سرخط خبرها
سرآغاز / سخن روز / تندر یک، کارزار دوم – عروسی

تندر یک، کارزار دوم – عروسی


هنوز چند روزی از کارزار نخست (کارزار زنجیر) نمیگذرد که بچه های تندر با یک حرکت غافل گیرانه پلیس اروپا را مات کردند.
این بار صحنه کارزار میدان منتهی به دادگاه بین المللی لاهه در هلند بود. ۴۸ خودرو و ۱۲ مینی‌بوس به ظاهر یک تازه عروس و داماد را بدرقه میکردند تا اینکه به محل دادگاه لاهه میرسند.
استتار این حرکت با ظاهر بدرقه کنندگان عروس و داماد لازم بود تا از حرکت بیش از ۵۰ خودرو جلوگیری نشود. لازم به توجه است که پلیس اروپا در کارزار نخست در بروکسل توانسته بود از رسیدن چند ماشین تندر جلوگیری کند.
در آنجا بچه‌ها شکایتنامه خود را علیه اتحادیه اروپا به عنوان پشتیبان تروریسم تسلیم نماینده دادگاه میکنند. تندریان به نماینده دادگاه میگویند که آنها این مکان را زمانی ترک میکنند که از طرف دادگاه شکایت آنها پذیرفته شود و زمان دادرسی به آنها اعلام شود. نماینده دادگاه اسرار داشت که به بچه‌ها بگوید که دادگاه لاهه فقط میتواند به شکایات کشور علیه کشور رسیدگی کند، که البته این مطلب نادرست است. دادگاه لاهه که مخارج آن و از جمله ساختمان آن Peace palace توسط ملل دنیا و از جمله ایرانی ها پرداخت میشود مسئول رسیدگی به جنایت‌های بین‌المللی است.

پس از ساعاتی کش مکش و گفت و شنود با نماینده دادگاه، پلیس هلند بدتر از پلیس بلژیک به بچه‌ها که در این میان به ماشین‌هایشان پناه برده بودند حمله میکند و با شکستن شیشه‌های ماشین و بیرون آوردن آن‌ها ۲۷ نفر را دستگیر میکند.
به علت غیر قانونی بودن این دستگیری‌ها پلیس ناچار میشود بچه‌ها را دوباره آزاد کند. و یک بی آبرویی دیگر برای دمکراسی اروپایی خریداری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *