سرخط خبرها
سرآغاز / سیاسی / بیانیه ها / لوح حقوق بشر کوروش بزرگ هنوز در خطر است

لوح حقوق بشر کوروش بزرگ هنوز در خطر است

فرستادن استوانه ی کوروش بزرگ به ايران به زمانی نامشخص در آينده موکول شد

با سپاس فراوان از ايرانيارانی که در امضاء طومار برای پيش گيری از فرستادن استوانه ی کوروش بزرگ از موزه ی لندن به حکومت پليد اسلامی شرکت کردند، با پی گيری ياران انجمن پادشاهی ايران و بدنبال حماسه آفرينيهای هم ميهنان مبارز در داخل کشور، موزه ی لندن فرستادن موقت اين استوانه ی گرانبها را تا مدتی نامعلوم به عقب انداخته است. از هم ميهنان گرامی و ايرانياران درخواست می شود به امضا کردن اين طومار ادامه دهند و آنرا به آگاهی همه برسانند تا بتوانيم از فرستادن اين اثر کهن و گرانبهای تاريخ کشورمان به حکومت ننگين اسلامی برای هميشه و تا روی کار آمدن يک حکومت مردمی بدست ايرانيان جلوگيری کنيم.

با سپاس فراوان

انجمن پادشاهی ايران

فراخوان برای جلوگيری از برگرداندن لوح حقوق بشر کوروش بزرگ از موزه‌ی لندن به جمهوری اسلامی

موزه‌ی لندن با سازمان ميراث فرهنگی جمهوری اسلامی در ايران به توافق رسيده اند که لوح سفالی حقوق بشر را که بفرمان کورش بزرگ نوشته شده است و در موزه‌ی لندن نگهداری می شود به مدت چهار ماه به ايران برگردانند. بهانه‌ی جمهوری اسلامی جلب توريست است.
همانطور که بسياری از شما و جهانيان آگاه هستند، جمهوری اسلامی نه تنها تاريخ پر شکوه کشورمان را ارزش نمی گذارد بلکه در سی سال عمر نکبت بار خود فعالانه به از بين بردن آثار تاريخی کشور دست زده است. اگر در مواردی هم نتوانسته بصورت مستقيم آنها را خراب کند کمر به نابودی غير مستقيم ميراثهای تاريخی ما گمارده است. يک نمونه‌ی بارز آن ساختن سد سيوند در نزديکی تخت جمشيد است که به منظور زير آب بردن آثار تاريخی تخت جمشيد و پاسارگاد است. هر چند که ياران انجمن پادشاهی حدود چهار سال پيش با انفجار دهانه‌ی سد، آبگيری سد را بمدت يک سال به عقب انداختند اما هم اکنون سد سيوند آبگيری شده و هر سال بر حجم آب آن افزوده می شود و زمينها و آثار باستانی بيشتری را در زير آب و رسوبات مدفون می کند.
ما از همه‌ی ايرانيان و گروههای سياسی، فرهنگی و تاريخی با هر مرام و آئين درخواست می کنيم:

الف – متن نامه‌ی نوشته شده به موزه‌ی لندن را که در ادامه این متن آمده است، کپی و از ايميل خود به دو ايميل آدرس زير بفرستيد يا آنرا چاپ کرده و به شماره فاکسهايی که در زير می آيد فاکس کنيد.
ب – به سايت http://www.gopetition.com/petitions/save-the-cyrus-cylinder.html مراجعه کرده و تومار مربوطه را امضا کنيد.

پاينده ايران، برقرارآئين ريشه‌ای، کوبنده تندر.
انجمن پادشاهی ايران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *