سرخط خبرها
سرآغاز / آیین ریشه ای / آیین ریشه ای پیشگام تر از سازمان ملل

آیین ریشه ای پیشگام تر از سازمان ملل

سند پیش نویس آیین ریشه‌ای (قانون اساسی) نوین انجمن پادشاهی ایران بیش از۲۰ سال پیش به دستان پرتوان استاد بزرگ خرد و اندیشه «فرود فولادوند» ساماندهی شد. خط به خط این سند در جهت بازگرداندن رفاه و ارج و افتخار شایسته ایرانی، بر اوست. و با اسنادی که در آن یاد شده است در می‌یابیم که تمام این آرمانها ریشه در شیوهٔ دستگاه حکومتی ایران باستان و ایران پیش از آفند تازیان دارد. آری، آرمان‌های بشر امروز، روزی برای ما ایرانیان فراهم بوده و شوربختانه امروز ایرانیان در پایین‌ترین سطح حقوق بشر، رفاه، عدالت اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و… هستند. نگاهی به گروه‌های حاضر در صحنهٔ مبارزه کنیم میبینیم که نه تنها قانون اساسی آشکاری در دست ندارند بلکه هیچ برنامه مشخصی هم برای دگرگونی این موقعیت ندارند و تمام سخنشان این است که مردم میلیونی بیرون بریزند و قیام کنند و پیروز شوند تا ما بیاییم و رئیس جمهور و وکیل و سناتور و نخست وزیر و… شویم. برای ساخت و آبادی کشور هم بعدا فکری خواهیم کرد. به تازگی نیز گروهی به نام ققنوس پیدا شده و داومند است که همه کارشناس آبادانی هستند و هدفشان آبادانی کشور است ولی با سیاست کاری ندارند! آشکار و نمایان است که تمام اصول آبادانی و ساخت و توسعه همه باید در سیاست‌های کلان دولت نهادینه گردد و در برنامه ریزی ژرفنگر به آن پرداخته شود. چنان که میبینیم فرود فولادوند با روشن بینی خود و نگاهی ژرف همه این موارد را که حتی سازمان ملل در انجام دادن آن ناتوان است را در پیش نویس قانون اساسی نوین انجمن پادشاهی ایران روشن و برنامه ریزی کرده است.
اکنون دستور کار سازمان ملل متحد برای توسعه پایدار و زندگی بهتر را بررسی میکنیم. به گفته بان کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۶: «این دستورکار وعده‌هایی است که توسط رهبران کشورها به مردم سراسر جهان داده شده‌است. این سند دستورکاری برای مردم، پایان بخشیدن به فقر در همه اشکال آن و برای کره زمین، خانه مشترک ماست. هداف این دستورکار باید از اول ژانویه ۲۰۱۶ در کشورها عملیاتی شوند و راهنمای تصمیمات ما برای پانزده سال آینده قرار گیرند. همه ما باید برای اجرای این دستورکار با توجه به ظرفیت‌ها و واقعیت‌های ملی و سطوح توسعه در کشورهای خود و احترام به سیاست‌ها و اولویت‌های ملی، منطقه‌ای و جهانی کار کنیم.»
این اهداف توسط سازمان ملل شناسانده شده‌اند و به عنوان آرمان‌های جهانی برای توسعه پایا ترویج شده‌اند. این SDGها از ۲۰۱۵ تا ۲۰۳۰ اجرا می‌شوند. این دستورکار، بر پایه‌های دهش و حقوق بشر، عدالت اجتماعی، صلح اجتماعی، حفاظت و تنوع قومی، فرهنگی و زبانی و نیز بر مسئولیت مشترک و پاسخگویی استوار است. این در حالی است که بیشتر این بندها در آیین ریشه‌ای بیش از ۲۰ سال پیش برنامه ریزی و گنجانده شده و وارونهٔ دیگر کشورها، بخشی از نویدهای انتخاباتی یا آرمان‌های رویایی بلند مدت یا وعده و وعید نیست، بلکه بخش ریشه‌ای بندهای قانون اساسی نوین ایران یا همان آیین ریشه‌ای ایران است. همانا آرمان‌هایی که به اصول واقعی تبدیل شده.
اهداف اصلی توسعه پایا مورد توافق ۱۹۳ کشور را با هم بررسی میکنیم که عبارتند از:
۱. بدون فقر: به تمام انواع فقر در هر کجا باشد پایان دهیم.
۲. بدون گرسنگی: به تمام گرسنگی پایان دهیم، به امنیت غذایی و تغذیه سالم برسیم، و کشاورزی پایا را ارتقاء دهیم.
۳. سلامتی مطلوب: زندگی سالم را تضمین کنیم و برای همه د ر همه سنین سطح سلامتی را بهبود بخشیم.
۴. کیفیت آموزش: آموزش با کیفیت برای همه میسر و مساوی باشد و فرصتهای یادگیری برای همه در تمام طول عمر فراهم شود.
۵. برابری جنسی: به برابری جنسی برسیم و تمامی دختران و زنان قدرتمندتر گردند.
۶. آب سالم و بهداشت: آب تصفیه شده و سالم در دسترس همه قرار گیرد و امکانات بهداشتی برای همه فراهم باشد.
۷. انرژی ارزان و تجدیدپذیر: دسترسی به منابع انرژی ارزان، مطمئن، پایا و مدرن برای همه فراهم شود.
۸. کار و اقتصاد خوب: رشد اقتصادی پایا، فراگیر و با ثبات
۹. زیرساخت خوب و نوآوری: ساخت زیر ساختار مقاوم، ارتقای صنعت پایا و عمومی، و ارائه نوآوری.
۱۰. کاهش نابرابری: کاهش نابرابری در کشورها و بین آنها.
۱۱. شهرها و جوامع پایا: شهرها و اقامتگاه‌های بشری را عمومی، امن، مقاوم و پایا سازیم.
۱۲. استفاده امن از منابع: تضمین مصرف پایا و الگوهای مصرف.
۱۳. اقدام درباره آب وهوا: اقدامات فوری برای مبارزه با تغییر آب و هوا و عوارض ناشی از آن.
۱۴. اقیانوسهای پایا: حفظ و استفاده پایا از اقیانوس‌ها، دریاها و منابع دریایی برای توسعه پایا.
۱۵. استفاده پایا از زمین: حفظ، بازیابی و بهبود استفاده پایا از اکوسیستم‌های خاکی، مدیریت پایا جنگلها، مبارزه با بیابان‌زایی، متوقف کردن یا معکوس کردن روند تخریب زمین و متوقف کردن روند از دست رفتن تنوع زیستی
۱۶. صلح و عدالت: ارتقای جوامع صلح‌آمیز و فراگیر برای توسعه پایا، فراهم کردن دسترسی به عدالت برای همه و ساخت موسسات کارآ، قابل اعتماد برای همه و در همه سطوح.
۱۷. همکاری‌ها در توسعه پایا: تقویت ابزارهای پیاده‌سازی و احیای همکاری‌های جهانی برای توسعه پایا.

 

رهبر گجستک و ناپاک جمهوری اسلامی-سردسته دزدان و غارتگران ایرانزمین- اولین نفری بود که به این گفتمان واکنش منفی نشان داد و گفت: «اینجا، مبنا اسلام است، مبنا قرآن است؛ اینجا جایی نیست که سبک زندگی معیوبِ ویرانگرِ فاسدِ غربی بتواند در اینجا این‌جور اِعمال نفوذ کند.» خامنه‌ای این‌گونه سندها را مخالف تاریخ و فرهنگ برخی کشورها از جمله ایران دانست! سخنگوی کمیسون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ایران در ۱۷خرداد ۱۳۹۶ گفت سند ۲۰۳۰ غیرقانونی است و مجلس ایران آن را تصویب نکرده‌است!

باید به خامنه‌ای گجستک یادآوری شود که ایران میهن او نیست، به این فرنود او شناختی از فرهنگ بزرگ ایران زمین ندارد و نمیداند تمامی این موارد ۲۰۳۰ ریشه در ایرانیت و ایران پیش از آفند تازیان دارد. و درست است که او آن را غیر قانونی میدانی چون همانند قوانین اسلامی تازیان همیشه باید فقر و فلاکت وجود داشته باشد تا مردم دست به دامان بمانند. میبینیم که ما بقی موارد هم به دست چند ملای ملافه به سر و به یاری الله به وضعیت فاجعه بار کنونی تبدیل شده است. آری تمام این بندها از نظر ملایان غیرقانونی است چون در آن، انگیزه مردم و رفاه اجتماعی آنهاست نه  جیب‌های گشاد آنها زیر عبا!

با بررسی آیین ریشه‌ای اکثر بندهای ۲۰۳۰ را به شرح و حتی بیشتر از توقع خواهیم دید که هنوز کشورهای پیشرفته به تحقق آن نرسیده اند. در فردای آزاد ایران و رهایی ایران به دست دلاوران انجمن پادشاهی -تندر شاهد برقراری آیین ریشه‌ای و عدالت اجتماعی و برابر در همه موارد خواهیم بود. با غرور میتوان گفت رویاهایی که بشر امروز برای آن کوشش میکند و آرزوی رسیدن به آن را دارد در گذشته پیش از اسلام در ایران ما، بخشی از قوانین بوده است. این‌ها گوشهٔ کوچکی از طرح و برنامه‌های انجمن پادشاهی است که بیشتر این گفتارها در پیش نویس آیین ریشه‌ای به نگارش درآمده است. افتخار ما این است که وامدار فرهنگ و تمدن بزرگ نیاکانمان هستیم که حتی کشورهای پیشرفته هنوز نتوانسته‌اندبا نوین‌ترین طرحهای خود به آن مرز سازنده و آراینده ایرانیان پیش از آفند تازیان دست یابند.

 

آن روز نزدیک است…

پاینده ایران

برقرار آیین ریشه ای

کوبنده تندر

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *