سرخط خبرها
سرآغاز / پرسش و پاسخ / رزیتا منطقی دشمن انجمن پادشاهی

رزیتا منطقی دشمن انجمن پادشاهی

اخیرا خانم رزیتا منطقی (منیرون) که در سال ۲۰۰۷ میلادی از دایره هواداران انجمن پادشاهی ایران در لندن، به عنوان عنصر مخرب و مشکوک اخراج شده بود، پا را از حد خود فراتر گذاشته و لجن پراکنی هایی که معمولا در خفا و غیر مستقیم انجام میداد را با بی شرمی ویژه تازی پرستان، بیان کرده است [ اینجا ].

وی که به خاطر دروغگویی های آشکارش در باره انجمن پادشاهی واعضای آن از سوی مبارزین جدی گرفته نمیشود، در سایت شخصی خود در فیس بوک، که از سوی دشمنان ما به عنوان «سایت رسمی» انجمن پادشاهی ایران معرفی میشود، ظاهرا به یادبود و تجلیل از جانباختگان انجمن پادشاهی، محمد رضا علی زمانی (بردیا) و آرش رحمانی پور (روزبهان ۵۰۱۵۰) مینویسد که:

سالروز اعدام آرش رحمانی پور و محمد رضا علی زمانی یادشان گرامی باد
شوربختانه آنها گول فردی جاه طلب و فرصت طلب بنام جمشید شارمهد خوردند
محمد رضا علی‌ زمانی‌ به همراه پسر ۸ ساله اش ، حامد روحی‌ نژاد و احمد کریمی تصمیم میگیرند به سبب مشکلات اقتصادی در ایران و به امید دستیابی به یک زندگی‌ بهتر در حالی‌ که هیچگونه سابقه و یا فعالیت سیاسی نداشتند غیر قانونی از ایران خارج بشوند. به سبب نداشتن آگاهی‌ و با این باور که در مدت ۱ هفته و با ارائه یک داستان میتوانند پناهندگی بگیرند

رزیتا منطقی - منیرون
رزیتا منطقی (منیرون) که معمولا با کلاهگیس بلوند ظاهر میشود خود را سخنگوی «انجمن پادشاهی ایران» معرفی میکند. وی کوچکترین ارتباطی با انجمن پادشاهی ایران ندارد.

متن این بیانیه غیر از دو سه جمله اول و آخر آن، از سوی این فرد مفلوک نوشته نشده است، بلکه این متن حدود ۴ سال پیش توسط اصلاح طلب های دولتی که در جریان «جنبش سبز» با مطرح شدن نام «انجمن پادشاهی ایران» به وحشت افتاده بودند طراحی و منتشر شد. خانم رزیتا منطقی (منیرون) در نزدیکی و همکاری با عوامل نزدیک به رژیم سابقه طولانی دارد اما به دلیل بی آبرویی و ناتوانی تنها گاه و بیگاه نسبت به فراخور دشمنان ایران مطرح میشود. این بیانیه منعکس کننده سیاستهای آشکار رژیم در مقابل مبارزین برانداز و ضد اسلامی است. بر اساس این سیاست:

 • نخست اینکه: هیچ کس نمیتواند مخالف اسلام و رژیم اسلامی باشد. هیچ کس قصد براندازی این رژیم را ندارد. همه «ندا» هستند و به صورت اتفاقی وارد ماجراهای سیاسی میشوند. همه تنها انتقاداتی نسبت روشهای دولت وقت را دارند و هیچ گاه قصد براندازی رژیم و یا دفع اسلام را ندارند.
 • دوم اینکه: اگر هم کسی اقدامی انجام بدهد و قصد مبارزه با رژیم را داشته باشد، بی شک جزو عوامل خارجی است و از سوی آنها تحریک شده است.
 • سوم اینکه: اگر هم عامل خارجی نباشند و حرف و عملکردشان نشانه ایرانیت دارد، باید آنگونه نشان داد که آنها برای امرار معاش و به دست آوردن پول با نظام جمهوری اسلامی در افتاده اند.
 • و در آخر: اگر هم به خاطر پول و امرار معاش اقدامات ضد رژیم انجام نداده باشند، پس یا دیوانه هستند و یا گول خورده اند و اغفال شده اند.

ما در گذشته مبارزاتی خود، به وفور شاهد اجرای این سیاستهای تبلیغاتی چه در نشریات رژیم و دادگاه های نمایشی و اعترافهای اجباری بوده ایم. اینگونه بیانیه ها از سوی عوامل رژیم در درجه نخست برای لجن پراکنی و حقیر نشان دادن مبارزین منتشر میشود. اما انتشار چنین بیانیه هایی در قالب دوست یک سیاست دیگر را نیز پیگیری میکند و آن هم به دست آوردن اطلاعات حساس امنیتی و آگاه شدن از سبک کار در مورد تشکل های سیاسی است. بر این اساس رژیم شایعاتی را مینی بر «اختلافات داخلی»، «خیانت خودی ها» و یا  حتی حضور «نفوذی» در تشکیلات سیاسی را از کانالهای تبلیغاتی نزدیک به خود مطرح میکند تا تشکیلات مورد اتهام برای تطهیر خود مجبور به دادن اطلاعات بشود. علاوه بر آن دامنه شایعات را، بدون توجه به راست و دروغ بودن آن، باید افزایش داد که تا حد ممکن یا بی اعتمادی نسبت به سازمان مبارز بوجود بیاید و یا اینکه آنها را درگیر پاسخ دادن به مسائل داخلی کند تا از وظایف اصلی مبارزه غافل شوند.

در اینجا پاسخ کوتاه ما به این «بیانیه» که اینبار به اسم «انجمن پادشاهی» منتشر میشود این است که:
اگر این درست است که محمد رضا علی زمانی (بردیا) واقعا «به سبب مشکلات اقتصادی در ایران و به امید دستیابی به یک زندگی‌ بهتر» کشور را ترک کرده است، ما همه دروغ ها و تهمت های دیگر، نسبت به خود و این مبارزین را قبول میکنیم. اگر محمد رضا علی زمانی با نام سازمانی «بردیا» واقعا همآنگونه که این بیانیه میگوید «هیچگونه سابقه و یا فعالیت سیاسی نداشته است» ما نیز بقیه دروغ ها را میپزیریم.

محمد رضا علی زمانی  به هیچ وجه مانند خانم رزیتا و همپالگی هایش (باطبی، امید نادان و نوریزاده، گنجی، مدحی و میبدی و …) در پی «زندگی اقتصادی بهتر» کشور را ترک نکرد.  سراسر زندگی وی وقف مبارزه با دشمنان ایران بود و بس. وی در سالهای  ریاست جمهوری خاتمی «کانون جوانان سیمرغ» را در ایران تشکیل داد که در هم آن سالهای نخست پس از تشکیل این کانون، بیش از پنج هزار عضو به خود جذب کرد. وی در مبارزات دانشجویی ۱۸ تیر دارای مسئولیت های سازمانی بود و در هم آن آغاز فعالیت های علنی و فرهنگی خود با استاد فرود فولادوند در تماس بود و پس از آغاز دوره احمدی نژاد وی رهبری یکی از انجمنهای پادشاهی در ایران را به نام «انجمن سیمرغ آریایی» به عهده داشت که در نقاط مختلف ایران از جمله در اسلام شهر فعالیت وسیع داشت.

ما در هم آن زمان یعنی چهار سال پیش در پاسخ به دشمنان انجمن پادشاهی ایران، در جنگ تبلیغاتی که با پشتیبانی بچه سید های «صدای آمریکا» و «بی بی سی» راه افتاده بود اطلاعات محدود در باره محمد رضا علی زمانی را از زبان خودش منتشر کردیم. آن زمان دشمنان ما در پی قانون اول پیکار علیه ما یعنی «انکار وجود مبارزین برانداز» بودند. محمد رضا علی زمانی در نخستین برنامه رادیویی خود که دو سال قبل از دستگیریش یعنی در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۸۶ (معا.) از طریق شبکه تلویزیونی انجمن پادشاهی (تلویزیون یور-تی-وی) پخش شد انجمن خود را معرفی میکند و دلیل خارج شدنش را از ایران نیز بیان میکند [به فیل صوتی این برنامه گوش کنید. بخصوص از فایل شماره ۲ به بعد] [1] [2] [3].

وی در این برنامه رادیویی ضمن معرفی انجمن سیمرغ-آریایی ها، علت خارج شدن خود را فعالیت در برنامه ۸ مارس هم آن سال اعلام میکند که افراد انجمن سیمرغ همآنند بقیه مبارزین انجمن، سخنرانی های استاد فولادوند و سایر برنامه های تصویری و نوشتاری افشاگرانه  و آموزشی را بر روی صدها نسخه  سی-دی در بین مردم  پخش میکردند. در این فعالیت تعدادی از هموندان این انجمن، از جمله خود بردیا، توسط وطنفروشان لباس شخصی شناسایی و در یک درگیری که با مامورین اطلاعاتی بوجود میآید قادر به فرار میشوند. پس از آن با پشتیبانی «تندر» از کشور خارج شده و به اقلیم کردستان پناه داده میشوند.

در آنجا بردیا به بخش تبلیغاتی انجمن معرفی میشود و کار خود را به عنوان برنامه ساز رادیو تندر آغاز میکند. بردیا در مدت دو سال بیش از ۱۶۰ ساعت برنامه در راستای شناسایی سیاستهای انجمن پادشاهی ایران، در باره جنبش «تندر» و سیاست «مشت و گلوله»، تولید و پخش کرده است. در زمینه بررسی خطوط سیاسی اصلاح طلبهای دولتی و جناح های غیر دولتی آن، اطلاعات و ارتباطات وسیعی داشت و تحلیل کنش و واکنش آنها بخش بزرگی از برنامه های رادیویی وی را در بر میگرفت. این افشاگری ها برای بخش اصلاح طلب رژیم اسلامی بسیار آزاردهنده و بنیاد براندازنده برای آنها بود. او چهره ای آشنا برای این طیف بود و از این رو هم عداوت و دشمنی آنها با شخص بردیا یک امر شناخته شده  است. این عداوت از بدو فعالیت وی تا اجرای دادگاه نمایشی ۱۰۰ نفر و تا اعدام وی و پس از آن ادامه داشت و هنوز نیز ادامه دارد.

بردیا با شناختی که از این طیف ضد ایرانی داشت با هشیاری زیاد آغاز حملات این بخش را شناسایی کرده بود و در تحلیل های مختلف آنرا برای همرزمان بیان میکرد. او انتقال «احمد باطبی» را به آمریکا و مستقر کردن او را در «صدای آمریکا» و تشکیل ملقمه ای به نام «مجموعه فعالین حقوق بشر» را سرآغاز جنگ اساسی بین  نیروهای جاانداز رژیم اسلامی و نیروهای برانداز که انجمن پادشاهی ایران و «تندر» در راس آن قرار دارد، میدانست. به بخشی از گفته های وی از آرشیو «رادیو تندر» که پته «مجموعه فعالین حقوق بشر» و عوامل پشت پرده آن را روی آب میریزد توجه کنید. [در اینجا ، اینجا و اینجا].

این گفتگو ها زمانی اجرا شد (تیر ما ۱۳۸۷ معا.) که سیاستگزاران جمهوری اسلامی تازه «احمد باطبی» را به خارج فرستاده بودند و این مجموعه شایعات «دستگیر شدن»، «مفقود شدن» و حتی «کشته شدن» استاد فولادوند را با نخستین بیانیه خود آغاز کرده بود تا نقش جنبش تندر را در این راستا کمرنگ کنند.  منظور بردیا در این برنامه از نخستین بیانیه مجموعه فعالین این بیانیه است که ادعا میکند افرادی در زندانهای ایران فرود فولادوند را دیده اند [نگاه کنید به اینجا]. در چند ماه گذشته، با پخش گفتگوهای تلفنی احمد باطبی با آخرین رابط اطلاعاتیش، پیشبینی ها و اطلاعاتی که بردیا در چهار سال پیش داده بود تایید میشود.

خانم رزیتا منطقی (منیرون) در این بینایه خود که ظاهرا برای ارج نهادن به خون ریخته شده، نوشته شده است حرف محمد رضا علی زمانی (بردیا) را قبول ندارد، اما استفراغ دایره اطلاعاتی رژیم را هرت میکشد و مینویسد آنها  «به سبب مشکلات اقتصادی در ایران و به امید دستیابی به یک زندگی‌ بهتر» کشور را ترک کردند.

هم آنگونه که بردیا در این برنامه رادیویی نیز میگوید وی زمانی به «انجمن پادشاهی ایران» میپیوند که انجمن پادشاهی به سخنگویی استاد فرود فولادوند هنوز شبکه تلویزیونی «یور-تی-وی» را راه اندازی نکرده بود و برنامه های آموزشی خود را تنها از طریق اینترنت پخش میکرد (پیش از سال ۲۰۰۲ میلادی). یعنی بردیا تقریبا ۶ سال قیل از اینکه نجاستی به نام رزیتا در تلویزیون «صدای آمریکا» ظاهر بشود و به نام سخنگوی آن علیه بردیا و «تندر» لجن پراکنی کند به «انجمن پادشاهی ایران» پیوسته بود.

اما رزیتا (یا بهتر بگوییم نویسندگان اطلاعاتی وی) در بیانیه خود مینویسد:

محمد رضا علی‌ زمانی‌ پس از مدتی با شخصی به نام جمشید شارمهد که مدعی هواداری از انجمن پادشاهی در امریکا بوده تماس می‌گیرد .این تماس در حالی‌ بود که رهبر انجمن پادشاهی ایران ، فرود فولادوند در آن زمان هنوز ناپدید نشده بود و مشخص هست که عضویت از طریق هوادار امکان پذیر نیست.

پس از پخش آرشیو این برنامه دارو دسته اصلاح طلبهای مذهبی به همراه پشتیبانان غربی خفه شدند. بی-بی-سی خفه شد، صدای آمریکا حرفی نزد و صدای آلمان داستان را فراموش کرد. آنها در این زمان به این اکتفا کردند که که نام بچه های انجمن را از لیست افراد مورد ستم رژیم (یا به گفته خودشان دولت احمدی نژاد) حذف کردند.همه آنها با شنیدن نخستین برنامه های رادیویی محمد رضا علی زمانی و دانستن اینکه او به واقع عضو پر سابقه انجمن پادشاهی است خود را عقب کشیده و «ماست ها را کیسه کردند» و فهمیدند که ادامه انکار حضور مبارزین انجمن پادشاهی در راس جنبش سبز میتواند روند مبارزه را به جایی که آنها نمیخواهند بکشد. بنا بر این ادامه حملات را خیلی زود بر اساس قانون دوم و سوم و چهارم جنگ علیه مبارزین ادامه داند.

دوستان اطلاعاتی خانم رزیتا در این بیانیه که امروز پس از ۴ سال دوباره به اسم «بیانیه انجمن پادشاهی» منتشر میشود مینویسند:

در ۱۰ اسفند ۱۳۸۴ وارد شهر اربیل در کردستان عراق میشوند و پس از ورود به کردستان عراق بدست اداره آسایش، نهاد امنیتی کردستان عراق بازداشت میشوند به اتهام جاسوسی برای حکومت جمهوری اسلامی و به مدت ۳ ماه در زندان بسر میبرند. پس از مشخص شدن بیگناهیشان و آزادی از زندان درخواست پناهندگیشان را به سازمان ملل در اربیل ارائه میدهند و امکان اقامت موقّت را پیدا میکنند. حامد روحی نژاد به ناچار در یکی از رستورانهای آنجا شب و روز کار میکند تا بتواند پولی فراهم کند.

صرف نظر از تاریخ غلط ذکر شده (دستگیری آنها در تاریخ مهر ۱۳۸۶ بوده است) دستگیری آنها به دلیل تحریکات و شایعه پراکنی از سوی هم این عوامل اصلاح طلب جمهوری اسلامی و با فشار مستقیم جمهوری اسلامی روی حکومت اقلیم کردستان عراق انجام شد. دستگیری آنها نه پس از ورود بلکه ماه ها پس از اقامت آنها انجام شد. این دستگیری با اعمال فشار رسانه ای (رادیو تندر با قدرت بالا از طریق ماهواره هات برد در سطح ایران و اروپا شنیده میشد) بخصوص شخص جمشید شارمهد با سرعت خاتمه یافت. در اینجا به تلفنهایی که در پیگیری قانونی با مقامات امنیتی اقلیم کردستان انجام شده است توجه کنید. با وجودی که مسئول امنیتی میگفت ما را از کشاندن خبر این دستگیری در مطبوعات نترسانید، اما پیگیری و تهدید ما کارساز بود و اعتبار مبارزانی تندر فراتر از لجنپراکنی های پسمانده های ۵۷-ای قرار داشت. [1]، [2]، [3]

البته فشارهای رژیم اسلامی روی حکومت اقلیم کردستان پس از آن کم نشد بلکه افزایش یافت. وحشت رژیم از گسترش نفوذ انجمن پادشاهی در غرب کشور تا امروز پا بر جاست.

امروز پس از گذشت چهار سال از این وقایع ما میتوانیم بخشی از اطلاعات را که به مسائل امنیتی لطمه نمیزند منتشر کنیم. و هم این مقدار باید برای مبارزین راستین برای شناسایی ماهیت کثیف همپیمانان اسلامی این رژیم که همصدا و تنگاتنگ با رژیم برای به دام انداختن یاران ما و پس از آن لکه دار کردن مبارزین راستین دست و پا میزنند کافی باشد. و در این راستا نیز به ماهیت ننگین خانم رزیتا که با بی شرمی خود را همپیمان با عواملی مانند احمد باطبی و عوامل اطلاعاتی در «مجموعه فعالین حقوق بشر» میداند، پی ببرند.

در پس انتشار بیانیه خانم رزیتا، یکی از تلوبربون های سیاسی از خانم رزیتا منطقی و جمشید شارمهد دعوت میکند که در یک مناظره ایشان دلایل و مدارک خود را و منبع خبری خود را اعلام کند. وی نخست این دعوت را میپذیرد اما در روز موعود جا زده و در این مناظره شرکت نمیکند. وی معمولا در پاسخ به اینکه منبع خبری شما چیست، با بی شرمی ویژه خودش میگوید «دو نفر از مقامات امنیتی». و در پاسخ به اینکه چگونه شما به «منابع امنیتی» رژیم اعتماد دارید، میگوید: «نه، منابع مهم دیگری نیز موجود هستند که من از نظر امنیتی نمیتوانم بگویم». اما این منابع هیچ گاه اسم ندارند و اگر هم داشته باشند خود جزو دشمنان فرود فولادوند و انجمن پادشاهی هستند. مانند نوری زاده، میبدی و طیف بچه سید های ملی مذهبی.

این «انجمن پادشاهی» قلابی در سایت به اصطلاح «رسمی» خود (https://www.facebook.com/rozita.moneyron) برای جلوگیری از پیگرد قانونی، هیچ آدرس رسمی غیر از واژه «لندن» ننوشته است. از همه یاران مبارز و ایران خواه میخواهیم این سایت قلابی را در فیس بوک به مدیران این شبکه گزارش کنند تا همآنگونه که سالها پیش وجود ننگینش از دایره هواداران انجمن پادشاهی زدوده شد، از محیط اینترنتی نیز به عنوان یک فرد دروغ گو و شارلاتان نیز پاک شود.

در پایان نیز به هواداران شاهزاده رضا پهلوی، هشدار میدهم که از این عنصر مشکوک که در مدت آوارگی خود پس از اخراج جز لجن پراکنی و همکاری با عوامل نزدیک به رژیم کار دیگری نداشته است و اکنون خود را شیفته شاهزاده معرفی میکند دوری بجویند و به صفوف خود راه ندهند و خود را نیز درگیر جریانهای حقوقی نکنند. خاطرجمع باشید که هیچ کدام از رسانه ها قویتر از «صدای آمریکا»، «بی بی سی» و «رادیو فردا» نخواهد بود که همه آنها با یک تذکر اعتراضی مدیران «رادیو تندر» خفه شدند.

به درخواست عده ای از یاران جوان در هم این سایت سوابق خانم رزیتا منطقی را در هفته آینده منتشر میکنیم.

 

5 دیدگاه ها

 1. zende bad TondaR
  lanat bar eslam ahrimani
  ridm To en mamlekat eslami

 2. سیاوش اشرافی

  با جواب خانم وفا موافق هستم ،واقعا لفظ لجن پراکنی بجا بود..

 3. anahita shomali

  براشون متاسفم زیادی اراجیف میگه

 4. SALAM
  LOTFAN DAR ALMAN MARA BE KASI MOAREFI KONID ;
  KE BETAVANAM TAVASOTE AN BE ANJOMAN MOTASEL SHAVAM :

  پاسخ:
  ایرانیار گرامی. برای پیوستن به انجمن پادشاهی نخست از طریق تلفن و یا ایمیل با ما تماس بگیرید. از آنجا که فعالیتهای «تندر» در زمینه های مختلف جریان دارد پیش از آنکه مشخص شود که با چه بخشی متصل شوید، باید برآورد شود که شما در چه زمینه ای مایل و توانا به فعالیت هستید.

 5. من فکر می کنم این خانم با انجمن پادشاهی و نوع اندیشه ان فاصله زیادی دارد گردنبند فروهر ایشان هیچ سنخیتی با لباس تمام انگلیسی ایشان ندارد و من می اندیشم که گویا تمام افکار وسخنانش هم از دار و دسته انگلیسی هاست و برای این است که خود رامطرح کند. در مورد زنده یاد بردیا هم من از انجمن پادشاهی خواهش می کنم متن ها و فایل های بیشتری از این مبارز راستین را منتشر کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *