سرخط خبرها
سرآغاز / انجمن پادشاهی ایران چیست؟ / زندگی‌نامه مهندس جمشید شارمهد

زندگی‌نامه مهندس جمشید شارمهد

مهندس جمشید شارمهد
زندگی خصوصی:

جمشید شارمهد در روز سوم فروردین ۱۳۳۴ (معاویه ای)  ۲۳ مارس ۱۹۵۵ در تهران به دنبا میآید ودر یک خانواده ایرانی آلمانی رشد میکند.

تحصیلات پیش داشگاهی خود را به تناوب در کشورهای ایران و آلمان به پایان میرساند. در سال ۱۹۸۳ میلادی در اواخر دوران جنگ ایران و عراق و در اوج سرکوبی های مخالفین در سالهای ۶۰ برای آخرین بار به همراه همسر و فرزند یک ساله خود به آلمان مهاجرت میکند.
تا سال ۱۹۸۹ تحصیلات دانشکاهی خود را در رشته مهندسی الکترونبک و رشته تخصصی Information Technology به پایان میرساند.
پس از آن همکاری خود را با شرکتهای چند ملیتی و مهم اروپایی مانند زیمنس، بوش، فلکس واگن, … در زمینه اجرای پروژه‌های خودکارسازی، آغاز میکند.

در سال ۱۹۹۷ شرکت مهندسی شارمهد را در آلمان تاسیس میکند که این شرکت عمدتاً در زمینه طراحی و اجرای پرژه های نرمافزاری برای صنایع الکترونیک و خودروسازی فعال است. وی نویسنده نرم‌افزار UniPad است که نخستین واژه پرداز قابل استفاده چند زبانه است که در آغاز هزاره بیست و یک، در سطح جهانی هزاران طراح اینترنتی را یاری رساند که سایتهای چند زبانه را اجرا کنند.
در سال ۲۰۰۲ شرکت Sharmahd Computing Inc را در آمریکا جهت فروش محصولات و پشتیبانی مشتریان آمریکایی خود تاسیس میکند و در سال ۲۰۰۳ جهت مدیریت آن به آمریکا، لس آنجلس مهاجرت میکند.

وی هم‌اکنون به همراه همسر و دو فرزندش در این شهر زندگی میکند.

زندگی سیاسی:

جمشید شارمهد با اقامت در لس آنجلس به عنوان بزرگترین شهر ایرانیان در مهاجرت، با انبوهی از میهن‌پرستان ایرانی که با رژیم اسلامی در ایران مبارزه میکردند آشنا می‌شود.

در میآن مهاجرین ایرانی که برای آزادی میهنشان از چنگال رژیم تروریست اسلامی مبارزه میکردند، توجه جمشید شارمهد به گروه «انجمن پادشاهی ایران» بیشتر از همه جلب شد. خیلی زود برای وی مشخص می‌شود که افکار این گروه به دور از تنگ نظری های مذهبی و قومی سایر گروه‌های مخالف است و اهداف سیاسی این گروه با نیازهای جامعه ایرانی همآهنمگ همچنین با قوانین مدرن کنونی همساز هستند.
از اینرو همکاری خود را با تلویزیون ماهواره ای این گروه و مدیر آن دکتر فرود فولادوند آغاز میکند.

از طریق این رسانه نیز بود که برای نخستین بار مباحثی مانند بررسی تاریخ اسلام در ایران و خاورمیانه، ضرورت وجود یک دولت سکولار، تساوی حقوق زنان و مردان، رعایت حقوق اقوام و مذاهب گوناگون و آزادی بیان در جامعه ایرانی مطرح میشود و این ارزش‌ها با فرهنگ ایرانی همساز خوانده میشود.

جمشید شارمهد در سال ۲۰۰۴ میلادی با استفاده از تجربیات حرفه‌ای خود در زمینه اینترنت، تارنمای تندر-دات-ارگ را به عنوان ارگان سیاسی/ تبلیغاتی این گروه راه‌اندازی میکند. این سامانه اینترنتی علاوه بر انتشار برنامه‌های مهم سیاسی و تبلیغاتی، مرکز مهم و امنی برای تماس مبارزین داخل میهن میشود. تار نمای تندر-دات-ارگ این خصوصیت خود را تا لحظه کنونی نیز حفظ کرده است.

جمشید شارمهد در سال ۲۰۰۷ میلادی به همراه دوستان خود در لس آنجلس «رادیو تندر» را راه‌اندازی میکنند که از طریق  ماهواره، برای آسیا و اروپا، برنامه‌های آموزشی خود را پخش میکند. برنامه‌های این رادیو علاوه بر بخش سیاسی و تاریخی، آموزشهای مبارزاتی را نیز در بر می‌گیرد. مبارزین با تجربه از طریق این رسانه تجربیات با‌ارزش خود را در اختیار همقطاران خود قرار میدهند. این رادیو در مدت سه ماه نخست خود مورد توجه بخش بزرگی از جوانان مبارز قرار میگیرد و تبدیل به تریبون آزاد آن‌ها با دیدگاه‌های مختلف سیاسی میشود.

این اشتیاق جوانان از حضور این رسانه از دید سردمداران رژیم اسلامی پنهان نمیماند بلکه با آغاز نخستین ساعات پخش برنامه‌های رادیو تندر در پی مقابله با عواقب این رسانه بر میآیند.

در سال ۲۰۰۸ میلادی پس از پخش خبر انفجار پایگاه بسیج در شهر شیراز از سوی این رسانه، رژیم اسلامی در دادگاه نمایشی‌ای که حدود هشت ماه پس از آن، بدون حضور مطبوعات آزاد و وکلای مدافع انجام میشود، این انفجار را به کارکنان رسانه تندر نسبت میدهد. در این دادگاه که دو دانشجو از شیراز و یک صنعتکار از شمال ایران محاکمه میشدند نام جمشید شارمهد مدیر این رسانه به کرات برده میشود. سه هموند انجمن پادشاهی (محسن اسلامیان، علی‌اصغر پشتر و روزبه يحيي‌زاده) محاکمه شده پس از یک هفته بدون اینکه امکان دفاع از خود را داشته باشند، اعدام میشوند.

از آن پس رادیو تندر و انجمن پادشاهی ایران به عنوان گرداننده آن  در محافل امنیتی/ سیاسی رژیم اسلامی به عنوان «دشمن شماره یک» ردهبندی می‌شود و هواداران و پشتیبانان  انجمن  مورد پیگرد و آزار قرار میگیرند.

در سطح دیپلوماتیک، جمهوری اسلامی، تندر را عامل آمریکا و غرب معرفی میکند که بوسیله آن میخواهند جمهوری اسلامی را زیر فشار قرار دهند.

پس از آغاز اعتراضات عمومی ایرانیان نسبت به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۰۹ میلادی و تشدید فعالیتهای آموزشی و تبلیغاتی رادیو تندر، حملات تبلیغاتی رژیم اسلامی علیه کارکنان این رادیو از جمله جمشید شارمهد و ایمان عافار نیز افزایش میابد، به صورتی که فیلمهای تبلیغاتی متفاوت علیه آنها در تلویزیون دولتی در ایران و به همچنین تلویزیون Press TV ارگان انگلیسی زبان حکومت و همچنین در اینترنت در سطح وسیع پخش میشود.

در دادگاه نمایشی که در تاریخ ۸ آوت ۲۰۰۹ میلادی برای سرکوب مبارزات اعتراضی به نتایج انتخابات برگزار شد، ۱۱ نفر از هموندان گروه تندر نیز محاکمه میشوند. از میان ۱۰۰ نفر اسیران تنها ۲ نفر از معترضین به اعدام محکوم میشوند. که هر دو این افراد، «محمد رضا علی زمانی» و «آرش رحمانی پور»، از هموندان انجمن پادشاهی و از همکاران رادیو تندر بودند که در سالهای قبل با جمشید شارمهد تنگاتنگ در تهیه برنامه‌های رادیویی همکاری داشتند.

فعالیتهای سرکوبگرانه رژیم اسلامی به داخل کشور محدود نمیشود، بلکه برای خاموش کردن صدای رادیو تندر و یکسره کردن کار، تصمیم به حذف فیزیکی مدیر آن گرفته میشود. اما در تاریخ ۲۸ ژولای ۲۰۰۹ مامور اطلاعاتی رژیم اسلامی «محمد رضا صادقنیا»، به هنگام تدارک برای ترور جمشید شارمهد در شهر لس آنجلس دستگیر میشود.

در تاریخ ۱۲ ژانویه ۲۰۱۰ استاد فیزیک دانشگاه تهران مسعود علی-محمدی یکی از هواداران جنبش اعتراضی در مقابل خانه‌اش ترور می‌شود. دو هفته بعد مقامات تهران مدعی می‌شوند که به اندازه کافی مدارک در اختیار دارند که ثابت میکند  دست اندرکاران رادیو تندر مسئول ترور این استاد دانشگاه بوده اند و برای نخستسن بار از طریق سفارت سویس در تهران خواستار استرداد مدیران رادیوتندر  به ایران می‌شوند که این درخواست از سوی مقامات آمریکا به عنوان «یک درخواست بی شرمانه» رد میشود. جند سال بعد دولت اسلامی در ایران به دروغ خود اعتراف کرده و دولت  اسرائیل را مسئول این ترور استاد دانشگاه معرفی میکند.

هم‌اکنون جمشید شارمهد به مدیریت رادیو تندر ادامه میدهد و برنامه‌های هفتگی او و همکارانش کماکان به دست مبارزین میرسد.

34 دیدگاه ها

 1. یک ایرانی

  حرومزاده های پدرسگ. ایشالله همتون دستگیر میشید قرمساق های منافق.کیر ترامپ و ولیعهد بخورین.سگ ننه ها

 2. درود.از ربوده شدن آقای شارمهد متاسفم.اصولا هیچ فکر و اندیشه ای خاموش شدنی نیست.اگر انجمن پادشاهی به وجود آمده بنا به درخواست و نیاز تعداد زیادی از ملت ایران مخصوصا جوانان بوده است.جوانان با مطالعه تاریخ و مقایسه ذهنی به این نتیجه می رسند که اوج شکوه و عظمت ایرانیان در زمان پادشاهان ماد, پارت و پارس بوده است.مخصوصا در زمان ساسانیان که علم و فرهنگ به حد اعلی رسیده بود.البته این را باید در نظر داشت که آن شکوه و عظمت را مردم سخت کوش آن زمان به وجود آورده اند.پادشاه هم از همان مردم انتخاب شده.می خواهم این نتیجه را بگیرم که برای بازگرداندن آن شکوه و عظمت به ایران, بایستی فرهنگ مردم را به آن فرهنگ سخت کوشی و میهن دوستی باز گرداند.انجمن پادشاهی بنا به ضرورت به وجود آمده و حتی اگر هم فرود و شارمهد و اشمیت و دیگر اعضا به هر دلیلی از ادامه راه باز بمانند,دوباره با یک اسم و شیوه جدید ولی با همان هدف بازگرداندن شکوه پادشاهی,سر بر می آورد.بنا های آباد گردد خراب.. ز باران و از تابش آفتاب….. پی افکندم از نظم کاخی بلند..که از باد و باران نیابد گزند…..نمیرم از این پس که من زنده ام..چو تخم سخن را پراکنده ام.به امید باز گشت شکوه ایران شاهنشاهی.

 3. وطن پرست

  به امید نابودی تمام جیره خوران دشمنان ایران. آسیاب به نوبت

 4. برای کدبان جمشید شارمهد میهن پرست بسیار متاسفم ، ای کاش پس از ربودن استاد فولادوند ، شایان کاویانی ،و ده ها میهن پرست دیگر که رژیم سفاک دد منش و،‌خونخوار، ادمربای اسلامی در کشورهای همسایه انجام داد ، فعالان سیاسی زیر هیچ شرایطی پایشان را بکشورهای همسایه ایران نمیگذاشتند.‌امید وارم دوستان آقای شارمهد از دولتهای امریکا و المان بخواهند تا آدمربایان اسلامی را زیر فشار قرار داده موجب آزادی ایشان شوند.

 5. با سلام ،این قدر میدانم که تندر عامل سازمان سیا است و هزینه این گروه را دولت عربستان دشمن شماره یک ایران و ایرانیان می پردازد، رهبران عربستان از پستی و دئانت از اسرائیل و آمریکا پیشی گرفته و هدفشان نابودی ایران است

 6. به لطف خدا سرکرده گروه تروریستی تندر دستگیر شد تا مرحمی بر زخم چندین ساله خانواده شهدای انفجار شیراز باشد بای بای اقا جمشید حهنم خوش بکذره

 7. علیرضا بهادرانی

  میبینم که خوارتون داره گاییده میشه😂😁
  فرود رفت جمشیدم میره پیشش😁😂😜

 8. در توهم هستید ایرانی بودن وشیعه بودن در هم عجین شده اند طی قرنها، نمیتوان شیعه بود وعشق ایران نداشت اگر در دام غرب واستکبار افتادید از حس میهن دوستی مان بر علیه میهنمان وادارمان میکنند با روشهای زیرکانه ای که در طی سالیان برای حفظ استیلای خود بر دنیا استاد ان شده اند چرا استعدادوتوانایی خود را در راه پیشرفتهای اقتصادی فناوری پزشکی و………………ایران قرار نمدهید وفقط در راه انهدام ایران مصرف میکنید چرا از توهم وتکبر فقط در خدمت بیگانگانید وخود رامیهن پرست فرض میکنید اف بر ما بیدار شوید وخود را ازشر اهریمن پلید جهانخواران نجات دهید!

 9. زن آهنين

  شما که بعد از دستگیری کشف شدید! امیدوارم آزاد شوید اگر بی گناهید.

 10. بند آخر رو اصلاحش کن
  خخخخخخخ

 11. اینم گرفتن ک مثل زم.اومده ایران چیکارکنه این مهندس اسگل

 12. درود ، دیدگاههای شما در زمینه آموزش زبان مادری و آموزش به زبان مادری که در واقع هواداری و قدرت بخشیدن به تجزیه طلبان و خیانتکاران است که صد در صد دشمن و کینه‌ورز با ایران هستند را نمی‌توانم بپذیرم.

 13. درود ، دیدگاههای شما در زمینه آموزش زبان مادری و آموزش به زبان مادری که در واقع هواداری و قدرت بخشیدن به تجزیه طلبان و خیانتکاران است که صد در صد دشمن و کینه‌ورز با ایران هستند را نمی‌توانم بپذیرم.

 14. پیمان گلی

  سلام خدا را شکر یکی از از آیادی رژیم سفاک‌ صهیونیستی و جاسوس سیا بنام‌ جمشید شارمهد‌ به دست سربازان امنیت ایران افتاد و این را همه بدانند که ایران و ایرانی میهن دوست با اجنبیان‌ستمکار و زالوصفت بر سر یک‌ سفره نمی نشیند‌و حق همیشه پیروز است .

 15. او در تور اطلاعات ایرانه و پایان او رسید ان شاء الله پایان مسیح علینژاد، نوری زاده و فلاحتی

 16. در خیال باطلی هستید
  یکی از نقاط قوت جمهوری اسلامی مخالفان نادانی چون شماست. جیره خور دشمنان مردم ایران هستید ننگ بر شما باد.

 17. جمشيدتون الان تهران أسياب ب نوبت 😂

 18. دیگه مدیر رادیو تندر در عالم قبر خواهد بود

 19. فعلا که جمشید خان هم به ایران رسید خخخخخخ

 20. فرود منوچهر خخخخخ

  باز هم ریدین که

 21. ای مگس عرصه صیمرغ نه جولانگه توست عرض خود میبری و زحمت ما میداری . مگر میشود غذای استفراغ کرده را دوباره خورد . احمق تر از پادشاه طلبان کس را سراغ ندارم . در ایران هیچ کس حتی پیر مردان هم به پادشاهی فکر نمیکنند . شما چقدر از داخل ایران بی خبرید . چه چیزی زمان شاه وجود داشت که الان وجود ندارد

 22. خفه شید منافقین وطن فروش آدم کش خاک بر سر شما و امثال شما برید بمیرید
  لعنت بر منافق
  لعنت بر دشمنان ایران و اسلام
  لعنت بر وطن فروش

 23. ریدیم توش

  ریدم تو دهن همه شما وطن فروشا

 24. مهم نیست

  داداش رئیستونو گرفتنش که ….
  سربازان گمنام امام زمان رو جدی بگیرید
  جمع کنید کاسه و کوزتون رو

 25. فعلا که تو ایران خوشبختانه منتظر چوبه داره
  هر که با آل علی در افتاد ور افتاد

 26. این تفاله هم که به چنگ ما افتاد… خخخخ

 27. بختیاری

  بخاهیم از این هم نزدیکتر میشویم حال روزتون بعد شنیدن گرفتار شدن مهندس دیدنیه
  هرکه با ما در افتاد بر افتاد

 28. سید ابوالفضل

  ایشون هم مثل پشه افتاد دست سپاه!

 29. غخی
  از دستگیری چیزی ننوشتید
  خخخخ

 30. به فنا رفت خخخخ

 31. فعلا که سرکردتون در دستان وزارت اطلاعات ایرانه
  اونم به سرنوشت زم دچار میشه

 32. زارت
  دیگه تمومه ماجرا
  سربازان گمنام که زارتت رو در آوردن

 33. ایرانبان

  درود برشما. بانهایت احترام باید بگم ک مبارزات ازخارج ثمربخش نخواهدبود.وازکف خیابان باید حرکت انجام شود. این رسانه های خارج نشین مخاطبان خاصی ازقشرتحصیلکرده دارند درحالی ک اکثریت مردم ازقشرعامع هستند بهمین دلیل باید تمرکز ب تاثیر گذاری روی قشرعامه باشد فرهیختگان ک خودراراه را میجویند. شما مارا اخل ایران ساپورت کنید. تااقدام عملی رامشاهده کنید. کوروش بزرگ.

 34. واقعا میشه حس کرد که انجمن تندر یکی از مهمترین دشمنان رژیم اسلامی میباشد ضربات تندر بر پیکر این رژیم ضحاک کاملا دیده میشود وکینه ودشمنی این بیشرفا با مبارزان تندر عمیق ونمایان است
  پاینده ایران کوبنده تندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *