سرخط خبرها
سرآغاز / بازگشایی تازینامه (قرآن) / سوره البقرة ، آیه های ۶ به بعد tn-002-006

سوره البقرة ، آیه های ۶ به بعد tn-002-006

الله خودش را لو میدهد. میگوید آنهایی که با ما مخالفند چه بیمشان بدهی چه بیمشان ندهی ایمان نمی آورند. یعنی تیغ من نمیبرد آقا. یعنی من آن خدایی که قدرت دارد نیستم. چه اینها را بیم دهی سواء عليهم یعنی مساوی است، برابر است برای آنان انذرتهم. یعنی بیم دادی آنها رو ترساندی آنها رو اخطار فرستادی برایشان. ام لم تنذرهم یا اینکه اخطار نفرستادی نترسوندیشون. لا یومنون در هر صورت اینها ایمان نمی آورند. یکی اینکه ضعف خودش رو نشون میدهد، نمی تواند اینها را بسازد. دیگر اینکه از اولش گفت این کتاب برای کسانی است که باور دارند. مال ناباور ها نیست. یعنی یک کتاب فلج، مسلول، بیمار، که نمی تواند نیروی مخالف را بیاورد به راهی که بایستی آگاه بشود. چرا این حرف رو میزند؟ چون میداند چرند می گوید. با آن آفریننده واقعی کاری ندارد اصلا، رابطه ای ندارد، در نتیجه فرار می کند از زیر بار مسئولیت و یک دفعه میگوید که آقا آنهایی که من را قبول ندارند چه بهشون اندرز بدهیم چه بهشان اخطار بدهیم چه ندهیم لایومنون هستند، آقا اینها ایمان نمی آورند. دیگه سراغ من نیا بگو چرا اینها ایمان نمی آورند! من تیغم بهشان نمیبرد. چه بهشان بگویم آره چه بگویم نه اینها تو خط ما نمی آیند. یعنی ضعف مطلق یک مخلوق ضعیف و یاوه گو را شما اینجا میبینید. حالا هی گام به گام وضعش وخیم تر میشود. حالا تازه میگه اینهایی که ایمان نمی آورند:
إِنَّ الَّذِينَ کَفَرُوا سَوَاءٌ عَلَيْهِمْ ءَأَنْذَرْتَهُمْ أَمْ لَمْ تُنْذِرْهُمْ لاَيُؤْمِنُونَ(۶)

خَتَمَ اللّهُ عَلَي‏ قُلُوبِهِمْ وَعَلَي‏ سَمْعِهِمْ وَعَلَي‏ أَبْصَارِهِمْ غِشَاوَةٌ وَلَهُمْ عَذَابٌ عَظِيمٌ(۷)

ختم الله علی قلوبهم این الله خودش است که آمده روی قلب اینها یک مهر زده. که چی؟ که ایمان نیارند. جالبه نه؟ خیلی جالبه. وعلی سمعهم روی قلب اینها یک مهر زده و روی گوشهای اینها هم یک مهر زده، سمع یعنی روی حس شنواییشان هم یک مهر زده. وعلی ابصارهم غشوة و روی چشم هایشان هم یک پرده کشیده که نبینند. خود الله این کار را کرده که این آقایون از اون گروهی بشوند که چه پندشان بدهی چه بیمشان بدهی چه ندی، ایمان نمی آورند. چرا؟ برای اینکه خود الله خواسته این کار را بکند. آخر این الله‌ی که خودش می آید روی چشمها را پرده میکشد توی گوش ها و توی به اصطلاح قلب ها رو پرده میکشه که ایمان نیارند، این سادیسم ندارد؟! این بیمار نیست؟! این مرض همه بیماری های جانوری و حیوانی وسیفلیس و سوزاک و همه اینها رو ندارد؟! دارد. آخه یعنی چه که یک عده ای ایمان نمی آورند، هرکاری بکنی؟ چرا؟ برای اینکه ختم الله علی قلوبهم این الله خودش روي قلبهای اینها مهر زده. و علی سنعهم و علی ابصارهم غشوة و روی گوش ها و چشمهایشان هم پرده کشیده. و تازه خودش کشیده، بلافاصله یک جنایتی را هم مطرح میکند. خود این آقا آمده روی چشم و گوش و قلب اینها رو سیاه کرده بعد هم میگه ولهم عذاب عظیم برایشان هم شکنجه بزرگ هست. شما هیچ وقت در تمام آفرینش شنیدید که یک آدمی بیاید یک نفر رو جنایتکار کند، پدرش را در بیاورد، ناآگاهش کند، جاهلش بکند، شکنجه اش هم بدهد؟ یکی را یک جای دنیا برای من پیدا کنید. ببینید، ختم الله علی قلوبهم الله روی قلب های اینها مهر زده. و علی سمعهم و علی ابصارهم غشوة. سمع یعنی گوشهایشان و ابصار یعنی چشمانشان، پرده کشیده، که اینها جاهل باشند و ایمان نیاورند. خودش این کار را کرده. و بعد که این کار را کرده میگوید ولهم عذاب عظیم. برایشان هم شکنجه دردناک تدارک دیده ایم. این همانجاست که در سوره الفاتحه میگه: صراط الذین انعمت علیهم تو رو خدا ما رو آنجا نبر که اونهایی که مورد غضبت واقع شدند الکی الکی داری پدرشان رو در می‌آوری. غیرالمغضوب علیهم ولاضالین ما رو آنجا، تو آنها نبر. ما رو بذار اینور تورو جدت، جان بابات. به الله می گوید دیگر. در همان حمد یا فاتحه این را میگوید دیگر. چون میداند کسی که دارد این حرف رو میزند مالیخولیایی مغذی خودش را دارد پیاده می کند و سناریوی خطای خودش را دارد ارائه میدهد. در نتیجه در همانجا می گوید آقا ما را توی آنها نبر و بعد از این که میگذرد میگوید:
وَمِنَ النَّاسِ مَنْ يَقُولُ آمَنَّا بِاللّهِ وَبِالْيَوْمِ الْآخِرِ وَمَا هُمْ بِمُؤْمِنِينَ
ومن الناس از مردمان من یقول امنا بالله و بالیوم الآخر کسانی هستند می گویند ایمان آوردیم به الله و روز آخِر، منظور روز قیامت است، اما ایمان ندارند. خوب دارد میبیند جلویش یک عده ای می آیند می گویند آقا ما با تو هستیم از ترس شمشیر و تهدید و همه اینها ما با تو هستیم، اما میداند نیستند. میداند اینها ازش ترسیدند. از آن سر برها و جنایتکارهایش ترسیدند. می آیند میگویند آقا من الناس من یقول آمنا بالله و بالیوم آخر، مخلصتم، قربونت برم، من به روز آخرت تو و الله تو ایمان آوردم، دست از سر کچل ما بردار. دقیقا همین است. اما، میگوید:
يُخادِعُونَ اللّهَ وَالَّذِينَ آمَنُوا وَمَا يَخْدَعُونَ إِلاَّ أَنْفُسَهُمْ وَمَا يَشْعُرُونَ
یخدعون الله و الذین ءَامنوا اینها کلک میزنند به الله. و به آنهایی که ایمان آوردند. باور داران الله، یعنی مزدورانش، اینها هم به الله و هم به مزدوران الله کلک میزنند. یخادعون یعنی خدعه زنندگان، خدعه یعنی نیرنگ، کلک، حقه. به الله و باورداران الله اینها کلک میزنند که میگویند ما ایمان آوردیم، تورا به خدا شّرت را از سر ما کم کن، قبولت داریم. میگوید اینها دروغ میگویند. میدانسته دیگر. وما یخدعون الا انفسهم اما اینها به خودشان کلک میزنند. ما می‌شناسیمشان، و ما یشعرون نمی فهمند. اینها به خودشان کلک می زنند. بعد پا را خیلی فراتر میگذارد که یکی از احمقانه ترین واژه ها رو که در جهان ممکنه کسی بگوید اینجاست

مشاهده این بخش در کانال یوتیوب

دانلود با کیفیت بالاتر

فایل آوایی این برنامه
[1]

دانلود از سرور مدیافایر flv

دانلود از سرور مدیافایر mp3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *