سرخط خبرها
سرآغاز / سیاسی / ای دل اگر عاشقی…

ای دل اگر عاشقی…

میهمان این هفته‌ی روز شنبه یار ما ایمان، آقای مصلحی بود. ایشان قرار بود صحبت‌های خود را محدود به اطلاعات فنی در باره نقل و انتقالات نظامی در رابطه با تئوری جنگ ایران و امریکا بکنند، اما انگار در طول گفتگو فراموش کردند که دیگر در تلویزیون میبدی نیستند و باید لحن دیگری را اختیار کنند.
ایشان به سبک آقای نوری‌زاده، با ارایه شواهد و مدارک رسمی وزاتخانه‌ها و سازمان‌های آمریکا، ایران، عراق و اسراییل که معمولا، نه برای اطلاع رسانی بلکه برای تبلیغات، در اختیار همگان قرار میدهند کوشش کردند که نشان بدهند که جنگ آمریکا و ایران حتمی است. البته نوری‌زاده نقل‌قول‌های حاج آقاها و آیت‌الله‌های تهران و بغداد را هم چاشنی اینگونه تحلیل ها میکند که آقای مصلحی از آن بی بهره هستند. اما نتیجه گیری ها یکسان است:
– آمریکا میخواهد رژیم را بردارد.
– ما باید لابی‌ایست داشته باشیم.
– ایرانی ها اتحاد ندارند، ایرانی ها رهبری ندارند، ما بدیم آمریکایی‌ها خوب هستند.
– آینده کشور در دست «دیک چینی» و احمدی‌نژاد است.
– ….
تحلیل‌های ایشان چیزی غیر از آنچه که ما شب و روز از صدای آمریکا، تارنمای بازتاب و سایر رادیوهای بیگانه میشنویم و میخوانیم نبود. به راستی که جای میبدی و برو بچه‌های «رادیو یاران» در این برنامه خالی بود. اگر میبدی میبود دست کم چند بیت شعر از مولوی میشنیدیم و در باره داستان عالت تناسلی استاد میخندیدیم.
در باره سیاست تبلیغاتی غرب و جمهوری اسلامی (که آقای مصلحی انگار بخشی از آن شده‌اند) بارها گفتگو کرده‌ایم و در آینده نیز گفتگو خواهیم کرد. چه خوشتر از این که این گفتگو با فرد میهن‌پرست و خوش‌نامی چون آقای مصلحی باشد. من امیدوارم که به زودی چنین فرصتی پیش آید. اما آنچه که در این نوشتار مد نظر ما است، نسبت دادن حرکت اخیر انجمن‌ها به طرح خیالی امریکایی‌ها به نام «عملیات سیاه» بود که هم این گفته، اعتراضات فراوانی را چه به صورت پیام‌های تلفنی و چه به صورت پیام‌های الکترونیکی در دو روز گذشته به همراه داشت.

طرح آتش زدن پمپ بنزین‌ها نزدیک به سه چهار ماه پیش، از سوی انجمنها پی‌ریزی شده بود. این حرکت به هیج وجه یک حرکت خود به خودی جوانان (آنگونه که مخالفین انجمن پادشاهی، عموما، مایل هستند نشان بدهند) نبوده است. درست یک ساعت پس از نخستین حرکت در تهران گزارش آن به دست تارنمای «تندر» برای انتشار رسید. ما حتی میتوانیم برای شما بگوییم کدام پمپ بنزین توسط کدام انجمن منهدم شده است.
همآنطور که پیش از این نیز گزارش کرده‌ایم توازن نیروها به سویی رفته است که اینبار انجمن حرکت میکند و رژیم مجبور به پاسخ است. کار سازماندهی و تدارکات نبرد توسط انجمنها از ۴ ماه پیش با شتاب بیشتری به پیش میرود. این شتاب در بعضی مناطق تند و در بعضی مناطق دیگر کند، اما غیر قابل توقف است.

خیر آقای مصلحی، ما حرکتی را به خودمان نمی‌چسبانیم. ما نیازی به این کار نداریم زیرا که ما خودِ حرکت هستیم. و اگر گفتگوی شما در تلویزیون YOUR TV نبود شاید سطور بالا را هم نمی‌نوشتیم. اما با این وجود در یک نکته با شما هم عقیده هستیم و آن اینکه خطر جنگ آمریکا علیه ایران همچنان موجود است. غربی‌ها زمانی دست به جنگ خواهند زد که خطر برچیده شدن این نظام از سوی نیروهای مردمی و انجمن پادشاهی را بتوانند خنثی کنند.

پیوندها:
[از میان پیامها]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *