سرخط خبرها
سرآغاز / سخن روز / تغییراتی در شبهه جزیره عربستان میتواند به از بین بردن خشکسالی فلات ایران کمک کند.

تغییراتی در شبهه جزیره عربستان میتواند به از بین بردن خشکسالی فلات ایران کمک کند.

 

 

 

تغییراتی در شبهه جزیره عربستان میتواند به از بین بردن خشکسالی فلات ایران کمک کند.

 

 

 

 

 

 

 

شبهه جزیره عربستان واقع در منطقه جغرافیایی مرکزی که عمدتا مملو از صحراهای داغ و زمینهای خالی از پوشش گیاهی است، عامل اصلی خشکسالی های پیاپی در فلات ایران و همچنین سرزمینهای آریانا(افغانستان) و پاکستان است.
بادهای داغ شکل گرفته بر روی این شبهه جزیره به همراه گرد و غبار فراوان علاوه بر از بین برد جبهه هوای مرطوب کل شاخاب پارس بویژه هوای استانهای جنوبی کشور از خوزستان تا سیستان و بلوچستان را به انواع ذرات معلق و همچنین آلودگی های سمی حاصل از پالایشهای نفتی دچار کرده است.

از آنجایی که شیوخ حاکم بر شبهه جزیره عربستان بدلیل وابستگی شدید به تمدن واپسگرا و ضد بشری اسلام هرگز قادر نخواهند بود به چنین معضلاتی رسیدگی کنند، بلکه تداوم اینگونه حاکمیتهای کودن همواره ملیاردها دلار به منافع ملی ایران زمین خسارت وارد می کند که بایستی هرچه سریعتر به این روند غیرمسئولانه پایان داد.
مشخصا جوامع بین المللی جهت به بازی گرفتن منابع نفتی عربستان و اجرای عملیاتهای مالی «کلاه به کلاه» نیز واقف نیستند که این کم کاریها و بی توجهی ها چگونه زندگی و جان بسیاری از مردمان مناطق شمالی را به خطر انداخته است.

بنظر می رسد حذف اسلام بواسطه تغییر حکومت اسلامی شیوخ عرب و ایجاد یک ساختار جدید دموکراتیک و مدرن قادر خواهد بود در کوتاه زمان مشکلات آب و هوایی ایران، آریانا و پاکستان را برطرف ساخته و از طرف دیگر مردمان عرب ساکن این شبهه جزیره را وارد عصر طلایی مدیریت خاک و منابع انسانی کند.
شوربختانه دیکتاتوری کم توان و بی ملاحظه شیوخ عرب حتی از لحاظ منافع اعراب نیز به نوعی سیاستهای خانه بر باد ده را دنبال می کند که این به هیچ وجه نمی تواند چشم انداز روشنی را برای ملت عرب بدنبال داشته باشد.

تمدن من درآوردی اسلامی از مالزی تا لیبی سبب گردیده تا سرنوشت مردم بی گناه مدار جنوبی همواره با تنش و تناقض و فلاکت همراه گردد و این مانعی بزرگ بر سر راه گسترش حقوق انسانی و دموکراسی در همه کشورهای عربی باشد.
بطور ویژه مهاجرین عرب استان فلسطین در اسرائیل که میتوانند از تمامی حقوق انسانی و مهاجرتی خود در کشور باستانی یهود برخوردار باشند، تنها به دلیل تعارفات مذهبی سالهاست در سختی و در امید واهی و غیرقبول کشور مستقل آواره و سرگردانند که این مورد یکی از عوارض ناکارامدی سیاسی در جهان اسلام با محوریت شیوخ متمول و ناتوان عربستان سعودی است.
رشد و توسعه سواحل غربی شبهه جزیره عربستان که دارای منابع خاکی غنی و حاصلخیز است بواسطه قرارداشتن در کمربند شهرهای باصطلاح مقدس، میتواند با مدیریت کشاورزی و آبخیزداری و همچنین جنگل کاری های سراسری، بر شکل گیری توده های هوای داغ و حتی جریانات آفریقا اثر گذاشته و آنها را تعدیل نماید تا فلات ایران بتواند نفسی بکشد.
همچنین مدیریت فدرالی در شبهه جزیره عربستان و تجربه های مثبت تقسیم بندیهای اماراتی نظیر دولت شهرهای دوبی، شارجه و ابوظبی نشان داده است اعراب در کنترل و مدیریت منطقه ای بسیار موفق تر عمل کرده اند. اما با اینحال آنچه که مسلم است بخش جنوبی حوزه خلیج فارس که بشکل مستقیم در تغییرات آب و هوایی کل کشور ایران و منابع هنگفت کشاورزی و دریایی استانهای خوزستان و بوشهر تاثیر بسزایی دارد همواره از یک مدیریت بندری و دریایی هوشمند بی بهره بوده است که در این مناطق حضور مجدد ایرانیان و مدیریت بومیان باستانی و صاحبین اصلی این مناطق قادر خواهند بود ضمن ارائه خدمات گسترده به مناطق شمالی زیست بوم شبهه جزیره عربستان، خسارتهای ناشی از این بی مسئولیتی ها و تحمیل خشکسالی های زیانبار وارده تا حدی جبران گردد.

از این روی تقسیمات جدید هوشمند و جغرافیایی جدید که در نقشه به وضوح تعریف گردیده است میتواند پلی برای دستیابی به این راهکارهای مناسب باشد.

پایان مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *