سرخط خبرها
سرآغاز / فرهنگی / تاریخی / به یاد بابک خرمدین

به یاد بابک خرمدین

به پاسداشت  نام بابک خرمدین

بابک خرمدین شیر بیشه‌ی آذربایجان ایران

اگر به آذربایجان می‌روی آگاه باش  که این سرزمین اهورایی جایگاه بزرگ مردانی در تاریخ پر شکوه ایران است.
آگاه باش که این سرزمین اهورایی به مردان و زنان بزرگش نه تنها تاریخ ایران ، تاریخ جهان را دگرگون کرده است . بدان و آگاه باش که این سرزمین جایگاه جاودانه مرد تاریخ ما اشو زرتشت است ، کسی که با گفتار خود جهانی را  از دیروز تا فردا ها از نادانی رهانید.
اگر به آذرآبادگان میروی آگاه و فروتن باش که این سرزمین سرزمین بابک است . دلاور مردی که برای ایران و به خاطر ستمی که به این ملت می‌رفت به پا خاست و خواب خوش خلیفه عباسی را پریشان کرد.
او برای آذرآبادگانی جنگید که در آن هنگامه دستخوش غارتگران بود ، خزرها از شمال سرازیر می‌شدند و تاراج میکردند و جوانان آذری به عنوان برده می‌بردند.امپراتور بیزانس از غرب یورش می‌آورد و آسایش را از مردم می‌گرفت و نیروهای خلیفه از جنوب.
آذربایجانی که با چنین گرفتاری‌هایی دست به گریبان بود‌ ‌،‌ رهایی بخش می‌خواست ،‌ قهرمانی که بتواند در برابر این همه بیدادگری بایستد و این قهرمان کسی نبود و نمی‌توانست باشد جز بابک خرمدین.
او از روستای “بلال آباد” به پاخاست و مردم ستم دیده را با خود همراه کرد و به آنانی که در کنارش بودند‌ ، آزاد زیستن را آموخت.
بابک بیست و دو سال با خلفا جنگید ، جنگی که ژرفای ایمان و خواست این مرد بزرگ را می‌رساند. هر کس برای میهن‌اش بهایی می‌پردازد ، ولی بابک سنگین ترین بها را پرداخت .
چگونه می‌توان بابک را فراموش کرد ؟ کسی که دستش را بریدند اما با دست دیگرش خون خود را به صورتش مالید تا خلیفه نتواند با رفتن خون از بدنش و سفید شدن چهره‌اش بگوید : از من ترسید.
او بدین گونه هتا در واپسین هنگامه‌ی زندگی نیز خلیفه را ناکام گذاشت.
بابک زنده است چون تاریخ و ایران زنده اند.
پایان یافت به شادی و پیروزی
وهمن روز از ماه تِشتَریا (تیر) 3750
برابر با 29 تیر ماه 1391

تشتر(نماد ماه تیر)در استوره های کهن ایران سمبل بارش باران، خرمی، سرسبزی وشادمانی است.فروزه های نیک تشتر در آغاز تابستان بهره سرزمین اهورایی ایران نیز باد.
موبد مانترانو

3 دیدگاه ها

 1. ای دژ ایران در برابر دژخیم عرب/ای بابک نامجو و دلیر و با اصل و نسب
  تو بودی که کردی نام ایران سرفراز/بوند اعداء تو ترسان به تاریکی شب

  “بهروز پورمحمد”

 2. “سرخ تر ،‌ سرخ تر از بابک باش”

  روح بابک در تو
  در من هست
  مهراس از خون یارانت ، زرد مشو
  پنجه در خون زن و بر چهره بکش
  مثل بابک باش
  نه
  سرخ تر ،‌ سرخ تر از بابک باش
  دشمن
  گرچه خون می ریزد
  ولی از جوشش خون می ترسد
  مثل خون باش
  بجوش
  شهر باید یکسر
  بابکستان بگردد
  تا که دشمن در خون غرق شود
  وین خراب آباد
  از جغد شود پاک و
  گلستان گردد
  “خسرو گلسرخی”

  بابک خرم دين بزرگ مرد اصيل ايراني ، شيرمردي که ۲۲ سال در برابر تجاوز ننگين اعراب به خاک ميهن، مردانه مقاومت وايستادگي کرد و در نهايت با غدعه و نيرنگ از پا در آمد.
  به راستی که اسطوره ایستادگی ، مقاومت و آزادگی در این سرزمین مردی استوار همچون بابک خرمدین هست ، ایستادگی او لرزه بر تن دشمنان ایران زمین می انداخت ، مقاومتش سیاهی ها را کنار می زد و آزادگی اش در این کرده خاکی زبان زد همه انسان ها بود . یاد و خاطر این اسطوره و مبارز ملی را گرامی می داریم .

  باشد که جوانان میهن پرست ایرانی همچون بابک خرمدین با مشت و گلوله بر خلافت تازی پرستان حاکم یورش برند و کار ناتمام او را به سرانجام برسانند.

  پاینده ایران
  کوبنده تندر

 3. به نام “آن” که “هست” .
  درود
  برای قیام پادشاهان ایران زمین ، “کی” ها ، کیانیان ، امور متعددی باید مورد توجه قرار بگیره .
  در زمین پر ز تنش کنونی دسته بندی های متنوعی رو میشه برای نوع بشر در نظر گرفت که بر اساس ویژگی های مختلف انسانی ، جهت گیری های متنوعی رو ایجاد میکنه.
  جدای از بحث های کلان اجتماعی ، روان شناسی ، تاریخی باید بدونیم در مسیر پیش روی “وند” های کیانی به طور حتم فرود و فرازهایی هست که با خرد ، صبر ، رفتار به موقع و کمک های ایزدی میشه اونها روپشت سر گذاشت.
  به طور قطع چه اونی که م سلمان ها اونم تازه بخش شیعه منتظرشن تا از چاه جمع کران ، فوران کنه یا از “سنگ سیاه” بزنه بیرون و چه اونی که ایر.آن وطنان ، منتظرشن تا با خرطوم فیل از هند یا افغان ستان یا هر جای دیگه بزنه بیرون ، یه فرایند مشخص و یه برنامه تدوین شده خواهند داشت تازه اگه اینها رو فرض کنیم راست باشه و مزخرفات و خزعبلات نبوده باشه.
  پس باید آگاه بود ، خردورزی کرد ، بر اساس توانایی ها و علایق شخصی مهارت و قدرت پیدا کرد ( هر فرد با توجه به اونچه که میتونه ) ، امیدوار بود ، تا در پستی و بلندی های قطعی آینده زمین که هر لحظه ابعاد اون دامنه گسترده تری پیدا می کنه و نوع بشر چه بخواهد چه نخواهد ، اثرپذیری امواج پیش رو برای او دوری ناگزیر است ، بهترین “انتخاب” رو داشته باشه .

  بطور قطع “انتخاب” با ” انتخابگر” است .

  http://youtu.be/T3pBOfMjQIw

  امیدواریم وند های نقاب مشکی ، اعم از روزبهان ها ، روز به ها ، خسرو ها و … با هوشیاری در جاودانگی مستمر باشند.

  در پناه ایزد 1 گانه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *