سرخط خبرها
سرآغاز / جانبازان و اسیران / در باره «بردیا» محمد رضا علی زمانی

در باره «بردیا» محمد رضا علی زمانی

روز دوشنبه ۱۳ مهرماه محمد رضا علی زمانی از بند ۲۰۹ زندان اوین به شعبه ۱۵ دادگاه اسلامی به ریاست صلواتی منتقل گردیده و حکم اعدام به وی ابلاغ شد.

محمدرضا علی زمانی ملقب به بردیا، یکی از هموندان انجمن پادشاهی ایران است که در جلسه دوم دادگاه نمایشی برای سرکوب مبارزین، وادار به اعترافاتی شده است که تحت شکنجه از وی اخذ گردیده است. سخنان وی در دادگاه نمایشی انقلاب اسلامی همراه با پخش تلویزیونی بوده است. این اعترافات همآنند برنامه های اعتراف گیری از دیگر مبارزین بر خلاف پیش بینی رژیم درمانده و کلافه و بی آبرو، نه تنها از ارزش این مبارزین نکاسته است بلکه تاثیر مثبت آن در میان جوانان انکار ناکردنی است.

بردیا نزدیک به دو سال برنامه های آموزشی و افشاگرانه خود را از طریق «رادیو تندر» به گوش هم میهنان میرساند. وی ماهها پیش از برنامه «انتخابات» ریاست جمهوری، دستگیر میشود و در جریان سرکوب مبارزات اخیر به عنوان عامل شورش در دادگاه به نمایش آورده میشود.

برنامه زنده این هفته «رادیو تندر» اختصاص به پاسخگویی و بررسی حملات رژیم به انجمن پادشاهی ایران، دارد. در این برنامه جمشید شارمهد اطلاعاتی در باره سیاستهای جنگی رژیم در مقابله با «تندر» در اختیار شنوندگان قرار خواهد داد.

[برای تماشای این برنامه اینجا را کلیک کنید]

پیوندها:
نخستین برنامه زنده بردیا سرپرست گروه سیمرغ-آریایی که در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۸۶ (معا.) در رادیو تندر پخش شد:
در این برنامه بردیا میگوید: «ما می‌دیدیم که انجمن روی اصلی‌ترین مسله‌ای دست گذاشته بود که مردم توسط آن مورد استحمار قرار گرفته بودند … آنهایی که به فکر آزادی میهن از این اشغال ۱۴۰۰ ساله هستند، نهایت این است که، به انجمن پادشاهی بپیوندند، زیرا هر یک از این اپوزیسیون‌ها به گونه‌ای در حال تقویت این رژیم هستند … من تعصب خاصی نسبت به انجمن پادشاهی نداشتم از قبل، اگر ما به انجمن پادشاهی پیوستیم از روی تحقیق بوده است.»
[1], [2], [3]

دکلمه‌های زیر در کنار سخنان استاد فولادوند و «آیین ریشه‌ای» در روز ۸ مارس هم این سال توسط گروه سیمرغ-آریایی در شهر‌های ایران پخش شده است.
[آخ دآلکم](4.2MB)
[بشکن سکوت حادثه را](2.4MB)