سرخط خبرها
سرآغاز / سخن روز / اعتصاب غذای روزنامه نگاران دستگیر شده درسنندج

اعتصاب غذای روزنامه نگاران دستگیر شده درسنندج

اعتصابات و ناآرامی در استان کردستان ادامه دارد. در مهاباد درگیری‌های بسیاری میان رژیم منفور و مردم محروم بوده است. صدها تن زن و مرد در تظاهرات روزهای گذشته شرکت داشته‌اند. در سقز معترضین با سنگ و چوب به پاسگاه نظامی حمله کرده‌اند. تعداد جان‌باختگان در تظاهرات اخیر به این ترتیب است: ۳ نفر در اشنویه، ۲ نفر در بانه، یک نفر در سردشت، ۱۱ نفر در سقز.

“مصطفی رسول نیا” فرزند محمود در درگیری‌های مهاباد به اتهام قتل یک افسر بنام “جنجگو” دستگیر شده و رسول نیا گفته من را در راه منزل دستگیر کرده‌اند و در زیر شکنجه از من برای قتل این افسر مزدور رژیم اعتراف گرفته‌اند، اما من این شخص را نکشته‌ام.
“سعید ساعدی” و” اجلال قوامی” دو روزنامه‌نگار دستگیر شده در سنندج، همچنان در زندان بسر می‌برند و مدت ۶ روز است که اعتصاب غذا کرده‌اند و تندرستی هر دو نفر رو به وخامت است و از سه روز پیش ممنوع‌الملاقات هستند و دیگر روزنامه‌نگارانی که همزمان با رویدادهای سنندج دستگیر شده‌اند خبری از سرنوشت‌شان در دست نیست از جمله:” مادح احمدی”،” رویا تلوعی” و…

دیروز در بسیاری از شهرهای ایران تظاهرات و ناآرامی بوده. در تهران، آبادان و ارومیه افرادی را در رابطه با اعتراض به حکومت منفور اسلامی دستگیر کرده‌اند.

دولت ننگین جمهوری اسلامی با استفاده از نیروهای سرکوبگر خارجی و داخلی نیروهای خود را افزایش میدهد.

بار دیگر حکم اعدام پسر ۱۶ ساله‌ای از طرف رژیم منفور صادر شد.

مشاور امنیت ملی امریکا اعلام کرده مواد انفجاری نیرومندتر و پیشرفته‌تری علیه سربازان عراق و نیروهای آمریکایی از ایران وارد عراق می‌شود.

آمار وبا رو به افزایش است، بخصوص در شمال ایران و بر اثر مسافرت مردم به مناطق شمالی ایران چون گیلان، گلستان، ساری و دیگر شهرها رواج وبا بیداد می‌کند. هنوز نتوانسته‌اند جلوی این مریضی را بگیرند. تعداد بیماران مبتلا به این بیماری از ۸۵۰ نفر گذشته و تعداد کشته شدگان از ۲۵ نفر گذشته است.

اعتصاب و ناآرامی در بیشتر کارخانه‌های دولتی ایران برقرار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *