سرخط خبرها
سرآغاز / فرهنگی / کتابخانه / خاطرات جعفر شفيع زاد

خاطرات جعفر شفيع زاد

«در پشت پرده های انقلاب» عنوان کتاب خاطرات جعفر شفيع زاد، بچه قصاب قهدری‌جانی است که نخستین بار در سال ۲۰۰۰ در آلمان منتشر شد.

او یکی از اعضای بادی گارد خمينی بود که در سال ۵۶ در سوريه بدستور قطب زاده؛ ابراهيم يزدی؛ بنی صدر و…. دوره آموزش نظامی مخصوص و چريکی گذرانده و از زندان اصفهان و روستای قهدريجان به فرانسه و دمشق و ليبی (طرابلس) فرستاده میشود.

در سال ۵۷ با خمینی به ايران باز ميگردد. دزدی از موزه بزرگ ايران در شمال ميدان توپخانه را با همکاری مستقیم آمريکاييها در انتقال اشيا عتيقه به خارج انجام میدهد. وی همچنین از بنیانگذاران سپاه پاسداران میشود.
جلد دوم این خاطرات که بیشتر در باره فرار شفيع زاد از ایران نوشته شده است پس از درگذشت ویراستار آن «سياوش بشيری» هرگز به چاپ نرسیده است.

پس از انتشار این کتاب نیروهای اصلاح طلب که خود نیز بخشی از نیروهایی بودند که در این کتاب به صورت نمادین رابطه آنها با قدرتهای غربی آشکار میشود به تکاپو افتاده و برای پاک نشان دادن خود اقدام به چاپ کتابی همنام در خارج از کشور میکنند که در این کتاب جمهوری اسلامی و رهبر عقب مانده آن خمینی را، به عنوان یک انقلابی دو آتشه و پشتیبان زحمتکشان و رنج دیدگان قدرتهای جهانی نشان میدهد. به این ترتیب با پشتیبانی افرادی مانند نوری زاده یک پاسدار ظاهرا به خارج فرار میکند و از زبان او عملیات موفقیت آمیز حزب الله و سپاه در این خاطرات نکوهش میشود و به عنوان افشاگری یک مقام امنیتی و به عنوان خاطرات او منتشر میشود.

اتفاقا یک بخش از مصاحبه در این کتاب جعلی به این اختصاص دارد که مصاحبه شونده اعتبار خاطرات شفیع زاده را نادرست بخولند.

ممکن است که سبک نگارش خاطرات شفیع زاده در کتاب «در پشت پرده های انقلاب» به صورت مستند نباشد و یا اینکه اسم افراد و یا مکانها بنا بر ملاحظاتی با آنچه که واقعا اتفاق افتاده باشد دقیقا همخوانی نداشته باشد. اما تجربیات، مدارک موجود و اطلاعاتی که بعد از انتشار این کتاب به دست آمد نشان داد که همه مطالب بیان شده در این کتاب بخصوص دخالت کشورهای غربی  در به پایان رساندن انقلاب ۵۷ و دستنشاندگی محافل اسلامی و رایطه شخص خمینی با آمریکا، کاملا واقعی است.

کتاب در ۴ بخش ویژه فرستادن با ایمیل:
[1], [2], [3], [4]

کتاب به صورت کامل در ۲۳۷ صفحه:
نسخه کامل

جعفر شفیع زاده در این فیلم هم آن پاسداری است که شعار میدهد و اعلام آمادگی میکند.

5 دیدگاه ها

 1. ای کاش فردی با خانواده زنده یاد جناب بشیری و مخصوصا فرزند و همسر ایشان تماس می گرفت
  البته ممکن هم هست اون ها رو هم تهدید کرده باشند
  آقای رامین پیرامون از دوستان و نزدیکان اقای بشیری بوده اند و شاهد ضبط صدا و نوشتن خاطرات جعفر شفیع زاده در فرانسه و در کافی شاپ بوده اند ایشان در مصاحبه ای فرمودند منزل اقای بشیری پر از اسناد و مدارک و نوارهای صوتی بوده است و ایشان هم به دنبال خانواده اقای بشیری که بعد از مرگ ایشان گویا ناپدید شده اند میگشت
  به فرموده آقای پیرامون
  جناب سیاوش بشیری
  در همان کافی شاپ همیشگی که میرفتند و پس از صرف قهوه به طرز مشکوک به قتل میرسند

 2. با توجه به احتمال درگیری در انتخابات پیش روی آیا برنامه ای برای ساماندهی هدفمند آن دارید؟ من از داخل ایران تماس می گیرم خواهشمندم از هم اکنون برنامه ریزی کنید تا مردم تنها نمانند و بهترین راه کمک به مردم مسلح نمودن آنان در جریان درگیریهاست تا بتوانند با نیروهای مسلح مقابله به مثل کنند اگر راهکارهای مناسبی دارید باز هم اجرا کنید.

  پاسخ:
  سروش گرامی،

  هم این کار انجام خواهد شد. به زودی شاهد برنامه ها خواهید بود.

 3. SALAM
  lotfan jeld 2 ketabo baram mail konid.
  mamnun

  پاسخ:
  همآنگونه که در متن آمده است، جلد دوم آن هیچگاه به چاپ نرسیده است. شایعات تایید نشده حکایت از این دارد که ویراستار آن به قتل رسیده است و به مرگ طبیعی نمرده است.

 4. ایهم فیلمی از جعفر شفیع زاده

  http://youtu.be/JhdHs9Wu3V8

 5. با درود جریان جعفر شفیع زاده صد در صد درست است . . سید مهدی هاشمی در اعترافاتش در دقیقه پنجم این فیلم به همدستیش با شفیع زاده اعتراف میکند .

  http://youtu.be/HtyCC96_QCc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *