سرخط خبرها
سرآغاز / سیاسی / بررسی نژاد آریا و بی بی سی

بررسی نژاد آریا و بی بی سی

 

درودی به بلندای شکوه سرزمین ایرانویچ

دشمن ما خود ماییم

پیش از آریایی ها اقوامی با تمدن های بسیار درخشان در فلات ایران ساکن بوده اند مردمانی که تمدن جیرفت و سیلک و حصار و گنجینه مارلیک و بسیار آثار دیگر را از خود به جای گذاشته اند.
این اقوام مسلمن با قوم آریایی مخلوط شدند اما هرگز از میان نرفته اند و خصوصیات ژنتیکی آنان می تواند در قوم نوین هم دیده شود.
این به معنای رد کامل نژاد آریایی نیست آقای بناب هم معلوم نیست واقعن برای چه کسی کار می کند آیا کارمند میراث فرهنگی ایران است یا مستقل کار می کند و یا برای دولت انگلیس. بهر حال  شوربختانه باید بگویم که این کشور همیشه بزرگترین ضربه ها و خیانت ها را از سوی فرزندان خودش دیده ، دشمن ما خود ماییم.

بررسی آریایی نژاد

واژه آریا، تغییر یافته از واژه باستانی آئیریا است که در منابع گوناگون و تاریخی کشورمان آمده و هیچ ربطی به واژه سازی اروپاییها در قرن 18 و 19 میلادی ندارد. این واژه ایست که مورخان اروپایی از فرهنگ ما گرفته و حالا با تردستی شیادانه استعمار پیر ، ما را از آن جدا می کنند تا فرزندان امروز و فردای ایران در هر متن یا سند باستانی و تاریخی که با آن رودر رو شدند ، آن سند را به سخره گرفته و فاقد اصالت بدانند. این برنامه ایست که شبکه اهریمنی استعمار برای بی هویت سازی و تخطئه ملت ایران و هتا نام ایران براه انداخته تا از بذر کاشته شده امروز، درخت بینامی ایران را برویاند.

جهان دسیسه‌چین امروز، برای نابود كردن ملت‌ها، نیاز به توپ و تانك ندارد، تفرقه می‌اندازد و با این تفرقه، ملت‌ها را از درون ویران می‌كند. دولت‌های بیگانه‌ی خاور و باختر با این ترفند دروغ‌آمیز كه ایران، آمیزه‌ای از قوم‌های گوناگون است كه هیچ پیوند تاریخی، فرهنگی و تباری باهم ندارند و همواره به زور حكومت‌های مركزی در كنارهم گردآمده‌اند، در تلاشند تا ایران را تجزیه كنند.

وضعیت در هیچ‌كجا  هتا در كشوری مانند انگلیس كه دربر دارنده‌ی چندین تیره‌ی متفاوت است، به این‌گونه نیست و یا هتا در كشوری همچون آلمان كه نزدیك به ١٥٠ قبیله داشته‌است، دیده نمی‌شود چراكه این كشورها نفت نداشته‌اند.
تنها راه برای جلوگیری از برداشت‌های نادرست این است كه نوشتارهای انسان‌شناسی روی جهان، اروپا و منطقه را در كنارهم بچینیم و با كمك گرفتن از اسناد تاریخی، از آنها نتیجه بگیریم.

برای دستیابی به پاسخ‌های درست باید بررسی اسناد تاریخی و پژوهش‌های ژنتیكی، هماهنگ باهم انجام شود.
امروزه می كوشند میان كرد و آذری، كرد و لر و فارس با همه‌ی آنها، تفرقه بیندازند و آنها را در جبهه‌هایی رودرروی یكدیگر نشان دهند که شوربختانه بسیاری از هم میهنانمان در دام  اُم‌اَلقُرا (انگلیس)گرفتار میشوند و با هتاکی و اهانت به قومیت و زبان یکدیگر آب به آسیاب دشمنان میریزند و پژوهشگری که در تلوزیون ننگین و اهریمنی بی بی سی فارسی که ادعای این که نژادی به نام نژاد آریایی وجود ندارد را  میکند هموند هیات علمی یكی از دانشگاه‌های انگلستان شد‌ه است و پول انگلیسی گرفته است.

اگر هم قرار باشد نژاد ایرانیان وهندیان با اروپاییان تفاوت داشته باشد ، این اروپاییان هستند که باید گفت آریایی نیستند چون هیچگاه از همین متون کهن ایرانی مثل اوستا و وداهای هندی و کتیبه های هخامنشی است که کلمه آریایی را استخراج کرده اند. هیچگاه نام ایران ویج(airyana-vaeja) و ایران شهر (airyana-xs^asra) خود به چم سرزمین آریایی است.

سخنی با همه‌ی آنهایی که هنوز ماهیت انگلیس رو خوب نشناخته اند

این استعمارگر پیر همیشه در درازنای تاریخ به دنبال به زیر سلطه بردن کشورها مخصوصن ایرن بلند آوازه بوده و اکنون نیز   با طرح این موضوعات در پی اختلاف بین اقوام ایرانی است.آرمان دارم که  مردم فرهیخته و خردمند این کهن بوم و جوانهای کشور آریایی می بایست این جفنگیات را  باور نداشته باشند و  تنها به دنبال سرافرازی و آینده روشن برای ایران بزرگ باشند تا بزرگی و سروری ایران رو که از مدتها پیش کمرنگ شده را به این کهن امپراتوری جهان همراه با هم برگردانیم.

بررسی‌های تاریخی آریایی و آریایی نژاد

از اشرفیان و مانند وی، چشمداشت برخورداری از دانسته های تاریخی را نداریم. هرچند که در همان غرب، کسانی که دست به مطالعات تبارشناختی می زنند، یا خود تا اندازه ای از آگاهی های تاریخی برخوردارند و یا از یک مشاور متخصص و آگاه به تاریخ بهره می برند تا هم در گزینش نمونه های مورد آزمایش و هم در تحلیل نتایج، به اشتباه نروند. بایستی گفت که تفسیر آقای دکتر، حتی با هیچ یک از سندهای کلاسیک تاریخی تائید نمی شود. پارسیان به عنوان یکی از بزرگترین گروه های ایرانی در درازای تاریخ، بخش بزرگی از جمعیت ایران را تشکیل داده اند.  از میان همین «پارسیان» (داریوش یکم و خشایارشا یکم)، چهار سند معتبر تاریخی وجود دارد که خود را از تبار آریایی دانسته اند:
«اهورامزدا، که خدای آریاییان است…»(8)

«پسر ویشتاسپ، هخامنشی، پارسی، پسر پارسی، آریایی(آرئی یَ)، نژاد آریایی(آرئی یَ چیثرَ)» (دوبار در دو نبشته)

«پسر داریوش شاه، هخامنشی، پارسی، پسر پارسی، آریایی(آرئی یَ)، نژاد آریایی(آرئی یَ چیثرَ)»(9)

با این تفسیر اشرفیان، یا داریوش هویت تباری خود و پارسیان را نمی شناخته و آقای دکتر،  پس از بیست و شش سده، این اشتباه کهن را کشف نموده یا آنکه پارسیان به عنوان یکی از بزرگترین جمعیت های ایرانی، از تباری جدا با دیگر جمعیت های این سرزمین می باشند؛ آنچه مطالعات گوناگون و از جمله پژوهش شخص اشرفیان آن را رد می کند.

این مساله درباره‌ی دو جمعیت بزرگ دیگر ایرانی نیز هم‌خوانی دارد. درباره «ماد»ها، «هردودت» نوشته است که نام کهن این جمعیت، پیش‌تر «آریان»(به توجه به آوای پارسی، آری یَ نَ) بوده است(10) که خود گویای حقیقت ماجرا است. از سویی دیگر، در روزگار پارت‌ها(در اصطلاح اشکانیان)، نام «فرمانروای آریانا» بر روی سکه‌ی رسمی ‌اشک بیستم(گودرز) (11) به عنوان نام رسمی‌کشور، به مفهوم فرمانروایی سرزمین آریایی‌ها دیده می‌شود. همچنین نوشته‌ی «استرابو» پیرامون به کار بردن نام «آریانا» بر واحد سیاسی یکپارچه سرزمین‌های فلات در روزگار پارتی‌ها(12) و نیز سنگ‌نبشته‌های پارتی و یونانیِ مربوط به فرمانروایان نخست ساسانی که در آن‌ها، خود را  فرمانروای سرزمین «آریاها» خوانده‌اند(13)، استوارانه و روشن می‌گویند که این سرزمین، سرزمین مردمانی یکپارچه و هم تبار بوده و این تبار، دارای همان نام تاریخی‌ای است که داریوش آن را بر بیستون و نقش رستم حک کرده است. در کنار این موارد، از پژوهش‌های باستان‌شناسان و تاریخ‌دانانی چون «دکتر جهان شاه درخشانی»(14) و «دکتر میترا مهرآبادی»(15) که حضور باستان شناختی و استنادی دیرباز و پرشمار آریاییان در فلات ایران را بررسی کرده‌اند، نباید چشم‌پوشی كرد.
این‌که آب‌وهوای فلات ایران نزدیك به 5200سال پیش، از پربارانی، روبه خشکی‌ نهاده(16) و بنابراین، پیش از این زمان(یعنی همان 18500سال و 10000سال پیش)، دلیلی برای مهاجرت (برای یافتن خوراك و گریز از سرما)، از آسیای میانه به فلات وجود داشته، ولی پس از این، به دلیل خشک‌بودن این سرزمین، دیگر منطقی برای گزینش ایران به جای استپ‌های شمالی دریای كاسپین برای مهاجرت وجود ندارد، از دیگر علل بی‌منطق بودن و نادرستی باور به رخدادِ مهاجرت در زمان کلیشه‌ای 4000 سال پیش می‌باشد. بنابراین محور بنیادین اشتباه آقای «اشرفیان»، ورود و آغاز مهاجرت آریایی‌ها با پیش فرض چهارهزارسال، می‌باشد.

نتایج آزمایش‌های اشرفیان درست می‌گویند: «ایرانیان، وارثان هم تبارِ ساکنانِ ‌10000سال پیش عصر نوسنگی فلات ایران می‌باشند». اما تفسیرِ شخصی اشرفیان نادرست است؛ هویت این مردمان، همان «آریایی»‌هایی است که او همچنان در آسیای میانه، سر درگم آنان است.

بی بی سی دسیسه‌چین 81 ساله‌ی اهریمنی

در زمان رضا‌شاه بزرگ خانم آن لمبتون مشاور مطبوعاتی دفتر نمایندگی بریتانیا بود و نویسنده بیشتر مطالبی بود که از بی بی سی پخش می شد. براساس مدارکی، که در چند سال اخیر ارائه شده است در وهله اول در تحلیل های بی بی سی به پیشنهاد لمبتون، از رضاشاه بزرگ تعریف می شده و او را رهبر شجاع و مقتدر و زیرک بیان می کردند که ایران را مدرن و پیشرفته سازمان دهی شده‌ کرده است. اما هنگامی که  رضاشاه برای اخراج آلمانی ها با بریتانیا همکاری نمی کند با او در می افتند شروع به دروغ بافی و تخریب چهره آن مردبزرگ میکنند و نسبتهایی دروغین به رضاشاه میدهند و این که او به دیکتاتور تبدیل شده و دولتش با فساد دست به گریبان است و صحبت هایی که ما آن را در بی بی سی می شنویم همه منفی می شود براساس مدارک موجود در این دوره بسیاری از گفتارها و گزارش های بی بی سی از طریق دفتر نمایندگی بریتانیا و از طریق وزارت خارجه بریتانیا دیکته می شده است.پس از آن خانم آن لمبتون به رادیو آزادی  که متعلق به سازمان سیا بود میپیوندد و این بار درباره عملکرد بی بی سی فارسی در دوره نهضت ملی شدن نفت می گوید: دولت انگلیس در مورد ملی شدن صنعت نفت مجادله شدید با دولت ایران داشت و نمی خواست صنعت نفت ملی شود  زیرا ضررهای اقتصادی آن متوجه بریتانیا می شد.

براساس مدارک موجود، در همین زمان مطالبی را که در واقع از وزارت خارجه به بی بی سی پیشنهاد می شود، شخصی که نام و نشانی ندارد به عنوان خبرنگار دیپلماتیک بی بی سی می نویسد و تحلیل می کند که در واقع تحلیل ها همان تحلیلی است که وزارت خارجه استعمار پیر مطرح می کرده است.

هتا در آن زمان در داخل بی بی سی هم ایرانی هایی که کار می کردند تحصن کرده بودند و حاضر نبودند برخلاف نهضت نفت بنویسند.

 اما این گزارشها از راههای دیگر و استودیوهای دیگری فرستاده می شد اینها مسائلی است که بسیاری از بریتانیایی ها هم راجع به آن نوشته اند و بسیاری از افراد هم که خودشان در بی بی سی کار می کرده اند، تایید کرده اند.

از سوی دیگر معصومه طرفه که 12 سال با بی بی سی لندن همکاری کرده است سخنان جالبی در این مورد گفته ایشان اظهار داشته که : یک شب پیش از آنکه موضوع ملی شدن صنعت نفت در مجلس ایران به رای گذاشته شود دولت انگلیس گزارشاتی و حرفهایی برای بی بی سی  می که در آن به شدت از ملی شدن نفت انتقاد می کند و این که این موضوع چه ضررهایی برای مردم ایران خواهد داشت و چگونه ایران را منزوی خواهد کرد دولت انگلیس آنچه در توان داشت انجام داد تا ایران را متقاعد کند در واقع دولت کثیف انگلیس  خود را پشت پرده و نقاب بی بی سی پنهان کرده است.

وقتی شرایط بین ایران و بریتانیا بحرانی می شود در آن شرایط سفارت انگلیس در تهران کنترل می کرده که چه اخباری پخش بشود و چه چیزهایی گفته نشود. در واقع دولت خط می داده که چه گفته شود و چیزهایی که قرار بوده گفته شود از صافی دولت می گذشته است. بریتانیا کشوری است که برای رسانه ها پول خرج می کند و دلش می خواهد در جهان نفوذ داشته باشد.

پی‌نوشت‌ها:

1- Wells, R.S., et al., The Eurasian heartland: a continental perspective on Y-chromosome diversity. Proc Natl Acad Sci U S A, 2001. 98(18): p. 10244-9. Sharma, S., et al., The Indian origin of paternal haplogroup R1a1 substantiates the autochthonous origin of Brahmins and the caste system. J Hum Genet, 2009. 54(1): p. 47-55. Rosser, Z.H., et al., Y-chromosomal diversity in Europe is clinal and influenced primarily by geography, rather than by language. Am J Hum Genet, 2000. 67(6): p. 1526-43. Semino, O., et al., The genetic legacy of Paleolithic Homo sapiens sapiens in extant Europeans: a Y chromosome perspective. Science, 2000. 290(5494): p. 1155-9….

2- Wells, R.S., et al., The Eurasian heartland: a continental perspective on Y-chromosome diversity. Proc Natl Acad Sci U S A, 2001. 98(18): p. 10244-9. Nasidze, I., E. Y. Ling, et al. (2004). “Mitochondrial DNA and Y-chromosome variation in the caucasus.” Ann Hum Genet 68(Pt 3): 205-221.

3- Regueiro, M., et al. (2006). “Iran: tricontinental nexus for Y-chromosome driven migration.” Hum Hered 61(3): 132-143. Underhill, P. A., et al. (2010). “Separating the post-Glacial coancestry of European and Asian Y chromosomes within haplogroup R1a.” Eur J Hum Genet 18(4): 479-484. Kivisild, T, et al. (2003). “The genetic heritage of the earliest settlers persists both in Indian tribal and caste populations.” Am J Hum Genet 72(2): 313-332. Semino, O., et al. (2000). “The genetic legacy of Paleolithic Homo sapiens sapiens in extant Europeans: a Y chromosome perspective.” Science 290(5494): 1155-1159.

4- Karafet, T. M., F. L. Mendez, et al. (2008). “New binary polymorphisms reshape and increase resolution of the human Y chromosomal haplogroup tree.” Genome Res 18(5): 830-838.

5- Wells, R. S., et al. (2001). “The Eurasian heartland: a continental perspective on Y-chromosome diversity.” Proc Natl Acad Sci U S A 98(18): 10244-10249.

6- Malyarchuk, B., et al. (2008). “Mitochondrial DNA phylogeny in Eastern and Western Slavs.” Mol Biol Evol 25(8): 1651-1658.

7- Cavalli-Sforza, L., M. P, and P. A, The History and Geography of Human Genes Princeton. 1994, New Jersey: Princeton University Press: p. 266.

8- کینگ، لئونارد ویلیام، تامسون، رجیونالد کمپل، کتیبه ایلامی‌بیستون، ترجمه شهرام حیدرآبادیان و روشنک جهرمی، 1384، تهران، نشر سبحان نور چاپ اول، رویه 59.

9- نارمن شارپ، رلف، فرمان‌های شاهنشاهان هخامنشی،1384، تهران، نشر پازینه، چاپ دوم، رویه‌های 85، 93 و 119.

10- تاریخ هرودوت، ترجمه وحید مازندرانی، 1380، تهران، نشر افراسیاب، چاپ دوم، کتاب هفتم، بند 61.

11- پیرنیا، حسن، تاریخ ایران باستان، 1366، تهران، نشر دنیای کتاب، ج 3، ص 2422.

12- استرابو، بوم نگاری(جغرافیا)، نوشتار 15، فصل 2، بند 8. ر.ک به نسخه هفتم «The Loeb Classical Library edition, 1932»

13- عریان، سعید، راهنمای کتیبه‌های ایرانی میانه، 1382، تهران، نشر سازمان میراث فرهنگی کشور، چاپ اول و اکبر زاده، داریوش، کتبیه‌های پهلوی اشکانی (پارتی)، دفتر دوم، 1382، تهران، نشر پازینه، چاپ اول، بسیاری از کتیبه‌ها (پارتی).

14-  درخشانی، جهانشاه، دانشنامه کاشان، ج 3 و 4، آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان، 1383، تهران، بنیاد فرهنگ کاشان.

15-  مهرآبادی، میترا، تاریخ کامل ایران باستان، 1380، تهران، نشر دنیای کتاب و نشر افراسیاب، چاپ اول.

16- Weis, H. and R. Bradle (Jan. 26, 2001 ). “What Drives Societal Collapse?”  291    (5504): 609-610.Riehl, S. (2008). “Climate and agriculture in the ancient Near East: a synthesis of the archaeobotanical and stable carbon isotope evidence.” VEGETATION HISTORY AND ARCHAEOBOTANY 17: 43-51. (Institut für Ur- und Frühgeschichte, Ältere Abteilung, Labor für Archäobotanik, Tübingen University, Rümelinstrasse 23, 72070 Tübingen, Germany, 29 February 2008.Ohio State University, December 16, 2004 .Major Climate Change Occurred 5,200 Years Ago: Evidence Suggests That History Could Repeat Itself . in

فرجام یافت

برقرار آیین ریشه ای وکوبنده تندر و شکسته باد اهریمن

موبد مانترانو

یک دیدگاه

  1. moragheb khotot movazi bashid
    ITS JUST WANINIG FOR TONDAR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *