سرخط خبرها
سرآغاز / اسلام اهریمنی / سلمان و اسلامش / قرارداد نامه بین سلمان فارسی با محمد تازی

قرارداد نامه بین سلمان فارسی با محمد تازی

توافق نامه میان سلمان با محمد تازی
که در کتاب (الدرجات الرفیه ؛ صفحهات ۲۰۶و ۲۰۷) و (الکامل) و در بسیاری از مستندات تاریخی هم اشاره شده است .

سلمان در این توافقنامه برای خانواده خود تامین گرفته که در امنیت کامل باشند ،
در این قرداد محمد نوشته که :هر کسی از مرد مومن و یا زن مومنه که این نامه من بر او خوانده شود ، بر اوست که این خانواده سلمان را حفظ کند و گرامی بدارد و طبرعه کند هر گونه گناهی که دارند ، متعرض نشوید حتی به چیزی که اینان کراهت دارند و جز ناسیه را هم از اینان بر داشتم و خراج و خمس را هم نباید بدهند
و ده به یکی که بر دیگر دارایها هست را هم خانواده سلمان نباید بدهد و نه تنها این موارد نباید بدهند بلکه اگر چیزی از شما خواستند باید بدهید ، اگر از شما یاری خواستند یاریشان دهید و حتی اگر خواستند مستأجر شما شوند اجاره دهید و اگر خواستند ملکی را به شما اجاره دهند از آنها اجاره بگیرید و مهمتر اینکه حتی اگر به شما بی ادبی کردند و به شما بد گفتند ببخشید آن خانواده را و اگر به آنان بی ادبی شد جلوی آن را بگیرید ؛ و بر شماست که به یکایک خانواده سلمان از بیت المال مسلمانان در ماه رجب ۱۰۰ حله پرداخت کنید و ۱۰۰ حله هم در عید اظها و در ماهای دیگر هم ۱۰۰ تا زیرا سلمان این را از ما طلب دارد .

محمد تازی در خاتمه اين قرار داد او را «اندرز گوی» خود ميخواند. حال اين پرسش بسيار مهم پيش ميآيد که محمد تازی که پيغمبر الله بوده و «اندرزها» را از الله تازی، که به گفته او خالق جهان است، ميگرفته چه نيازی به اندرزهای يک انسان داشته که مخلوق الله او…

مشاهده این بخش از تاریخ

قرارداد سلمان فارسی با محمد تازی mp3

2 دیدگاه ها

  1. کثافت ولجن و گوه به قبر سلمان زن جنده خیانت کار بی ناموس ک‌.ی.ر فیل تو ک.س خواهر مادر محمد مفعول زن جنده وتمام توله سگ هاش ناموس علی زن جنده حسین زن باز خواهر جنده و تمام خواهر ومادرش و هرچی تازی هست سگ بکنه.

  2. Chandtaa JAADUGAR TAAZI KEH IZLAM RO DOROST KARDAND BEH YEK DIVUNEH PUL VA POST NACHASBUNID!
    tnhaa kaari keh kard baraayeh beh niroo gereftaneh keshvar bud va hich (rabti) payvandi beh izlameh naabeh muhammadi(izlameh naabeh salmani shenidid?) nadaasht!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *