سرخط خبرها
سرآغاز / سخن روز / پیگرد و سرکوب مبارزان کرد

پیگرد و سرکوب مبارزان کرد

روزنامه حکومتی جمهوری اسلامی از کشته شدن پنج نفر در جریان دستگیری روز گذشته شهرستان جوانرود خبر داد. این روزنامه بدون اشاره به تظاهرات ضد حکومتی و قتل‌عام تظاهرکنندگان و غصب اموال روستاییان معترض توسط ماموران جنایتکار رژیم، علت کشته شدن این پنج نفر را “نزاع روستاییان با یکدیگر بر سرمسایل کشاورزی و زمین زراعی” عنوان کرد و وقیحانه ادعا نمود اهالی دو روستای همجوار “برده رش بازاران” و “حسن آباد” به خاطر اختلافات کشاورزی و زمین با سلاح گرم با یکریگر به نزاع پرداختند.
اهالی این دو روستا به دنبال این درگیری خونین روستاها را تخلیه کرده و به نقاط دیگری رفته‌اند، بطوریکه وقتی نیروهای انتظامی در محل وقوع حادثه حاضر شدند هیچ‌یک از اهالی دو روستای یاد شده در محل نبودند. این ادعا در حالیست که در پی تظاهرات گسترده در شهرستان جوانرود، نیروهای رژیم با یورش وحشیانه به مردم به زور تعدادی از روستائیان را از خانه و کاشانه خود بیرون ریخته‌اند، و در همین روزنامه حکومتی، تظاهرات ضدحکومتی در شهرهای سقز و پاوه خبر داد و جوانان معترض را اوباش و ایادی استکبار جهانی نامید.
برپایه گزارشی دیگر که از شهر کامکاران کردستان رسیده، دیشب نیروهای سرکوبگر رژیم اسلامی اقدام به بازرسی منازل مردم نموده و عده بیشماری را دستگیر کرده‌اند. مزدوران رژیم ساعت ۲ بامداد ضمن یورش به منزلی در خیابان فهمیده فردی بنام “محمد ابراهیمی” و دو فرزندش به اسامی خبات و فواد را دستگیر و به اداره اطلاعات منتقل کرده‌اند در همین ساعت در خیابان بهشتی نیز ۲ جوان را دستگیر و آنها را به زور داخل صندوق عقب یک پیکان کرده‌اند. حکومت نظامی در شهر برقرار بوده و بیش از ۳۰ نفر را دستگیر و تا دریافت این گزارش بازرسی منازل و دستگیری جوانان همواره ادامه دارد.
در شهر سنندج در خیابان فردوسی مزدوران اقدام به بازرسی بدنی و وسایل شخصی دختر جوانی می‌کنند که با مقاومت وی روبرو می‌شوند و نیروهای سرکوبگر پس از ضرب و شتم این دختر وی را دستگیر کرده و با خود برده‌اند.
امکان معالجه صدها نفر زخمی با وضعیت فعلی در بیمارستان‌ها میسر نیست. رژیم اسلامی مجروحین‌ای را که به بیمارستان‌ها برده شوند تحت تعقیب قرار می‌دهد. اجساد مقتولین که از ۲۰ نفر شناخته شده گذشته است به خانواده‌هایشان داده نشده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *