سرخط خبرها
سرآغاز / رادیو تندر / جمشید شارمهد / «سید رضا» استخوانی در گلوی سلطنت طلبان

«سید رضا» استخوانی در گلوی سلطنت طلبان

در برنامه «پرگار» در تاریخ ۱۷ ژانویه ۲۰۱۲ شرکت کنندگان دستچین شده به بحثی پرداخته اند که سر تتیر آن نیز خبر از سیاست لجنپراکنی و زهرپاچی علیه افکار انجمن پادشاهی ایران را داشت. در این برنامه که سر تیتر آن را «دوکراسی و نظام پادشاهی» نام گزاشته شده بود به عمد از سخنورانی دعوت شده بود که در خور این تیتر شرم آور نیز بودند.

در این گفتگو آقای «آهی» که سیاستمداری ورزیده نیز هست از یک نوع «پادشاهی» صحبت میکند که قدری کمتر دیکتاتور هست، تا حد بسیار زیادی سلطان آن بیکاره هست و به هیچ وجه با جمهوری های اروپایی تفاوت ندارد.

وی در پاسخ به پرسش یکی از شرکت کنندگان که: آقای آهی به من بفرمایید که ما چرا باید یک مقام غیر انتخابی داشته باشیم. تنها به مثال ولیعهد اسپانیا اشاره میکند که احزابی که با هم دعوا دارند با میانجی گری او دوباره با هم گفتگو میکنند و وظایف اصلی و حیاتی ای که پادشاه به عنوان پدافند مردم در مقابل دولت (و نه در منار و یا بر فراز دولت) دارد و در «آیین ریشه ای» تدوین شده از سوی «انجمن پادشاهی ایران» قرار دارد را نمی شناسد. سلطان آنها (که در این برنامه آن را شاه میخوانند) تنها یک رییس قبیله ای هست که هم‌آنند خامنه ای وحدت و یکپارچگی قبایل فاتح را ضمانت میکند.

درماندگی آقای آهی زاییده ناتوانی علمی او نیست. درماندگی او از آن روست که میخواهد نظام سلطنت/ خلافت اسلامی و قوانین پس مانده مشروطه را در بسته بندی خوش رنگ و درخشان «پادشاهی» به بازار سیاسی ایران ارایه دهد. در گفت و گوی تلویزیونی دائما از «احیای» سلطنت یاد میشود و نه برقراری پادشاهی.

رسانه‌های ایران ستیزی مانند بی-بی-سی در این روزها تلاش میکنند بحث ها را در باتلاق «ستیز شاه و مصدق» نگه دارند. تاریخ مورد اشاره آنها از ۱۰۰ سال گذشته ایران فراتر نمی رود. از قوانین کورشی و اشکانی و ساسانی در «سلطنت» آنها نشانه ای نیست.

در برنامه این هفته رادیو تندر،شرکت کنندگان این گفتگو را از رسانه بی-بی-سی به نقد میکشند و نشان میدهند که اگر رسانه بی-بی-سی واقعا قصد پیگیری نظرات را داشت و یک نماینده از «انجمن پادشاهی ایران» در این نشست شرکت داشت چه میگفت.

 

برنامه رادیو تندر در تاریخ ۲۵ مه ۲۰۱۲
شرکت کنندگان: جمشید شارمهد.

[1], [2], [3], [4]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *