سرخط خبرها
سرآغاز / سیاسی / گسیل نیرو به کردستان

گسیل نیرو به کردستان

بر پایه گزارشهای رسیده امروز، دولت اسلامی، نیروهای خود را برای پیشگیری از حرکت مردم کردستان، از کرمانشاه، اصفهان و دیگر شهرهای ایران به آنجا گسیل داشته. هلیکوپترهای جنگی از فاصله بسیار نزدیک به روی مردم آتش گشوده، مغازه‌ها و بازار تعطیل و شهرهای کردستان به حالت تعطیلی درآمده است.
در سقز ۱۳ تن کشته و ۲۰۰ تن زخمی. نام ده تن از جان‌باختگان که تا کنون شناسایی شده‌اند بدین قرار است:
عباس رمضانی‌زاده – ناصر نیلوفری – بهزاد رحیمی – عبید کمالی – کاوه وکیلی – کاوه حجازی – محمد شریعتی – فرزاد محمدی – افشین مروتی – شادیبان محمدی و فروشنده زحمتکشی به نام رحمان که سبزی فروش بوده.
گفته شده که رژیم به شرطی حاضر به تحویل جنازه‌های جانبازان دیروز به بستگانشان شده است که تعهد دهند بدون برگزاری مراسم آنان را دفن کنند. تا ارسال این گزارش هیچ‌کدام از خانواده‌ها حاضر به چنین تعهدی نشده‌اند. در جلوی بیمارستان تامین اجتماعی و بیمارستان امام خمینی، مردم برای اطلاع از سرنوشت عزیزان‌شان اجتماع کرده‌اند، رژیم تعدادی از زخمی‌ها را برای بازجویی به پادگان سقز منتقل نموده است و بیمارستان را از کارکنان بومی تخلیه کرده است.
گزارش‌های دیگری از سقز حاکیست که رژیم منفور اسلامی، حسیتیه شهر را به آتش کشیده.

بنا به گزارش دیگری در سنندج ماموران سرکوبگر صدها نفر از جمله بسیاری زن و دخترجوان در درگیری‌های این شهر دستگیر شده‌اند. این ماموران سرکوبگر به خانه‌گردی برای دستگیری جوانان ادامه می‌دهند. یک نفر که خود شاهد صحنه درگیری‌های خونین سقز بوده گزارش داد که مامورین وحشی جمهوری ننگین یک نوجوان را گرفته و با شدت سر وی را به دیوار کوبیده اند که آثار خون او هنوز بر دیوار مانده و در میدان آزادی سقز آثار خون کف خیابان را پوشانده.
شهر مریوان نیز به حمایت از دیگر شهرهای کردستان مغازه‌های خود را تعطیل کرده‌اند.
خبرگزاری رسمی رژیم اسلامی و فرماندار مزدور شهر سقز، جوانان به جان آمده را آشوب‌طلب معرفی کرد و هرگونه تجمع و تظاهرات را در کردستان غیرقانونی اعلام کرد و گفته‌اند که تظاهرکنندها که بیش از صد ها نفر هستند به روی پلیس سنک پرتاب کرده‌اند و به همین خاطر رژیم مجبور شده تیراندازی کند.
رژیم کثیف اسلامی مانند یک مار زخمی برای خاموش کردن مردم کردستان از هیچ وسیله و امکانی دریغ نمی‌کند. هلیکوپترهایش بر فراز آسمان کردستان در پروازند و نیروهای سرکوبگر با خودروهای حامل مسلسل و خودروی های نظامی از تیپ امیرالمومنین در شهرها هستند. در مقابل این رژیم هار و درنده انسان‌های آزادیخواه و شرافتمندی ایستادگی می‌کنند. مردم دلیر کردستان از همان ابتدای بر سر کار آمدن رژیم منفور اسلامی به رفراندوم کثیف خمینی برای ایجاد حکومت اسلامی یک نه بزرگ گفته‌اند و از آن تاریخ به بعد این سرزمین مورد وحشیانه‌ترین هجوم‌های هوایی و زمینی قرار گرفته است. اکنون مردم کردستان بار دیگر بپاخواسته و با دستان خالی اما اراده‌ای پولادین به جنگ رژیم هار و درنده می‌روند. قیام مردم کردستان که از 3 هفته پیش با قتل شوانه در مهاباد شروع شده، اکنون تمامی کردستان را فرا گرفته. شهرهای کردستان نشان خواهند داد که همدل و یکصدا هستند و اعتصاب رسمی خود را در روزهای آینده در همه شهرهای کردستان اعلام خواهند کرد.
انجمن پادشاهی از تمام مردم آزادیخواه در سراسر ایران و جهان درخواست می‌کند که در مقابل کشتار و سرکوبگری‌های رژیم ساکت ننشینند و در برانداختن رژیم منفور اسلامی به همیار برادران و خواهران کرد خود بشتابند.

همچنین براسای گزارش‌های دیگری تعدادی از فعالان مدنی دستگیر شده‌اند. اسامی آنها به شرح زیر است:
۱- اجلال قوامی (زوزنامه نگار)
۲- فعال مدنی (مدافع حقوق کردها)
۳- آزاد زمانی
۴- بانو رویا تلوعی (دفاع از حقوق بانوان)
۵- مادح احمدی (زوزنامه نگار مستقل)
ماموران با حکم دادستانی به بازرسی منزل قوامی و دیگران پرداخته و مقداری از وسایل شخصی آنها را مثل کامپیوتر ضبط کرده و خودشان را در محل کارشان بازداشت کرده ولی اتهام بازداشت شدگان هنوز مشخص نشده. بر پایه گزارش‌های دریافتی از شقز، تعداد مجروحین بسیار بالاست و در دو بیمارستان شهر بنام بیمارستان بیمه‌های اجتماعی و بیمارستان موسوم به خمینی بستری هستند ولی مامورین سرکوبگر رژیم بویژه مامورین آگاهی این بیمارستان‌ها را تحت کنترل گرفته‌اند و به بازجویی از مجروحین روی تخت بیمارستان می‌پردازند و بیمارستان تبدیل به زندان شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *