سرخط خبرها
سرآغاز / سخن روز / محاصره شهر پاوه و جوانرود

محاصره شهر پاوه و جوانرود

بر پایه گزارشهای رسیده همه راه‌های ورودی و خروجی شهر پاوه به کرمانشاه و نسود از طرف نیروهای نظامی رژیم به شدت تحت کنترل و بسته شده است. شمار زیادی از مردم را دستگیر و روانه زندان کرده اند که از سرنوشت چندین تن خبری در دست نیست. تجمع بیش از سه نفر در شهر ممنوع است.
در جوانرود بدنبال حرکت اعتراضی مردم، بیش از ۴۰ نفر دستگیر شده‌اند و شهر کاملاً میلیتاریزه شده.
در شهرهای کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه، ایلام، نوسرد، دیواندره، سردشت، سقز، بوکان، بانه، سنندج، مریوان و… مغازه‌ها به حالت تعطیل و یا نیمه تعطیل بوده‌اند. رژیم منفور ۶۰۰۰ سرباز به کردستان منتقل کرده با هلیکوپترهای مجهز برای تیراندازی. ۱۲۰۰ نفر تا بحال دستگیر شده‌اند. جمهوری اسلامی که نزدیک یکماهیست که توان فرو نشاندن اعتراضات ضد حکومتی در شهرهای کردستان را نداشته است، پاسدار اسماعیل احمدی مقدم، سرکرده جدید نیروی انتظامی را این هفته روانه این منطقه خواهد کرد. احمدی مقدم از نزدیکان پاسدار احمدی نژاد بشمار می‌رود که پیش از این یکی از فرماندهان نیروی سرکوبگر بسیج بوده است. نماینده ارومیه ضمن اعلام این خبر گفت: روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه فرمانده نیروهای انتظامی به منطقه می‌آید و قرار است نمایندگانی از وزارت اطلاعات و محلس نیز او را همراهی کنند. این نماینده جنایتکار رژیم خواهان سرکوب شدید مردم کردستان شد و گفت مسئله کردستان بحرانی است و به ضرر کشور و باعث می‌شود که نگاه‌های خارجی‌ها به ما دقیق‌تر شود و این نگرانی وجود دارد که غرب از این مسئله به عنوان اهرم سیاسی استفاده کند.
در همین رابطه آخوند موسوی لاری وزیر کشور رژیم اعتراف کرد، ماموران سرکوبگرش اشتباهاً تعدادی را بعنوان قاچاقچی بخاطر داشتن چهاربسته سیگار کشته‌اند.
لازم به تدکر است که پاسداران و نیروهای جنایتکار رژیم اسلامی تا کنون صد ها نفر از مردم محروم مناطق کردستان را به بهانه قاچاق به قتل رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *