سرخط خبرها

نمایش آبگیری

در همآن هفته‌های نخست، برای کارگزاران رژیم و کارشناسان تبلیغاتی‌اش هم آشکار شده بود که نمایشنامه «گروگانهای انگلیسی» دیگر اثری در میان مردم ندارد. زیرا دیگر خود پاسدارها و نظامی ها و خلاصه «خودی‌ها» هم خنده شان گرفته بود. ده سال پیش میشد از این گونه نمایشها برای مردم ردیف کرد و حس میهن‌پرستی آنها را با حس «پشتیبانی از دولت اسلام» آلوده کرد. اکنون دیگر نمیشود.
با وجود انجمن پادشاهی، دیگر نمیشود.
رژیم نیازمند به یک خوراک تبلیغاتی بود تا خود را از این مخمصه نجات دهد. این بار هم مانند همیشه نخست تارنمای «بازتاب» و به همراه آن «آفتاب» و بعد هم «صدای آمریکا» و بعد هم رسانه‌های خود رژیم اعلام کردند که سد سیوند با حضور شخص رئیس‌جمهور آبگیری میشود. هدف تبلیغاتی کاملا روشن بود. قرار بود که شپشک به مردم ایران و به انجمن پادشاهی دهن‌کجی کند.
لازم به یادآوری است که دلآوران انجمن در مردادماه سال گذشته (اوت ۲۰۰۶) با انهدام بخشهای حساس این سد عملا از آبگیری این سد جلوگیری کردند و اجازه ندادند مناطق مهم باستانشناسی در تنگه بلاغی مورد آسیب قرار بگیرد. رژیم از فردای انهدام سد، گر چه شوک شدیدی به او وارد شده بود، اما پس از مدتی، کار ترمیم سد را به عنوان یک پروژه آبرو و حیثیتی، به دست گرفت.
خبری را که خبرگزاری های ایرنا و پارس مبنی بر آبگیری سد سیوند در روز پنج شنبه گذشته انتشار دادند کاملا نادرست است. واقعیت امر این است که رژیم توانایی آبگیری سد را در ۵ تا ۶ ماه آینده را هم نخواهد داشت. این برآورد نه تنها از سوی بچه‌های انجمن بلکه از سوی اکثر پیمانکارهای شاغل در پروژه سد سیوند ابراز شده است. در روز پنجشنبه نه تنها از احمدی نژاد خبری نبود بلکه وزیر نیرو هم غایب بود. در این مراسم که تنها خبرنگاران رژیم حضور داشتند و ورود برای مردم ممنوع بود. رسول زرگر معاون وزير نيرو، چند لحظه‌ای خود را نشان داد و پس از گرفتن عکس و فیلم محل را ترک کرد. در همآن روز تلویزیون‌ها در ایران آبهایی را که در مزارع و پشت سد جمع شده بود به عنوان آبگیری سد نشان دادند. این آبها در اثر بارندگی‌های شدید بهاری در هفته‌های پیش در استان فارس که بانی طغیان رودخانه سیوند شده بود، جمع شده بودند.

پیوندها:
[عکس ماهواره‌ای از محل سد سیوند]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *