سرخط خبرها
سرآغاز / جانبازان و اسیران / جنگ دیپلماتیک بر سر «تندر»

جنگ دیپلماتیک بر سر «تندر»

تلویزیون و خبرگزاری «پرس تی وی» که تلویزیون انگلیسی زبان سپاه پاسداران است دیروز سه شنبه ۱۸ خرداد با پخش  اعترافات یکی از مبارزین تندر، زندانی سیاسی «علی مطلق» مدعی شد که «رادیو فردا» که با پشتیبانی دولت آمریکا اداره میشود مبارزین را به «تندر» معرفی میکند. [گزارش پرس تی وی]

اینبار حملات تبلیغاتی رژیم علیه «تندر» بدون همکاری  خبرگزاری دیگر سپاه یعنی «خبرگزاری فارس» انجام میشود و به نظر میرسد که رژیم در تنگنای دیپلماسی اینبار تنها افکار عمومی خارج از کشور را پیگیری میکند.

فعالیتهای دیپلماتیک رژیم برای بسته شدن بخش تبلیغاتی انجمن پادشاهی ایران  در دو سال پیش افزایش چشمگیری یافته است. وزارت خارجه رژیم اسلامی در تاریخ ۶ بهمن سال پیش سفیر سویس را فرا خواند و رسما از طریق این نمایندگی خواستار پایان دادن به فعالیت تبلیغاتی «تندر» و استرداد مدیران این رسانه شد. [درخواست استرداد]

پرس تی وی در گذشته نیز همآنند موسسه کیهان مسول پخش اعترافات ساختگی مبارزین بوده است که عموما این افراد را از شکنجه گاه به محل های کاملا تمیز و استودیویی میآورند و وانمود میکند که این اعترافات کاملا آزادانه انجام میشود.

نمونه های آن نمایش اعترافات هموندان انجمن پادشاهی ایران، محمد رضا علی زمانی و آرش رحمانی پور بود که یک هفته قبل از آن با لباس زندانی در نمایشات محاکمه ۱۰۰ زندانی نمایش داده شد و پس از آن در یک اتاق تمیز در کنار ظرف شیرینی و چای داغ به نمایش گزاشته شدند. و پس از آن دوباره به زندان فرستاده شدند و پس از چند هفته اعدام شدند.