سرخط خبرها
سرآغاز / سخن روز / مبارزات کردستان همچنان ادامه دارد

مبارزات کردستان همچنان ادامه دارد

دیروز بعدازظهر تظاهرات وسیعی در شهر مهاباد در اعتراض به سخنان توهین‌آمیز پاسدار “احمدی مقدم” سرکرده نیروی سرکوبگر انتظامی برگزار شد که تا ساعتی از شب ادامه داشته است.
تظاهرکنندگان با دادن شعارهای ضدحکومتی و آتش‌زدن لاستیک در چند نقطه شهر از جمله در میدان استقلال، میدان شورش، باغ شایگان، پشت‌تپه و قبرستان مهاباد علیه جمهوری کثیف و منفور اسلامی برخاستند و مقدار بیشماری با رفتن به کوه و تپه‌های مشرف به شهر اقدام به روشن کردن آتش کردند. با وجود حضور گسترده ماموران سرکوبگر حکومتی د رشهر مهاباد، صدها زن و مرد در تظاهرات روز گذشته شرکت داشتند.

در سقز صدها معترض با سنگ و چوب به یک پاسگاه نظامی حمله کردند.

در پادگان مهاباد در ساعت۴۰/۷ دقیقه بعدازظهر صدای انفجار شدیدی به گوش رسیده که تمامی منطقه را به لرزه درآورده و دود سیاهی پادگان را پوشانده.

بنابر گزارش از دیگر نقاط ایران، امروز یک حلقه انسانی دور تاسیسات اصفهان در اعتراض به تصویب قطع‌نامه اخیر آژانس تشکیل شد. تعداد “فاطمه‌های” رژیم زیاد بوده و روی یک پارچه نوشته شده بود: “زیر بار زور هر که رفت شیعه نیست، حق گرفتنی است.”
فرمانده نیروی انتظامی رژیم در سردشت برکنار شد. “علی پرتوی” فرماندار شهر سردشت به فرمانده نیروی انتظامی به اسم” جوان‌بختی” دستور می‌دهد که نیروهای سرکوب را به خیابان بریزد و قفل‌های دکان‌ها و مغازه‌ها را بشکند و اجازه ندهند کسی مغازه‌ها را ببندد، “جوان‌بختی” از این دستور سرپیچی می‌کند. شورای تامین شهر برگزارمی‌شود و او را از سمت خود برکنار می‌کنند. اخیراً در بسیاری از شهرها از سرپیچی‌های نیروهای انتظامی و برکناری آن‌ها مشاهده شده است.
منوچهر متکی، وزیر پیشنهادی پاسدار احمدی نژاد برای وزارت امورخارجه، در چندین عملیات تروریستی و آدم ربایی در زمانی که سفیر جمهوری اسلامی در ترکیه بوده، شرکت داشته است. دولت ترکیه در آن زمان برای ربوده شدن دو پناهنده ایرانی دو دیپلمات جمهوری ننگین را بازداشت کرد و رژیم منفور در مقابل دو دیپلمات ترک را اخراج نمود.

شمار مبتلایان به بیماری وبا به ۷۰۰ نفر رسیده و در شهر همدان از مرز ۱۰۰ نفر گذشته است.

در بیشتر شهرهای ایران وضع ناآرام است و رژیم منفور به هر شکلی مردم معترض را دستگیر و زندانی می‌کند.

در شهر تبریز دستور داده شده که قبل از دادن مدارک تحصیلی به دختران مدرسه راهنمایی و دبیرستان از آنان آزمایش باکره‌گی گرفته شود.

بر اثر سقوط یک مینی‌بوس مسافربری به داخل کانال آب در نزدیکی پاک‌دشت ۱۹ تن از سرنشینان کشته شدند که همگی کارگر بودند و حال ۱۳ تن از مسافرین که بشدت مجروح شده‌اند وخیم است. ایران تحت حاکمیت آخوندها بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی را در جهان داراست. سال گذشته بیش از ۲۶ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

خبرنگار فرانسه گزارش داد یک زن جوان ایرانی پس از آن‌که همسرش به کار کردن وی اعتراض نموده و گفته که او تنها مجاز به خانه‌داری است توسط دادگاهی در تهران از کار کردن محروم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *