سرخط خبرها
سرآغاز / سخن روز / ایجاد روابط صلح آمیز با ملت یهود نشانه هایی از تمدن است

ایجاد روابط صلح آمیز با ملت یهود نشانه هایی از تمدن است


به رسمیت شناختن حق حاکمیت اسرائیل و ملت یهود و ایجاد روابط صلح آمیز و دوستانه نشانه هایی از تمدن و البته وظیفه تاریخی همه دولتهای جهان است.

در دنیای کنونی انواع تجارتها، روابط ملتها و توجه به زندگی نوع بشر و طبیعت کره زمین، شوربختانه تحت تأثیر بسیاری از رقابتهای سیاسی، تدابیر امنیتی ناکارامد، نهادهای مراقبتی پلاستیکی جهانی، قضاوتهای جانبدارانه و بطور عمومی مدیریتهای فردی و منافع شخصی قرار دارد که به نظر می رسد سبب گردیده تا بسیاری از حکومتها از کاروان خردمند ملتها و رشد تمدن و انسانیت جا مانده اند. تقریبا در همه جای این کره خاکی و حتی در دورافتاده ترین جزایر اقیانوسی ملتها از حق حاکمیت سرزمینی و ملی خود برخوردار هستند، و چه حکومتهای نوپا و چه دیرپا برسمیت شناخته شده و به خدمت به مردم خود مشغول اند. گاهی برخی از همین حکومتها فراموش می کنند فلسفه نوشت منشور ملل متحد احترام و رسمیت بخشیدن به همه ملتها و کشورها بوده تا سرانجام بشر پس از تجربیات تلخ خود و جنگهای گسترده جهانی دست از زیاده خواهی و جنگ طلبی، فاشیسم و تروریسم بردارد تا انسانها قادر باشند نسبت به عقلانیت ادعایی خود و با عبور از رنسانسها و خرافه ها و همه تجربیات اشتباه تاریخی خود از سویی روز بروز زندگی بشریت را بهتر و مسئولیت پذیری نمایندگان ملتها را بیشتر کنند و از سوی دیگر حکومتها نیز مورد احترام و پذیرش رسمی از طرف یکدیگر قرار گیرند تا صلح در جهان حاکم گشته و پیشرفت و ثروت به تلاشهای انسانی بازگردد.

اما شوربختانه هنوز هستند حکومتهایی که مشروعیت خودرا تاریخی و اصیل می دانند اما برای هویت تاریخی و اصالت ملت یهود نه تنها ارزش و احترامی قائل نیستند بلکه قصد دارند ضعفهای مدیریتی، سیاسی و فرهنگی خودرا همواره با کینه توزی و جنگ طلبی زنده نگاه دارند، و از این روی به هر وسیله ای برای جنگ افروزی، آشوب آفرینی و دخالت در امور سایر ملتها متوصل می شوند که جای بسی اندوه است.
هستند حکومتهایی که با وجود گذشت سالها از نوشت منشور حقوق بشر و تشکیل سازمان ملل با اینکه جهان به پیشینه خونریز، غیر انسانی و خرافی آنها احترام بسیاری گذاشته است، ایشان همچنان و با گستاخی تمام ضمن افتخار به آن پیشینه قابل سرزنش بر آن پای فشرده و افزون بر آن حقوق سایر ملتها را نیز زیر پا گذارده و دست از فرقه سازی و پرورش تروریسم بر نمی دارند.

بنظر می رسد این کوتاهی از سوی مجامع بین المللی و جهانی نیز بوده است که در کنار دفاع از حقوق ملتها و تشکیل جلسه برای بسیاری از رخدادها، تلاش ننموده است از لحاظ سیاسی و نحوه مدیریت بحرانها آموزشهای لازم را براساس همان منشور و قراردادهای مصوب به حکومتها و نمایندگان آنها ارائه دهد و ضعفها و اشتباهات را گوشزد نماید.

در این میان هرچند بشر همواره نگاه به آینده و مدیریت فضایی دارد اما تاریخ بشر و روادیدهای آن بایستی مورد استناد و توجه قرار گیرد که در مورد ملت تاریخی و مظلوم یهود بیش از هفتاد سال پیش این اقدام صورت گرفت و در کنار بسیارانی از کشورها و ملتها که تا آن زمان حتی بصورت قبیله ای و بی نام و نشان و بی مرز بسختی زندگی می کردند این مورد رسمیت بخشیده شد. اما بنظر میرسد با این وجود بدلیل ضعفهای ساختاری در بسیاری از نهادهای حکومتی و غلط پردازیهای استراتژیک که عمدتا ریشه در پایگاههای ایدئولوژیک فردی و دیکتاتوری دارد مانع از رویکرد تمدنی و عقلانی بسیاری از حکومتها بویژه در منطقه خاور میانه است.

اگر عده ای هنوز بدلیل منافع مالی سازمانی، حزبی و عقیده ای به این ضعفها اشاره نمی کنند انجمن پادشاهی ایران بیرون از هر پرده و تعارفی عنوان میدارد که هویت ننگین اسلامی که ریشه بسیاری از خونریزیها و عقب ماندگیها در تمدن و بشریت بویژه در منطقه خاورمیانه بوده است و از بدو تولد به غارتگری، توهین به بشریت و نابودی سایر ملل مشغول بوده است امروزه نیز به مدد درآمدهای سرشار نفتی و جلب حمایت انسان نماهایی پول پرست و فرصت طلب، در جهت رسیدن به صلح و امنیت کار را برای همه دشوار نموده است و کماکان به ضرب زور و ترور و سرکوب و با وجود عقب ماندگی حتی نسبت به مردم خود کار را به جایی رسانده است که حل هر مشکل یا معضل منطقه ای و حتی بین المللی با صرف هزینه های بالا و پرداخت از جان و مال انسانها نیز نمی تواند به راه حل مفیدی دست یابد.

یک سیب گندیده در صندوق همه سیبهای دیگر را نیز گند زده می کند.

در این جایگاه و شرایط با وجود زخم تازه ناشی از ربوده شدن مهندس جمشید شارمهد در دبی با همکاری بخشی از نهادهای اطلاعاتی اسرائیل و امارات متحده عربی و جمهوری انیرانی اسلامی بر پشت انجمن پادشاهی ایران نشسته است بایستی گفت ایجاد روابط دوستانه و صلح آمیز بین امارات متحده عربی و اسرائیل که به نیت خدمت به دو ملت خواهد بود نشانه هایی از رویکرد متمدنانه را در خود داشته و اقدامی ستودنی است که بایستی سرلوحه سایر کشورهای عربی منطقه نیز قرار گیرد.

امید انجمن پادشاهی ایران اینست که دسیسه و همکاری در ربودن مهندس جمشید شارمهد سخنگوی انجمن پادشاهی ایران و تلاش در جهت توهین به کوروش بزرگ و سرکوب آیین این طلایه داران تمدن حقوقی و سیاسی جهان، یک عملیات مشترک در باج دهی و یاری رسانی به زدوبندهای پشت پرده با جمهوری اسلامی و نشانه یا تضمینی برای شکلگیری این دوستیها و روابط صلح آمیز نبوده باشد که قطعا معنای دیگری خواهد داشت و دیگر ستودنی نخواهد بود.
از این روی انجمن پادشاهی ایران طبق اسناد و پرسشهای انتشار یافته و همچنین بدلیل نزدیکی رویداد و همزمانی این دو واقعه، منتظر پاسخ مسئولین مربوطه در این زمینه می ماند.

انجمن پادشاهی ایران
۲۵ امرداد ۶۳۸۴ شاهنشاهی
۱۵ اوت ۲۰۲۰ ترسایی

یک دیدگاه

  1. کساخیل خوبی هستید :))))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *