سرخط خبرها
سرآغاز / رادیو تندر / جمشید شارمهد / ۲۵ بهمن، دنبالچه مصر، یمن و بحرین … ؟!

۲۵ بهمن، دنبالچه مصر، یمن و بحرین … ؟!

ارتباط های اینترنتی که از روز ۲۳ بهمن رو به وخامت گذاشت بود دیروز ۲۶ بهمن رفته رفته دوباره برقرار شد است، و ما نخستین گزارشهای مستقل خود را دریافت کردیم.

بر اساس این گزارشها تعداد شرکت کننده در تظاهرات در تهران حدود ۵۰۰ هزار نفر تخمین زده شده است که بیشتر از انتظاری بود که یاران داشتند اما در مقایسه با تظاهرات سال ۸۸ بسیار ناچیز بوده است. میزان شرکت کننده در شهرستانها نیز به هم آن نسبت پایین بود. اکثریت شرکت کنندگان ضد نظام بودند و شعارهای تند را از آغاز شکل گیری درگیری ها، سر میدادند و به درخواست های اصلاح طلبها مبنی بر عدم خشونت و احترام به شعاعر کسی اهمیت نمیداد.

هدف نیروهای رژیم بیشتر پیشگیری از بوجود آمدن تراکم جمعیت در مسیرهای اعلام شده بین میدان فوزیه و میدان شهیاد بود. نیروهای رژیم اما در مجموع تسلط کامل و برتری نفرات داشتند.

حضور بسیج در آغاز بسیار کم بود اما از ساعت ۴ بعد از ظهر به بعد رفته رفته همراه با افزایش جمعیت نیز افزایش یافتند. این نیروها به فراخور نیاز فرا خوانده میشدند. اکثرا کلاه کاسکت و چهره بسته داشتند. نیروهای مسلح در خارج از محدوده اعلام شده، به صورت آماده باش نگه داشته میشدند.

نیرهای سازمان یافته مبارز که از شرایط استفاده کرده و در مکانهای اعتراضی حظور داشتند، راندمان خوبی از فعالیت خود نشان دادند و میتوانستند هسته های چند هزار نفری را بوجود آورند. درگیری ها در محل های محدودی انجام شد. اما میزان خشونت از هر دو طرف بسیار بالا بود. درگیری ها تا ساعت ۹ شب ادامه داشت.

گرچه این تظاهرات هیچگاه هدف براندازی و مخالفت «ساختارشکنانه» نسبت به جرثومه‌ای به نام جمهوری اسلامی را نداشت، اما وجود آن و عکس‌العمل رژیم بهانه ای شد تا سران کشورهای غربی سطح جنبش آزادیخواهی ایران را تا سطح دنبالچه قیام مسلمانان مصر، تونس و یمن پایین بیآورند و همتای ابرانی خود، احمدی نژاد را، پند و اندرز بدهند.

مشروح خبرها را در سایت خبری تندر مطالعه کنید.

۱ اسفند ۶۳۷۴ برابر با ۲۰ فوریه ۲۰۱۱
شرکت کنندگان: جمشید شارمهد.

[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

3 دیدگاه ها

 1. سلام
  آیا عکسی از آن پانصد هزار نفر دارید؟
  یا حداقل چندین عکس که مجموعش پانصدهزار نفر باشد؟

  پاسخ:
  هم عکس و هم فیلم. این تازه یک بخش کوچک است که جوانان ایران نمایش میدهند. بقیه برای شکاندن گردن این رژیم پنهان میمانند.

 2. فولادوند کجاست؟استادی که من میشناختم اهل سکوت به این درازی نبود خوب میدونم سرزمین من یک رنسانس به تاریخ بدهکاره … آقای شارمهد میخوام بدونم استاد این بدهی را میخواست با خون خودش تسویه کنه؟دیگه حالم از تاریخ بهم میخوره تاریخ این کشور بوی خون میده فرزندان این سرزمین به جای باز ستاندن گنبد طلای رضا که از پول مالیات واز دل این سرزمین به دست آمده از خاک این سرزمین میکنند وبه حساب رضا واریز میکنند نمیدانم این طفلان زنا زاده که درپی هم آغوشی مام ایران وضحاک تازی به وجود آمده چگونه از میان میرودسلمان(آموزگار محمد) همیشه میگفت:سزای کافران آتش دوزخ است نمیدونم نژاد ما که به لجن کشیده شد هیتلر راست میگفت… این نژاد نجس هزار وچهارصد ساله که هنوز پاک نگشته بعد از ازدواج های مکرر وهم آغوشی با نژاد ما آریاییان راه دیگری وجود ندارد

 3. یک دوست

  با سلام بی پایان بر دلاوران تندر

  جیگر یک سیستم وبلاگدهی وردپرس راه اندازی کن ما بیاییم یه کوسشری تقدیم مقام معنوی حضرت ولی فقیه زمان که کیرم بره تو کونش بکنیم و در این ثواب شریک شویم.البته باید ذکر کنیم که ما یک وب سایتی داریم راه اندازی می کنیم.در ضمن ما حساب تف به نام کون ولی فقیه زمان بهشماره حساب 13571122 به تاریخ 01/01/01 هجری قمری افتتاح کردیم.لطفا اعضای تندر و دوستان علم و انسانیت و … بیان هر کدام یک تف-تف واحد پول مرداب بانک است و هر تف معادل 1000000آب کمر مرغوب برای باردار کردن نوامیس ولی فقیه زمان و همچنین تمامی حضرات آیات است.-به این حساب بریزند و در این امر شیطان پسندانه شرکت کنند.
  با تشکر
  مدیریت مرداب نیوز و دوستان

  پاسخ
  برای نظر دهی، نخست میتوانید هم اینجا، در بخش comment و یا نظردهی نسبت به مقالات منتشر دیدگاه خود را منتشر کنید. علاوه بر آن در سرویس اینترنتی فیس-بوک facebook در گروه تندر-دات-ارگ شرکت کنید.

  به سایت های دیگری که کنترل آن در دست ما نیست، از نظر امنیتی علاقه ای نداریم و به آنها لینک نمیدهیم مگر اینکه هویت مدیران آن سایت بریا ما روشن باشد.

  پیروز و سرفراز باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *