سرخط خبرها
سرآغاز / سخن روز / میز گردی با بچه سیدها

میز گردی با بچه سیدها

یادش به خیر عمه خانم همیشه میگفت: «هر وقت آرایشگرها بیکار میشوند و مشتری ندارند، سر همدیگر را میتراشند». وقتی که برنامه آدینه گذشته سید احمدرضا بهارلو و مهمان ایشان سید علی ليمونادی را در آرشیو صدای آمریکا میدیدم دوباره یاد گفته عمه خانم افتادم.
موضوع برنامه «تلويزيونهای فارسی زبان در آمريکا» بود. البته در موضوع برنامه «تلویزیونهای فارسی» ذکر شده است و نه «تلویزیونهای ایرانی» که صدای آمریکا نیز در آن بگنجد، هرچه باشد پول را آمریکا میدهد.
سید علی ليمونادی که خود مدیر یکی از همین تلویزیونهای تجارتی آمریکایی است، به عنوان کارشناس رسانه دعوت شده بود. خوشبختانه برنامه های ایشان روی آنتن‌های محلی در چند شهر کالیفرنیا پخش میشود و هم میهنان ما در ایران از شر حضور ایشان در امان هستند.
ایشان در وصف تلویزیونهای لس‌آنجلسی میگفت: همه بد هستند، هیچ کس حرفه‌ای نیست غیر از ایشان و صدای آمریکا؛ نوری‌زاده خوب است؛ صدای آمریکا خوب است؛ شازده رضا دیبا (پهلوی) خوب است؛ همه در ایران صدای آمریکا را تماشا میکنند. راستش را بخواهید دیگر کم مانده بود بگوید همه در ایران آمریکایی هستند.

خوب تا اینجای کار، زیاد به ما ربطی ندارد. داستان از آنجا به ما ربط پیدا میکند که یک بانو از تهران زنگ میزند و از شرکت کنندگان نظرشان را در باره YOUR TV و حرکت استاد فولادوند میپرسد و خاطرنشان میکند که بر خلاف نظر ایشان دست کم تلویزیون انجمن پادشاهی حرکت مهمی را در تاریخ ایران به وجود آورده است. در این هنگام آقای بهارلو مانند اسپند از روی آتش میجهد و حرف پرسش کننده را قطع میکند و از مهمان خود میپرسد:
«آقای لیمونادی من نمیدانم ایشان از کدام تلویزیون صحبت میکنند، فکر میکنم ایشان از یک تلویزیون مذهبی صحبت میکنند»

البته هرگاه اسم انجمن پادشاهی در «صدای آمریکا» شنیده میشود همه چیز یک باره خراب میشود، کارکنان آن گیج میشوند و هیچ کس هیچ چیز را نمیداند. آخرین بار که این رسانه با استاد فولادوند گفتگو انجام داد، یک باره تلفن‌های استودیو «صدای آمریکا» خراب شدند. جل‌ال‌خالق!
جالب است، بخش فارسی تلویزیونِ رسمیِ «ابرقدرتِ» آمریکا در باره رسانه‌های فارسی‌زبان گفتگو میکند، اما از تلویزیونی که به مدت ۳ سال سیاست‌های او را نقش بر آب کرده است، هیچ آگاهی ندارد. این بچه سید روشن است که دروغ میگوید. شما آقای بهارلو دست کم از نوری‌زاده بپرسید. ایشان به شما خواهند گفت که تلویزیون انجمن پادشاهی چه تلویزیونی است. زیرا فیلم «آخ‌جون آخ‌جون» ایشان بارها از همین تلویزیون پخش شده است. شما میتوانستید از آقای ابراهيم بی پروا بپرسید که فولادوند چه کسی است. زیرا وی در همآن گفتگو با آقای بی‌پروا، در همان ۱۳ دقیقه نخست رسانه «صدای آمریکا» را تبدیل به «صدای ایران» کرد و دولت شما را تاب تحمل آن گفته‌ها را نبود.
دست کم آقای بهارلو، از شنوندگانتان بپرسید. آنها به شما خواهند گفت که تلویزیون انجمن پادشاهی همآن تلویزیونی است که در ایران از سوی رژیم زیر پارازیتهای شدید قرار دارد و «صدای آمریکا» همآن تلویزیونی است که بدون هیچ گونه مشکلی پخش میشود.

ما در گذشته هم از «صدای آمریکا» انتظار بیشتری نداشتیم. هر چه باشد این صدای یک کشور بیگانه است و باید نظرات آن کشور را منعکس کند. اگر نکند حرفه‌ای عمل نکرده است. درست است آقای لیمونادی؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *