سرخط خبرها
سرآغاز / سیاسی / در جستجوی پدر، یا مقام؟

در جستجوی پدر، یا مقام؟

اگر پسر دل‌نگران پدر باشد کسی خرده نمیگیرد. اگر پسر در این دل‌نگرانی به جستجوی پدر باشد و در این کار جدیت بورزد، باز هم کسی خرده نمیگیرد. مشکل زمانی آغاز میشود که پسر پا را فراتر بگذارد و در اموری دخالت کند که نه سررشته دارد و نه به او مربوط است.
صحبت از آقای کیانوش پسر استاد فولادوند است که بیش از یک ماه است که با دخالتهای بیجای خود بانی نابسامانی‌هایی در دفتر لندن و دست کم اخلال در همیاری مالی برای تلویزیون انجمن شده است.
ایشان پیش از این همآنند یک فرزند، دل‌نگرانی خود را با یاران انجمن در میان گذاشته بود اما اقدامات بعدی ایشان نشان داد که این دل‌نگرانی بیشتر پوششی بوده است برای بلندپروازی های ایشان.
امر و نهی کردن به کارکنان استودیو در لندن چه ربطی به دل‌نگرانی برای پدردارد؟ تلفن زدن به یاران انجمن که به انجمن یاری ندهید چه ربطی به دل‌نگرانی برای پدر دارد؟ واریز کردن یاری‌ها به حساب خصوصی چه ربطی به دل‌نگرانی برای پدر دارد؟ تشکیل انجمن ۹ نفره چه ربطی به دل‌نگرانی برای پدر دارد؟

آقای کیانوش فکر میکنند که انجمن پادشاهی ملک پدریست و به سبک شازده‌های قاجار ادعای ارث میکنند. دریغ از آن که درست همین شیوه فکری زشت است که انجمن پادشاهی با آن در ستیز است. افراد بر اساس شایستگی‌شان سنجیده میشوند و نه وابستگی خانوادگی آنها. خود استاد فولادوند شایستگی خود را، نه یک شبِ، بلکه در یک دوران بلند مدت کسب کرد. آقای کیانوش در دستپاچگی تشکیل گروه ۹ نفره‌ای که میبایست انجمن مرکزی را تداعی کند، آنقدر ناشیانه پیش رفتند که سخنگویی این انجمن را به فرد سست عنصر و چاپلوسی به نام مسعود دادند که همین دیروز در تلویزیون رنگارنگ به لجن‌مالی استاد فولادوند پرداخت.

در جریان وارسی استودیوی انجمن در لندن که پیش از این در آن برنامه‌های همیاری مالی اجرا میشد کارکنان، پاسخهای ضد و نقیض دادند و در مقابل این پرسش که چرا مقداری از همیاری‌ها به حساب خصوصی یکی از کارکنان واریز شده است، تا این لحظه از پاسخ قانع کننده‌ای خودداری کرده‌اند. به همین دلیل این دفتر برای همیشه بسته شد. انجمن پادشاهی نمیتواند اجازه بدهد که دست کم، و شاید باید گفت بخصوص، در مسایل مالی ناروشنی وجود داشته باشد.

آقای کیانوش! همآنگونه که به شما گوشزد شده است، انجمن پادشاهی صدای کسی را نمیبندد. شما تا زمانی که خبر تایید شده‌ای دال بر عدم سلامتی استاد ندارید باید سکوت کنید. انجمن پادشاهی هیچ خبری را پوشیده نگه نمیدارد زیرا پنهان کردن خبر به زیان انجمن است و سود ما در شفافیت است. اخبار شما هیچ پایه و اساس ندارد. ۴۸ ساعت پس از آخرین پیام تلفنی استاد خبر تندرستی ایشان و دو یار همراه ایشان از طریق پیک مخصوص رسید که ما این خبر را همآن زمان در این تارنما منتشر کردیم.
سیمای انجمن در این روزها سرگرم پشتیبانی و پیامرسانی بچه‌های تندر در ایران است. همآن وظیفه‌ای که در عرض این سه سال و نیم پای‌بند به آن بوده و در آینده نیز خواهد بود. سیمای انجمن نه جای بلندپروازی های شما و نه جای هرزه گویی های یاران سست عنصر شماست.

پیوندها:
گفتگوی مسعود با داور، مدیر تلویزیون رنگارنگ. در این گفتگو مسعود گلایه میکند که انجمن پادشاهی راه تلویزیون را به او بسته است. آنچه که او میخواست در سیمای انجمن بگوید در این گفتگو میشنوید. چنانچه تاب شنیدن ناسزا به استاد را ندارید از شنیدن این گفتگو خودداری کنید. این گفتگو در تاریخ ۹ مارس ۲۰۰۷ پخش شده است.
[گفتگوی مسعود با داور]

گفتگو با یکی از کارکنان دفتر همیاری در لندن در روزهای ۱۴ فوریه و ۱۸ فوریه ۲۰۰۷. در روز نخست واریز شدن همیاری به حساب شخصی کتمان میشود اما چهار روز بعد این عمل تایید میشود.
[گفتگو در روز ۱۴ فوریه]
[گفتگو در روز ۱۸ فوریه]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *