سرخط خبرها
سرآغاز / بازگشایی تازینامه (قرآن) / سوره البقرة ، آیه های ۴۷ به بعد tn-002-047

سوره البقرة ، آیه های ۴۷ به بعد tn-002-047

وَاتَّقُوا يَوْمًا لَا تَجْزِي نَفْسٌ عَنْ نَفْسٍ شَيْئًا وَلَا يُقْبَلُ مِنْهَا شَفَاعَةٌ وَلَا يُؤْخَذُ مِنْهَا عَدْلٌ وَلَا هُمْ يُنْصَرُونَ (۴۸)

واتقوا یوما لاتجزی نفس عن نفس شیئا و بهشان میگوید حالا دیگر بترسید از آن روزی که هیچکس را جای کس دیگری جریمه نمی کنند. ولا یقبل منها شفاعة و در آن روز هیچ شفاعتی هم قابل قبول نیست. ولا یوخذ منها عدل ولاهم ینصرون و نه عدالتی در حقشان رعایت می شود و نه آنها یاری داده می شوند. این همان اللّه‌ی است که می گوید «بسم الله الرحمن الرحیم» البته. یعنی به نام خداوند بخشاینده و مهربان. وَإِذْ نَجَّيْنَاكُمْ مِنْ ءَالِ فِرْعَوْنَ يَسُومُونَكُمْ سُوءَ الْعَذَابِ يُذَبِّحُونَ أَبْنَاءَكُمْ وَيَسْتَحْيُونَ نِسَاءَكُمْ وَفِي ذَلِكُمْ بَلَاءٌ مِنْ رَبِّكُمْ عَظِي (۴۹)

واذ نجیناکم من ءال فرعون یسومونکم سوئ العذاب به یاد بیارید که ما شما را نجات دادیم از خاندان فرعون. یسومونکم سوئ العذاب بدترین نوع شکنجه رو به شما میدادند. یذبحون ابناءکم و یستحیون نساءکم پسران شما را می کشتند و زنانتان را زنده نگه می داشتند. و فی ذلکم بلاء من ربکم عظیم این بلا را هم خدای شما به سر شما آورد که فرعونیان مردانتان را بکشند و زنانتان را آنچنان که این جا می گوید زنده نگه دارند.

مشاهده این بخش در کانال یوتیوب

دانلود با کیفیت بالاتر

فایل آوایی این برنامه
[1]

دانلود از سرور مدیافایر flv

دانلود از سرور مدیافایر mp3

یک دیدگاه

  1. وَإِذْ قَالَ مُوسَى لِقَوْمِهِ يَاقَوْمِ إِنَّكُمْ ظَلَمْتُمْ أَنْفُسَكُمْ بِاتِّخَاذِكُمُ الْعِجْلَ فَتُوبُوا إِلَى بَارِئِكُمْ فَاقْتُلُوا أَنْفُسَكُمْ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ عِنْدَ بَارِئِكُمْ فَتَابَ عَلَيْكُمْ إِنَّهُ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحِي (۵۴)

    واذ قال موسی لقومه یقوم انکم ظلمتم انفسکم باتخاذکم العجل و یادآور شو که موسی به قوم خودش گفت که ای قوم شما به خودتان ستم کردید با این که این گاو را برای خودتان پرستیدید. فتوبوا الی بارئکم برگردید به سوی خدای بارء. فاقتلوا انفسکم ذلکم خیرلکم حالا موسی آمده به اینها می گوید که برگردید. دلیل هم ندارد یکباره می گوید خودتان را هم بکشید فاقتلوا انفسکم. این خودش هم نمی داند که چرا آدم باید خودش را بکشد. خوب باید فتوبوا الی بارئکم باشد. یا اینکه خود کشتن. فاقتلوا انفسکم ذلکم خیرلکم خودتان را بکشید برایتان بهتر است. ذلکم خیرلکم عند بارئکم اینکه خودتان را بکشید پیش آفریننده شما برایتان بهتر است. فتاب علیکم انه هو التواب الرحیم وقتی خودتان را کشتید آنوقت او توبه شما را می پذیرد، زیرا که او توبه پذیر و مهربان است. به راستی که من گمان نمی کنم حتی یک بچه زیر سن هم نتواند این چیزها را نفهمد و خالی بودن داستان در دستش نیاید. چرا باید ملت ما، ملت آن فرهنگ گسترده، باید به این روز سیاه افتاده باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *