سرخط خبرها
سرآغاز / سخن روز / معاهده «سرکوب اقدامات تروریسم هسته‌ای»

معاهده «سرکوب اقدامات تروریسم هسته‌ای»

رهبران جهان که برای حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک رفته‌اند، امضای یک معاهده جهانی که دستیابی به مواد رادیواکتیو را به منظور جنگ جرم محسوب می‌کند آغاز کردند. کنوانسیون “سرکوب اقدامات تروریسم هسته‌ای” سیزدهمین معاهده ضد تروریستی است که از سوی سازمان ملل متحد تصویب می‌شود و اولین معاهده‌ای است که پس از واقعه 11 سپتامبر به تصویب رسید.
ولادیمیر پوتین اولین رئیس جمهور که از حامیان این معاهده بود این معاهده را امضا کرد. جرج بوش، دومینیک درویلپن نخست وزیر فرانسه و 50 تن از دیگر رهبران جهان نیز این معاهده را امضا کردند و انتظار می‌رود تا آخر امروز پنج‌شنبه پایان یابد. این معاهده برای اجرا باید به امضا 22 کشور برسد. از سوی دیگر سران کشورهای 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل جلسه سطح بالایی، کم سابقه‌ای را برگزار کردند تا قطعنامه‌‌ی پیشنهادی انگلستان در خصوص تروریسم را تصویب کنند.

پاسدار، تروریست مصطفی محمد نجار، وزیر دفاع دولت نظامی پاسدار احمقی نژاد طی سخنانی در هفدهمین مجمع سراسری سرکردگان سپاه پاسداران گفت ” مراکز و کارخانجات دفاعی و نظامی به نقاط جدید انتقال پیدا می‌کنند تا در مواقع ضروری و بحران بتوانیم امکانات کشور را بسیج کنیم” وی با تاکید بر ادامه برنامه‌های موشکی و هسته‌ای رژیم اسلامی گفت “ساخت تجهیزات مربوط به جنگ نامتقارن، موشک‌های دوربرد زمین به زمین، تجهیزات جنگ الکترونیک، هواپیماهای بدون سرنشین تهاجمی و توسعه فناوری از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت دفاع در برابر تهدیدات احتمالی است. ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *