سرخط خبرها
سرآغاز / سخن روز / آتش زدن اتومبیل ها درتهران

آتش زدن اتومبیل ها درتهران

تنها در خیابان جیحون 10 اتومبیل را آتش زده اند. همزمان با آتش زدن اتومبیل ها، کیوسک های تلفن عمومی در غرب تهران نیز آتش زده شد.

پلیس تهران طرح “مظنون گیری” را به اجرا گذاشته، اما تاکنون اطلاعاتی درباره “شبکه ایجاد حریق” بدست نیآمده است. لازم به تذکر است که آیت شیطان جنتی، در نمازجمعه تهران، شورش های کور پاریس رامقاومت جوانان در برابر نقض حقوق بشر در فرانسه معرفی کرده بود!
در روزهای اخیر و همزمان با شورش در محلات حومه پاریس، که توام بوده است با آتش زدن شبانه اتومبیل های پارک شده در خیابان ها، درتهران نیز آتش زدن اتومبیل ها آغاز شده است. تاکنون در خیابان جیحون بیش از 10 اتومبیل به آتش کشیده شده است. حریق این اتومبیل ها شباهت بسیار داشته است با شورش در حومه پاریس. یعنی با پرتاب شیشه بنزین و نفت به زیر اتومبیل ها. در این شیشه ها به سبک کوکتل مولوتف، کهنه و یا فتیله (تکه کوتاهی طناب) کار گذاشته و سپس به زیر اتومبیل ها رها شده اند. مشابه این حادثه در محلات دیگر تهران نیز بوقوع پیوسته است. در خیابان جیحون پلیس در طول روز جوانانی را که گالن بنزین در دست داشته باشند متوقف کرده و از آنها بازجوئی می کند. درادامه آتش زدن اتومبیل ها، در چندین محله و خیابان تهران کیوسک های تلفن عمومی نیز به همین سبک به آتش کشیده شده اند. این حوادث از غرب تهران گزارش شده است. در طرح مظنون گیری، تاکنون پلیس شمار زیادی را دستگیر کرده است اما مطبوعات کمتر دراین باره مطلبی می نویسند و تلویزیون نیز مهر سکوت بر لب زده است.
یگانه خبری که تاکنون در مطبوعات و بعنوان حادثه منتشر شده، گزارشی مربوط به دستگیری یک جوان با ابزاری که می توانسته برای ایجاد حریق مورد استفاده قرار گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *