سرخط خبرها
سرآغاز / بازگشایی تازینامه (قرآن) / سوره البقرة ، آیه های ۲۲ به بعد tn-002-022

سوره البقرة ، آیه های ۲۲ به بعد tn-002-022

میبینیم که میگوید سلمان(الله):الذی جعل لکم الارض فراشا حالا این خود الله نیست دیگر. یعنی یک شخص سومی را می گوید وقتی می گوید الذی، اگر الله بود و این حرف را میزد می گفت انا الذی جعلت لکم من آن کسی هستم که قرار دادم برای شما الارض فراشا والسماء بناء زمین را فرش شما و آسمان را بنا شما، یا به اصطلاح ساختم برای شما. و انزل من السماء ماء فاخرج به من الثمرات او کسی است که از آسمان آب را میریزد و ثمرات مثل میوه و درخت را می آورد رزقا لکم فلا تجعلوا لله اندادا برایش شریک نگیرید. خب دقیقا ما اینجا وارد یک مسئله خیلی جدی تر میشویم. این خلق آسمان و باران و خورشید و اینها، هزارها سال پیش از این در گاتاهای زرتشت آمده و این حرف ها را زرتشت و زرتشتیت گفته، آنچنان که پنج نماز روزانه را زرتشتیت داشته و وقتی سلمان میرود و به محمد می آموزد نمی تواند از کمند آن نماز پنجگاه زرتشتیت فرار بکند. حتی زمانی که می آید و خدا را معرفی می کند نمی تواند از خدا به صورت آتش که ما در بخش پیشین برایتان گفتیم بگریزد.
الَّذِي جَعَلَ لَکُمُ الْأَرْضَ فِرَاشاً وَالْسَّمَاءَ بِنَاءً وَأَنْزَلَ مِنَ الْسَّمَاءِ مَاءً فَأَخْرَجَ بِهِ مِنَ الثَّمَرَاتِ رِزْقاً لَکُمْ فَلاَ تَجْعَلُوا لِلّهِ أَنْدَاداً وَأَنْتُمْ تَعْلَمُونَ (۲۲)
ای هستی بخش یکتا، پرسشی از تو دارم و خواستارم حقیقت را بر من آشکارسازی آیا در روز عزل چه کسی آفریدگار و سرچشمه راستی بوده است؟ (اول میرود سراغ راستی ها همیشه، یعنی اهل خشونت نیست آیین زرتشتی) چه کسی راه سیر خورشید و ستارگان را تعیین فرمود؟ کیست آنکه ماه را گاهی بدر و گاهی هلال ساخت؟ ای مزدا من می خواهم از همه‌ی این حقایق و بسا چیزهای دیگر آگاهی یابم. در بند دیگر میگوید: ای هستی بخش یکتا، پرسشی از تو دارم و خواستارم حقیقت را بر من آشکارسازی. چه کسی این روی زمین را در پایین و سپهر را در بالا نگه داشته است؟

الذی جعل لکم الفراشا زمین را در پایین فرش و سماء بناء و آسمان را آن بالا بنا کرده. در اینجا میگوید چه کسی زمین را در پایین و سپهر را در بالا نگه داشته است و از فرو افتادنش جلوگیری میکند؟ کیست آفریننده آب و گیاه؟ اینجا میگوید و انزل من السماء ماء از آسمان آب را میفرستد فاخرج به من الثمرات ثمرات همان گیاه است. کیست آنکه به باد وزش به تیره ابر باران زا تند روی میبخشد؟ این سخن زرتشت است. ای مزدا کیست آفریننده و الهام بخش منش پاک؟ او در پایان میرسانتش به منش پاک، آن چیزی که بشر به آن نیازمند است. شما در اینجا میبینید که میگوید و انزل من السماء ماء فاخرج به من الثمرات دقیقا آب را فرستاده، ثمرات یعنی گیاه ازش بیرون آمده، رزقا لکم در اینجا این را دقیقا میگوید.و شما میبینید باز میگوید: ای هستی بخش یکتا پرسشی از تو دارم و خواستارم حقیقت را برمن آشکار سازی. آیا آفریننده روشنایی و تاریکی کیست؟ این را میبینید که در همان تازی نامه بعد از چند هزاره همین حرف آمده میزند. یعنی این حرف خودش نیست. این حرف پیش از این به وسیله‌ی همه‌ی آن دلاور مردان آگاه که پیشین ترینشان زرتشت بزرگ و این پدر فرهنگ در حقیقت، مرد فرهنگمندی بوده، آموزگار بوده زرتشت در جهان آدمی. او گفته و سلمان هم یک زرتشتی زاده‌ست.

به هر روی آمدیم اینجا که راجع به این گفتش که این بیچاره آدمیزاد، زیر یک رعد و برقی ایستاده، هرچی رعد میزند می خواهد دو قدم برود دوباره الله خاموش می کند این رعد را که توی این تاریکی بماند ولوشاء الله و اگر این الله بخواهد لذهب بسمعهم و ابصرهم یعنی گوش و چشم اینها را میبرد یعنی بینایی و شنوایی اینها را میبرد زیرا که این الله علی کل شیء قدیر بر همه چیز آگاه است. و بعد آمد سراغ خلقت که الذی جعل لکم الارض فراشا و آسمان و زمین و باران و اینها را گفت که ما به شما سند نشان دادیم که در چند هزار سال پیش در گاتاهای زرتشت، مسئله خلقت و باران و آب و ریزش و همه اینها آمده، خیلی زیباتر از اینی که ایشان عنوان می کند.

وَإِنْ کُنْتُمْ فِي رَيْبٍ مِمَّا نَزَّلْنَا عَلَي‏ عَبْدِنَا فَأْتُوا بِسُورَةٍ مِن مِثْلِهِ وَادْعُوا شُهَدَاءَکُمْ مِنْ دُونِ اللّهِ إِنْ کُنْتُمْ صَادِقِينَ (۲۳)

اینجا یکهو الله خودش میشود، تا اینجا یکی دیگر صحبت میکرد. و ان کنتم اگر بوده باشید فی ریب در شک مما نزلنا علی عبدنا از آن چیزی که به بنده‌ی خودمان فرستادیم فاتوا پس بیاورید بسورة من مثله یک سوره‌ای مثل آن. مثلا از سوره ها چی بود؟! که آقا اینها قلبهایشان مریض است، ما مرضشان را زیادتر میکنیم. این را کسی نمیتواند بگوید؟ بعد میگوید که برایشان شکنجه و لهم عذاب علیم میکنیم، برایشان شکنجه دردناک می آوریم. کسی نمیتواند این را بگوید؟ می گوید ختم الله علی قلوبهم و علی سمعهم و علی ابصرهم غشوة الله در چشم ها و گوش ها و قلب های اینها پرده زده و لهم عذاب عظیم این حرف رو کسی نمیتواند بگوید؟ این را اتفاقا کوچکترین انسانها در پایین‌ترین سطوح جامعه این را میتوانند بگویند. چطوری میگویی که کسی نمیتواند، اگر شک دارید مثلش را بیاورید. تمام این را گفتی، که ما آوردیم نشان دادیم که پیش از تو آوردند. زرتشت آورده ، مسائلی را یهودی ها آورده اند تو گرفتی، مسائلی را مسیحیت آورده تو گرفتی و آمدی با پررویی میگویی اگر میتوانید مثلش بیاورید. خیلی جالب است.

مشاهده این بخش در کانال یوتیوب

دانلود با کیفیت بالاتر

فایل آوایی این برنامه
[1]

دانلود از سرور مدیافایر flv

دانلود از سرور مدیافایر mp3

یک دیدگاه

  1. سلام موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *