سرخط خبرها
سرآغاز / سیاسی / گامهای نخست همبستگی ملی

گامهای نخست همبستگی ملی

empratoorie-dorooghروز دوشنبه این هفته (۱۳ دی ۱۳۹۵ معاویه ای) تارنمای «امپراتوری دروغ» ‫‪www.empireoflies.ir‬‬ که وابسته به سپاه پاسداران است و منعکس کننده خط سیاسی سپاه در مقابله با نیروهای مبارز است، اینبار سراسیمه از نقش متحد کننده «انجمن پادشاهی ایران» به هراس افتاده و در مقاله ای با فرنام «برعهده گرفتن رهبری سلطنت طلبان توسط یک تروریست» [اینجا] به صورت خلاصه مینویسد:

روز ۷ آبان عده ای در محل پاسارگاد علیه دولت اسلامی و به نفع پادشاهی شعار دادند. شاهزاده رضا پهلوی از این مبارزین پشتیبانی نکرد. این عمل شاهزاده منجر به اختلافات شدید بین پادشاهی خواهان شد. در این بین جمشید شارمهد، که خیلی هم تروریست است، بیشترین سود را از این رفتار رضا پهلوی برده و رهبری پادشاهی خواهان را در دست گرفته است.

با خواندن متن اصلی این مقاله و جمله بندی های ضعیف آن متوجه اغتشاش فکری تحلیلگران سپاه پاسداران میشوید. پیام اصلی این مقاله در جملات آخر آن نهفته است. جایی که نویسنده کوشش میکند خواننده را از وجود اختلافات بسیار شدید در جبهه هواداران پادشاهی بهراساند. چنین مقاله ای میتوانست در سال ۸۸ در صفوف هواداران پادشاهی تفرقه بیندازد. چنین نوشته ای اما امروز بیشتر مایه خنده ایران یاران شده است تا اینکه ایجاد اخلال کند.  در زیر نکاتی را بدون ترتیب بر میشماریم:

  • نخست اینکه اگر جمشید شارمهد مواضع انجمن پادشاهی را تبلیغ میکند و قادر است دیگر مبارزین را نیز متقاعد کند، او وظیفه حزبی و ملی خود را اجرا کرده است. و با توجه به عکس العمل نشریه سپاه، به نظر میرسد که جمشید شارمهد کارش را بسیار خوب انجام داده است.
  • اگر منظور نویسنده از «رهبری» هم آن پیشگامی در مطرح کردن نظرات درست و جا انداختن آنها است؛ بله انجمن پادشاهی ایران و به همراه آن یکی از اعضای مهم انجمن، یعنی جمشید شارمهد، این رهبری را به عهده دارند.
  • لازم به یادآوری است که سلطنت طلبان متحجر دیر زمانی است که صحنه سیاسی را ترک کرده اند. هم آن هایی که پیش از انقلاب ۵۷ با دلار های هفت تومانی به لس آنجس آمده اند. هم آنهایی که میگفتند «تا دو ماه دیگه برمیگردیم». هم آنهایی که منتظر حمله نظامی آمریکا و اسرائیل نشسته بودند. خوشبختانه دسته ای از آنها به دیار دگر شتافتند و دسته دیگرشان شرافتمندانه صحنه را برای نسل جدید و آنهایی که بهتر بلد بودند خالی کردند. به جای آنها امروز نسل جوان و پویایی به میدان آمده است که برای حرف درست گوش شنوا دارد. امروز این نیروی پادشاهی خواه  به همراه سایر مبارزین راستین، با صدای بلند سخن میگویند، میپرسند، بحث میکنند و از هم دیگر با شدت تمام انتقاد میکنند و در مواردی تا مرز نفی همدیگر نیز پیش میروند، اما بر خلاف قدیمی ها  دیگر آن مرز را نمی شکنند. از شکست یکدیگر اندوه گین میشوند و از پیروزی همدیگر شادمان.
  • انجمن پادشاهی ایران تنها در راستای پادشاهی تاثیر گذار نیست، بلکه دامنه این تاثیرگذاری تا سطوح رژیم و نیروهای رزمی آن پیش رفته است. برای نمونه به نامه سرگشاده انجمن پادشاهی به فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار سپاهی محمد علی جعفری، توجه کنید.  در این نامه میخوانیم: «… انتظار ما این است که به جای لیسیدن چرک پای آخوند، فرزندان خدمت گذار و شایسته ایران باشید…» و در ادامه «… بدانید و آگاه باشید که، جان دادن برای وجود ناپاک یک عده آخوند هرزه، که پیشآپیش شما و خانواده‌تان را بر سر میز مذاکره فروخته اند، هیچ افتخاری ندارد.». چهار ماه بعد سردار جعفری، «محمد حسین زیبانژاد» را مسئول اطلاعات سپاه میکند تا اجالتا وجود ناپاک «هاشمی رفسنجانی» را از ایرانزمین پاک کند. همزمانی این قتل با نامه سرگشاده انجمن اتفاقی نیست.  گفتیم که همه کس برای شنیدن حرف درست گوش شنوا دارند.
  • امروز سه فروزه انجمن پادشاهی، یعنی باور به ضرورت مبارزه فرهنگی با اسلام اهریمنی، باور به ضرورت پابرجایی نهاد پادشاهی و باور به ضرورت مبارزه قهرآمیز برای نابودی دشمنان سوگند خورده ملی، تبدیل به فرهنگ مبارزاتی همه ایران خواهان شده است.
  • نویسنده مقاله «امپراتوری دروغ» فراموش کرده است که بیان کند که اختلاف دیرین انجمن پادشاهی ایران و سایر نیروهای پادشاهی خواه در مورد صلاحیت  و یا عدم صلاحیت  شاهزاده رضا پهلوی برای مقام پادشاهی  نیز دیر زمانی است که به توافق نسبی تبدیل شده است.  رابطه «انجمن پادشاهی ایران» با شاهزاده رضا پهلوی بسیار شفاف و روشن است. و این رابطه  دست کم از ۲۰ سال پیش روی، کاغذ نوشته شده است و بنا بر سیاست روز تغییر نمیکند. فراخوانان انجمن پادشاهی ایران این کاغذ را که نامش «آیین ریشه ای» است با خون خود امضاء کرده اند. در این سند میخوانیم که «انجمن پادشاهی ایران» به این خاطر فرا خوانده میشود تا وظایف پادشاه را در نبود پادشاه اجرا کند. پس از پیروزی نیروهای ملی، پادشاه ایران از میان بهترین پسر یا بهترین دختر ایران زمین، که شایستگی خود را در مبارزه برای به زیر کشیدن دولت اسلامی نشان داده است با رای مردم برگزیده می شود. اگر مردم  در آن زمان شاهزاده رضا پهلوی را شایسته بدانند، او تاج پادشاهی را بر سر خواهد گذاشت و اگر یک دختر کرد سنندجی که ۳۷ سال سن دارد و یکی از مهمترین انجمنهای رزمی  را در ایران رهبری میکند، لیاقت خود را نشان داد، در آن صورت او تاج پادشاهی ایران را بر سر میگذارد. راستی گفتیم که همه کس،  برای حرف درست گوش شنوا دارند.
  • ما امروز نتیجه کار مستمر سیاسی-فرهنگی درسه دهه گذشته را داریم حس میکنیم و از آن بهره میبریم. اسلام اهریمنی و نیروهای معروف به ۵۷-ای با رفتار ننگ آفرینشان، جبهه هواخواهان پادشاهی را تبدیل به بزرگترین نیروی سرنوشت ساز برای ایران و منطقه کرده اند.  پر واضح هست که  این جبهه، به عنوان پر اقبال  ترین نیروی برانداز،  بیش از سایر نیروها از سوی مردم ایران به چالش کشیده میشوند و از آنها انتظارات بیشتری دارند. هر چه  بیشتر پیش می رویم، کمتر کسی را به دنبال «پیروزی های مجانی» و «گدایی آزادی از بیگانگان» می بینیم. کمتر کسی به سراب «مبارزات مدنی» فکر میکند و کمتر کسی چشم امیدی به «رفراندم» بی فرجام اعتقاد دارد.  نسل جوان و سازنده ایران در حال گذار به سوی مسئولیت پذیری است و در این راه بارها زمین خواهد خورد. اما دوباره خواهد ایستاد.

ما هنوز مباحث طرح نشده در دستور کار خود، زیاد  داریم. اما مهمترین هدف اعلام شده انجمن پادشاهی ایران «به وجود آوردن بزرگترین وحدت ملی در تاریخ ایران است». سپاه پاسداران این هدف اعلام شده را می شناسد و شواهد پیشرفت آن را نیز حس میکند. این وحدت بر علیه یک اقلیت بسیار کوچک شکل خواهد گرفت. به همه دشمنان ایران زمین پیشنهاد میکنیم که جزو این اقلیت کوچک نباشید.

پاینده ایران
برقرار آیین ریشه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *