سرخط خبرها
سرآغاز / رادیو تندر / جمشید شارمهد / برگزیده برنامه های رادیو تندر در ماه شهریور ۶۳۷۳ (۱۳۸۸ معا.)

برگزیده برنامه های رادیو تندر در ماه شهریور ۶۳۷۳ (۱۳۸۸ معا.)

یکشنبه ۸ شهریور ۶۳۷۳

دکتر اعتمادی:
من علی اعتمادی شخصا اعتقاد دارم که در دوره کنونی برای نجات میهن دو راه بیشتر موجود نیست. که این دو راه میتواند غلط و مبتذل هم باشد. با نظر من بسیاری مخالفت کرده‌اند و میکنند. اما من با این وجود آن را اینجا مطرح میکنم:
راه یکم این است که هیچ دلیلی موجود نیست که دگرگونی در ایران بدون بمباران مناطق بخصوصی انجام شود. و در این راه حتی مدد گرفتن از قدرت خارجی را نیز جایز میدانم.
راه دوم بر اساس این سروده استوار است که میگوید: «داروی کژدم زده // کشته‌ی کژدم بود // می‌زده را هم به می // دارو و درمان بود». ما زمانی میتوانیم مملکت را نجات دهیم که از هم آن وسیله که آنها استفاده کردند، بهره بگیریم.

جمشید:
وزارت امور خارجه ایلات متحده آمریکا به همراه سازمانهای وابسته‌اش در جمع دارای ۱۴۰۰۰ کارمند است که آنها به اندازه کافی منافع دولت خود را شناسایی و بررسی میکنند و نتایج بررسیهای خود را در اختیار دولتمردان خود میگذارند. این یک باور خام و ابلهانه هست که بعضی ها فکر میکنند با میانجی گری و به قول خودشان «لابی گری» میتوانند عقل دولت مردان خارجی را به نفع ایران بدزدند.
من میدانم چنین بحث هایی که میگوید: «برای یک سره کردن کار باید به دست بوس خارجی‌ها رفت»، تولید شده‌ی هم آن کسانی است که در فکر خود رویای «چلبی» شدن را میپروراندند. و چون جوانان میهن این خواب را از سرشان پرانده است، حالا فریاد «جنبش ما شکست خورده است» را میزنند. جنبش ما شکست نخوره است، بلکه این دکان شماست که بی رونق مانده است.
غرب هنوز ترجیح میدهد که یک «احمدی نژاد» ضعیف بر ایران حکومت کند تا یک اصلاح طلب تازه نفس. اما جوانان ایران کارتها را دوباره از نو چیده‌اند و هر چهار آس در دست ماست.

نیکدل:
در پاسخ به دکتر اعتمادی باید بگویم که آمریکا پیش از این، حمله نظامی خود را به ایران در جنگ جهان‌گیر دوم انجام داد. در آن زمان ایران به عنوان تنها کشور از کشورهای متفقین مورد حمله نظامی قرار گرفت، مورد اشغال نظامی قرار گرفت و فرماندهان ارتش آن (مانند فرمانده نیروی دریایی شاهنشاهی ایران در شهر بوشهر) کشته شدند. باید توجه کرد که ما از ایرانی حرف میزنیم که جزو بلوک خودی ها بود. و پس از پیروزی متفقین بر متحدین تنها کشوری که از سود پیروزی چیزی نصیبش نشد، باز ایران بود. آیا فکر میکنید باز هم ایران باید دست به دامان غرب و آمریکا بشود؟
کسانی که به همراه رژیم اسلامی به «انجمن پادشاهی ایران» تهمت تروریست میزنند بهتر است این تهمت را به انگلستان بزنند که در زمان جنگ جهانی دوم در اسکاتلند کمپهای آموزشی (همآنند کمپهای القاعده در افغانستان) برای آموزش جوانان اروپایی در زمینه ساخت بمب های دست ساز و مبارزات پارتیزانی بوجود آورده بودند تا نازی ها را از همه سو زیر فشار قرار دهند. چرا هنگامی که نوبت به ما ایرانی ها میرسد باید «مبارزه» را به تومار امضا محدود کنیم؟
تکآوران انجمن پادشاهی برای آزادسازی نیاکان خود از کسی اجازه نمیگیرند.

[1], [2], [3], [4], [5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *