سرخط خبرها
سرآغاز / سخن روز / راز ژئوپلیتیک یک امپراطوری از کوروش تا امروز

راز ژئوپلیتیک یک امپراطوری از کوروش تا امروز


⚜️پل طلایی پارس-یهود⚜️
راز ژئوپلیتیک یک امپراطوری از کوروش تا امروز

🔸امروزه همگان بخوبی می دانند که دیدگاه کوروش بزرگ به جهان، برپایی امنیت سراسری بود تا بشریت قادر گردد به دروازه های آزادی و تمدن پای نهد. از این روی فتح بابل، آزادی و حمایت یهودیان برای برقراری این پل امنیتی و ایجاد یک پایگاه متحد در شرق مدیترانه از مهمترین و بارز ترین شاخصه های چنین آرایه استراتژیک بشمار می رود که از همان ابتدا در دستور کار هخامنشیان قرار گرفت. ایجاد این پل استراتژیک با بهره گیری از اشتراکات مذهبی و اقتصادی همراه با برپایی مجدد معابد و ایجاد پایگاه نظامی مشترک، چنان کارا و نیرومند بود، که هسته آن امپراطوری بزرگ را برای توسعه تجارت و امنیت، از شرق تا غرب امپراطوری فراهم آورد.
🔸طرحی که کوروش بزرگ آغازگر آن بود همچنان توسط کبوجیه فرزند کوروش و سپس داریوش و خشایارشا دنبال شد(ارتباط خاندانهای هخامنشی و ساسانی و یهودی نیز به همین مساله باز می گردد) و تا زمانی که اسکندر این پل را قطع نکرده بود امنیت و امپراطوری برقرار بود.

🔸از این رو توطئه گئومات در همدستی با سکا ها و یونانی ها و مرگ کمبوجیه در بازگشت از مصر نیز در جهت قطع همین پل استراتژیک بود که داریوش آنرا خنثی نمود.
اما با گذشت زمان و با تضعیف پایگاه مصر در زمان داریوش سوم
این پل توسط اسکندر شکسته شد و در نهایت امپراطوری متلاشی گشت .
اینجاست که اثبات می گردد هخامنشیان در کمک به استقرار مجدد یهودیان شرق مدیترانه با آرایه ای از همگرایی های قومی، تجاری و ژئوپولتیک بدنبال برقراری یک امپراطوری ایمن و متمدن بوده اند و نه کشورگشایی. راز بزرگی که امروزه نیز دشمنان بسیاری دارد.

🔸در زمان اشکانیان با اعمال سیاست یونانی دوستی با وجود عدم تسلط بر آبراهه سوئز تا حدود زیادی این آرایه امنیتی محفوظ ماند اما با پا گرفتن رومیان و گسترش تهاجمات آنان، اختلاف نظر اردشیر بابکان با اردوان پنجم بر سر بی توجهی به امور استراتژیک غرب امپراطوری موجبات تغییرات ساختاری شد، چراکه اردوان به هند توجه داشت و عملا امنیت تجاری غرب ایران در کام یونانیان و رومیان بالادست بود.
🔸اتحاد سازمان یافته اعراب و رومیان در حمله به ایران و تلاش برای مقطوع نگاه داشتن این پل طلایی نیز تا به امروز از سوی دشمنان دو ملت پارس و یهود با تمام قوا دنبال می شود و به جرأت میتوان گفت برپایی مجدد این پل طلایی همه مردم ستیزان و جهان خواران را از برپایی مجدد آن امپراطوری نیرومند به وحشت انداخته است و با آرایه ای از فن آوریهای سیاسی، موازی کاری، انحرافات جدید مذهبی و اجرای فنون قوم ستیزی ، همزمان با غارت و چپاول منابع ایران، از بازگشت امپراطوری کوروش بخوبی جلوگیری کرده اند که بایستی آنرا شکست و دستها را کوتاه نمود.

 

2 دیدگاه ها

 1. درود
  یه پیشنهاد

  وقتی صحبت از ایران بزرگ میشه ، اکثر کسانی که در حوزه قلمروی اون زندگی میکنند ، فکر میکنن ایران فعلی ، میخواد منابع و ثروت های اونها رو چپاول کنه ، طرز تفکری که الیزابت اول ننگین و دوم فلک زده در این منطقه رواج دادن و بر اساس ” تفرقه بنداز و حکومت کن ” کاری کردن که مثلا افغانستان امروزی که زمانی بخشی از ایران بود خیلی افتخار میکنن که کشور افغان ها رو تشکیل دادن و مثلا خودشون مدیریت میکنن و دلشون خوشه مثلا بر حسب ظاهر مستقل هستن ، غافل از اینکه از وقتی از ایران جدا شدن جز جنگ و بدبختی و فلاکت و بازیچه انگلیس روسیه آمریکا آل سقوط شدن چیزی نصیبشون نشده و اون ” اوج خوشبختی ” که فریبکاران تجزیه طلب وعدشو میدادن چیزی جز دروغ و وابستگی براشون نداشته ، همین رو شما لحاظ کن برای سایر مناطق جدا شده .

  با توجه به ظرفیت خوب و بالای آیین ریشه ای یه پیشنهادی که انجمن پادشاهی میتونه برای ایران بزرگ لحاظ کنه ” اتحادیه فلات ایران ” یا ” اتحادیه فلات ” میتونه باشه . چرا حالا ” اتحادیه فلات ” ؟ چون با خباثت های دشمنان ایران ، مردم سایر نواحی جداشده ممکنه آلرژی داشته باشن به اسم ایران …. ولی اونچه که اصل هست متحد شدن بخش های جداشده هست .
  الیته این مردک ، محسن رضایی ، گویا اون هم یه حرفایی در این مورد زده ولی حکومتی که در برقرای عدالت در سیستان و اهواز و کردستان و مانند اون درمونده شده نمیتونه آرای مردمی سایر بخش های جداشده رو جلب کنه.

  این کاری هست که با روی کار اومدن یاران انجمن پادشاهی که وفادار به آیین ریشه ای باشند شدنی خواهد بود و
  دوباره ایران بزرگ تحت هرنامی حالا ، با رضایت و خرسندی شهروندان مقیم در گستره اون شکل خواهد گرفت.

  پاینده ایران

  پاینده ایران دوستان .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *