سرخط خبرها
سرآغاز / جانبازان و اسیران / شاهو امجدی زیر شکنجه کشته شد

شاهو امجدی زیر شکنجه کشته شد

جوان سنندجی بنام “شاهو امجدی” که در تظاهرات روز ۱۷ امرداد گرفته شده بود تحت شکنجه‌های بی‌رحمانه و وحشیانه نیروهای منفور ضد انسانی رژیم، جان خود را از دست داد. امروز بعدازظهر در محله‌های غفور و ۲۵ شهریور سنندج بین تظاهرکنندگان و نیروهای رژیم درگیری رخ داد که در این درگیری یک جوان ۱۳ ساله زخمی شد.
در سقز از میان تعداد بسیاری از دستگیر شده‌گان، ۴۰ نفر را به اتهام اینکه، مهره اصلی این تظاهرات هستند به دادگاه فرستاده‌اند. جرم آنها اقدام علیه جمهوری اسلامی و وابستگی به گروهک‌های مخالف جمهوری اسلامی ذکر شده است.

برپایه گزارش‌های رسیده از کردستان، شماری از مخالفین سیاسی و اجتماعی سنندج که در تظاهرات ۳۰ ژوئیه شرکت داشته و دستگیر شده بودند به حداقل ۲ ماه زندان محکوم شده‌اند. نام این فعالین که حکم ناعادلانه “زندان” بر آنها تحمیل شده است به شرح زیر است:
۱-اجلال قوامی(روزنامه‌نگار)
۲-دکتر رویا تلوعی (نویسنده و مدافع حقوق زنان)
۳-سعید سعدی (نویسنده و منتقد)
۴-آزاد زمانی (مدافع حقوق بشر)
۵-مدیا احمدی (روزنامه‌نگار)
۶-آزاد لطف‌پور‌(فعال مدنی)
۷-خسرو الهی (فعال سیاسی)
رژیم سرکوبگر همچنین در حال دستگیری و زندانی کردن تمامی کسانی هستند که در همایش‌های روزهای گذشته شرکت داشته‌اند. به محض دریافت بقیه اسامی دستگیرشدگان، نام آنها را در همین جا معرفی خواهیم کرد.

فرماندهی افراد رژیم را شخصی بنام ابومنصور که از رهبران گروه تروریستی حماس است برعهده دارد و همین نیروها در جریان تظاهرات سقز به روی مردم آتش گشودند و عده‌ای را بیرحمانه به قتل رساندند. نیروهای سرکوبگر رژیم دبیرستان بسیج در شهر سقز را پایگاه نظامی خود کرده‌اند و تیپ پنجم موسوم به “امیرالمومنین” که جزو نیروهای ضد شورش رژیم اسلامی است با تجهیزات کامل در این دبیرستان مستقر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *