سرخط خبرها
سرآغاز / سیاسی / پاسخ تندر به نگرانی‌های شاهزاده رضا پهلوی

پاسخ تندر به نگرانی‌های شاهزاده رضا پهلوی

پنج شنبه گذشته (۱۳ مه ۲۰۱۰) پس از انتشار مقاله‌ای در باره جنبش تندر و کشمکش های آمریکا و دولت ایران در روزنامه «وال استریت ژرنال» هواداران شاهزاده رضا پهلوی که عموما با سیاستهای انجمن پادشاهی ایران مخالف هستند میز گردی را  در رادیو ۶۷۰-ای‌ام ترتیب دادند. این رادیو برنامه های خود را از طریق موج متوسط و از طریق اینترنت به گوش شنوندگانش میرساند.

شاهزاده رضا پهلوی

مهماندار این برنامه آقای کلهر بودند و شرکت کنندگان در آن برنامه رادیویی آقای ضبا آتابای (فعال رسانه‌ای)، بانو رخسانه گنجی (مشوطه خواه) و شاهزاده رضا پهلوی بودند. گر چه به سختی میتوان باور کرد که سخنوران در این برنامه زبان انگلیسی را به خوبی ندانند، اما گویا برداشت آنها از این مقاله به صورت خلاصه این بوده است:
که دولت آمریکا میخواهد به همه «مونارشیست ها» و همه رادیو و تلویزیونهای لس آنجلسی انگ خشونت طلبی و «تروریستی» بزند. در صورتی که متن مقاله تنها «رادیو تندر» و مدیران آن، کدبانان جمشید شارمهد و ایمان عافار را ذکر میکند و نویسنده در مورد روابط و مذاکرات نمایندگان ایران و آمریکا بر سر «گروه تندر» گزارش میکند.

در این برنامه آقای ضیا آتابای ایرانی ها را فرا خواند که ما باید در مقابل وال استریت ژرنال بایستیم وگرنه سرنوشت همه ما بهتر از مجاهدین نخواهد بود. و خانم رخسانه گنجی از شاهزاده رضا پهلوی خواستند که برای چندمین بار پایبندی خود را به «مبارزه به دور از خشونت» اعلام کنند. که ایشان هم این کار را کردند.
اما این مقاله در پی تقاضای رسمی جمهوری اسلامی در تاریخ ۶ بهمن سال گزشته مبنی بر استرداد «گروه تندر» از طریق سفارت سویس و پس از آن کشمکشهایی که بر سر ۳ دانشجوی گروگان آمریکایی و ۲ شهروند آمریکایی-ایرانی انجام شده است نگاشته شده است و به هیچ وجه به طرفداران شاهزاده رضا پهلوی ارتباطی ندارد.
در نیمه دوم برنامه جمشید شارمهد نیز توانست در این برنامه رادیویی شرکت کند و اطلاعات لازم و مواضع «انجمن پادشاهی ایران» را در اختبار شنوندگان قرار دهد. در زیر فایل صوتی ایشان را برای دانلود قرار میدهیم.

[1]

یک دیدگاه

 1. سلام
  من ميخواستم ايميلي براي شاهزاده رضا پهلوي ارسال كنم راهنماييم كنيد
  ممنون

  پاسخ:
  لطفا از طریق سایت رسمی ایشان اقدام کنید. http://www.rezapahlavi.org/contact.php

  خواهشمند است از ارسال اطلاعات امنیتی خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *