سرخط خبرها
سرآغاز / بازگشایی تازینامه (قرآن) / سوره البقرة ، آیه های ۱۸ به بعد tn-002-018

سوره البقرة ، آیه های ۱۸ به بعد tn-002-018

صُمٌّ بُکْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لاَيَرْجِعُونَ (۱۸)

آنها را در تاریکی رها می کند آنهم صم کر، بکم کور، عمی لال، فهم لا یرجعون که نتوانند بازگشت هم بکنند.

أَوْ کَصَيِّبٍ مِنَ السَّماءِ فِيهِ ظُلُمَاتٌ وَرَعْدٌ وَبَرْقٌ يَجْعَلُونَ أَصَابِعَهُمْ فِي آذَانِهِمْ مِنَ الصَّوَاعِقِ حَذَرَ الْمَوْتِ وَاللّهُ مُحِيطٌ بِالْکَافِرِينَ (۱۹)

اوکصیب من السماء فیه ظلمت و رعد و برق یجعلون اصبعهم فی اذانهم. مثل کسی که در آسمان بارانی میریزد، در تاریکی بر او رعد و برق می آید، و از ترس یجعلون اصبعهم فی اذانهم انگشتانشان را میگذارند گوششان که صدای رعد و برق را نشنوند، من الصواعق از صاعقه ها، حذرالموت از بیم مرگ، والله محیط بالکافرین این الله احاطه دارد به کافرین.

يَکَادُ الْبَرْقُ يَخْطَفُ أَبْصَارَهُمْ کُلَّمَا أَضَاءَ لَهُمْ مَشَوْا فِيهِ وَإِذَا أَظْلَمَ عَلَيْهِمْ قَامُوا وَلَوْ شَاءَ اللّهُ لَذَهَبَ بِسَمْعِهِمْ وَأَبْصَارِهِمْ إِنَّ اللّهَ عَلَي‏ کُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدِي (۲۰)

یکاد البرق یخطف ابصارهم این برق نزدیک است که بینایی آنها را بگیرد ازشان. خطف یعنی به گروگان گرفتن یا قاپیدن. یخطف یعنی به گروگان بگیرد یا بقاپد دید این ها را. یعنی این الله همش دنبال درگیری با این بشر بدبخته. کلما اضاء لهم و هرچه این برق می زند و روشن می کند برایشان، مشوا فیه یعنی در آن ساعتی که آن برق می زند و روشن است اینها در روشنی می روند. و اذا اظلم علیهم و چون تاریک میشود برایشان و برقی در آسمان نیست قاموا بلند می شوند راه می افتند، خوب این بشر بیچاره چکار کند؟ بشر دوست دارد روشنایی پیدا کند و برود این الله است که می گوید این را تاریک می کنم برایش آنچنان که گفت: مثلهم کمثل الذی استوقد نارا فلما اضاءت ما حوله ذهب الله بنورهم مثل این آدم ها را به آن زد که یک کناری آتشی را روشن می کنند که بتوانند در روشنایی آن بروند ذهب الله بنورهم الله با نور اینها میرود و ترکشان می کند، در تاریکی رهایشان میکند. گناه انسان چیزی نیست آن الله است که یک موجود بیمار است. یک مخلوق ضد واقعیت زندگی است زیرا که از مغز یک بیمار است، از مغز سلمان فارسی یک مرد حرام لقمه، یک شاهزاده جاه طلبی که می خواهد امپراطور شود و آمده در یک دشت سوزان بی آب و بی علف، یکسری انسان های جنایت کار را گرد هم جمع می کند ۱۲ مرد خبیث که نه ۳۶۰۰۰ مرد خبیث فراهم می کند که بیاید به میهن ما حمله ببرد و این کار را هم می کند در نتیجه این حرف ها و این یاوه ها از دهان او می آید بیرون. یکاد البرق یخطف ابصرهم این برق نزدیک است که بینایی آنها را ازشان بگیرد. بقاپد. کلما اضاء لهم هرچه روشن میشود، این برق میزند و روشن میکند برایشان، مش یعنی رفتن، مشوا فیه یعنی در آن روشنایی لحظه‌ای آنها می روند. و اذا اظلم علیهم قاموا وقتی که تاریک میشود اینها میایستند. ولوشاء الله لذهب بسمعهم و ابصرهم وقتی خدا بخواهد هم شنوایی‌شان وهم بینایی‌شان را میبرد ان الله علی کل شیء قدیر این الله به همه چیز آگاهی دارد. قدرت دارد هر کاری بکند. حالا این مثل ها را زد که این الله این کارها را می کند و نور را میگیرد و بشر در تلاش است و در تلاطم است که یک راهی را توی یک کوچکترین روشنایی سوءاستفاده بکند، بهره گیری بکند استفاده کند و از لحظه های روشنایی عبور کند به یک جایی برسد اما این الله می آید و نورشان را می برد. دقیقا آن چیزی که اینجاست این است.

مشاهده این بخش در کانال یوتیوب

دانلود با کیفیت بالاتر

فایل آوایی این برنامه
[1]

دانلود از سرور مدیافایر flv

دانلود از سرور مدیافایر mp3

یک دیدگاه

  1. بهمن جازویه

    من موافق این اطلاعات هستم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *