سرخط خبرها
سرآغاز / سیاسی / بیانیه ها / + + + توجه + + + خبر فوری + + + توجه + + +

+ + + توجه + + + خبر فوری + + + توجه + + +

شبیه سازی، توطعه جدید سازمانهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی علیه «تندر» و «انجمن پادشاهی ایران»

بنا بر گزارش رسیده از سوی تکآوران انجمن پادشاهی، سازمانهای اطلاعاتی رژیم جمهوری اسلامی در حال راه اندازی تارنمای تندر-دات-نت tondar.net است که هدف آن شبیه سازی و به دام انداختن مشتاقان به پیوستن به انجمن پادشاهی ایران میباشد. این سایت هنوز به صورت رسمی راه نیفتاده است و قرار است چهارشنبه و یا جمعه آینده آغاز به کار کند. مدیریت این سایت در تهران است و هیچ گونه ارتباطی با انجمن پادشاهی ایران ندارد.
با شدت گرفتن مبارزات جوانان و آشکار شدن نقش «انجمن پادشاهی» در آن، اشتیاق جوانان برای پیوستن به «تندر» افزایش پیدا کرده است. رژیم پس از شکست مفتضحانه خود در حذف فیزیکی مدیران «تندر» و پس از آن شکست در به زیر کشیدن تارنمای تندر.دات.ارگ tondar.org تنها راه را در بوجود آوردن تارنماهای مشابه با واژه هایی ترکیب شده با واژه «تندر» میبیند که نقش این تارنماها در درجه اول شناسایی و به دام انداختن مبارزین جوان و در درجه دوم بالا بردن آمار مخالفین «تندر» است.
این سایتها در صورت لو رفتن و افشا شدن از سوی مبارزین، بلافاصله اقدام به فحاشی و لجن‌پراکنی نسبت به گردانندگان اصلی رسانه های انجمن پادشاهی در خارج میکنند و وانمود میکنند که نماینده بخشی از انجمن هستند که از بدنه آن انشعاب کرده‌اند. آخرین کوشش ناموفق رژیم تارنمای takavaran-tondar.tk بود که پس از به دست گرفتن کنترل آن از سوی رژیم به یکباره حملات شخصی را همزمان با تبلیغات علنی رژیم علیه مسولین تندر در خارج بخصوص شخص جمشید شارمهد آغاز کرد.
وجه مشترک این تارنما ها این است که همه مدیران آن گمنام هستند و هیچ فرد حقیقی مسولیت آن را به عهده ندارد. همه این سایتها از سوی سازمان اطلاعات در ایران هدایت میشوند و بنا بر هم این گزارش قرار است وبلاگ‌های قصب شده از دستگیر شدگان مبارزات اخیر نیز به این دسته از «مخالفین» سایبری «تندر» بپیوندند. بنا بر سیاست جدید سازمان اطلاعات، این مهم نیست که مطالب نوشته شده و یا گفته شده منطقی باشد و یا پایه واقعی نداشته باشد، بلکه مهم بالا بردن تعداد آن است تا داوطلبین به پیوستن به انجمن را دچار وحشت و سرگیجه کنند.

سازمان اطلاعات نخستین بار این روش را در مورد سازمانهای چپ آزمایش کرد و تا حدودی هم در زمینه شناسایی و بوجود آوردن اختلافات موفق بوده است. برای نمونه با بوجود آوردن سایت «صدای مردم» وانمود میکرد که به «حزب توده» وابسته است و مواضع این حزب را نمایندگی میکند در حالی که تمام مطالب درج شده از سوی ماموران کارکشته سازمان اطلاعات تنظیم میشد و حتی در پرسش و پاسخهای ساختگی به بحثهای اختلاف برانگیز میپرداختند.
(به گزارشی از چریکهای فدایی خلق در هم این زمینه توجه کنید. http://www.iranian-fedaii.de/SMK.html)

برای مقابله با توطعه جدید کافی است که یاران به رهنمودهای امنیتی «تندر» توجه کنند:
۱- تارنما های گوناگون را تنها با فیلترشکن بازدید کنید. حتی اگر آن سایت فیلتر نشده باشد.

۲- چنانچه از ایران تماس میگیرید به هیچ وجه اطلاعات خصوصی از طریق ایمیل به ـ هیچ کس ـ ندهید. این امر در مورد یارانی که با ایمیل های tondar.org تماس میگیرند نیز صدق میکند. اصولا هیچ یک از هموندان «انجمن پادشاهی» اجازه پرسش اطلاعات خصوصی مانند آدرس منزل، شماره تلفن، عکس و هرگونه اطلاعاتی که منجر به کشف هویت فرد در ایران میشود را ندارند و سرپیچی از این دستور دلیل اخراج وی از انجمن میشود. اجازه پرسش اطلاعات خصوصی تنها در اختیار سه نفر در خارج، آقایان جمشید شارمهد و ایمان عافار و بانو دردانه فولادوند میباشد.

۳- در انتخاب سیستم تماس با ایمیل از یکی از روشهای زیر استفاده کنید:
الف – پست الکترونیکی خود را به gmail تغییر دهید. در بخش تنظیمات آن گزینه Always use HTTPS را فعال کنید. با این کار جی میل را وادار میکنید که نه تنها هنگام ورود به سیستم بلکه تمام مراودات شما بر بستر ssl یا به عبارت دیگر https (پرتکل امن) صورت پذیرد. در تمام مدت مراوده توجه کنید که پروتکل آدرس اینترنتی از https به http تبدیل نشود. در بعضی از استانها لازم میباشد که به جای استفاده از آدرس gmail.com از آدرس https://mail.google.com بهره بگیرید. با این کار سیستم از هم آن نخست وارد ارتباط امن میشود.
ب- چنانچه امکان دسترسی به «جی میل» و سرویسی مانند آن که https را پشتیبانی بکند ندارید (مانند yahoo که تنها هنگام دادن مشخصات و ورود به سیستم از https استفاده میکند و بقیه زمان از http) پیش از ورود به سیستم ایمیل، یکی از پراکسی-فیلترشکن هایی که ارتباط آنها با پروتکل https انجام میشود را راه بیندازید و سایت ایمیل خود را (مانند yahoo.com ویا hotmail.com) همآنند یک سایت فیلتر شده باز کنید. لازم به یادآوری است که هر روز آدرس تعدادی از این پراکسی ها به همراه «پیک خبری تندر» فرستاده میشود.
ج- برای فرستادن ایمیل از یک کافی نت آشنااستفاده کنید. آشنا برای اینکه خاطر جمع باشید که در کامپیوترهای این کافی نت سیستم های «تروجان» و یا «کی لوگر» (که فشار دکمه ها را ثبت میکند) نسب نشده باشد. از این شیوه زمانی استفاده کنید که تنها مایل هستید خبری را فوری به دست ما برسانید بدون اینکه هویت شما لو برود. اما همچنان از دادن اطلاعات خصوصی که منجر به شناخت شما میشود خودداری کنید.

برای فرستادن اطلاعات محرمانه بدون توجه به شیوه ارسال، متن شما باید حتما رمزبندی شده باشد. برای این کار به سند مربوطه مراجعه کنید.

۴- به سایت هایی که به اسم یکی از گروههای مبارز خود را معرفی میکنند و هیج شخصیت حقیقی آن را نمایندگی نمیکند به هیچ وجه اعتماد نکنید. برای این کار به بخش ارتباطات آن مراجعه کنید و چنانچه در آنجا علاوه بر آدرس پستی و تلفن، اسم شخص رابط را ندیدد بلافاصله به ما گزارش کنید.

۵- سایتهایی که در ارتباط با «انجمن پادشاهی» هستند از سوی هم این تارنما به یاران معرفی میشوند.

پاینده ایران، برقرار آیین ریشه‌ای و کوبنده تندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *